• Apie mus
  • Kontaktai
  • Pristatymas
  • Taisyklės
  • En primeur
  • Vyno žurnalas
  • Tapk VK nariu
  • Derlių įvertinimai
  • Wine in Moderation
Prisijungti
LTEN
  • Vynas
  • Kiti gėrimai
  • Nealkoholinės alternatyvos
  • Maistas
  • Aksesuarai
  • Dovanos
  • Paskaitos ir renginiai
  • Naujienos
0 vnt. 0.00 €
English
Prisijungti
  • Vynas
  • Kiti gėrimai
  • Nealkoholinės alternatyvos
  • Maistas
  • Aksesuarai
  • Dovanos
  • Paskaitos ir renginiai
  • Naujienos
  • Apie mus
  • Kontaktai
  • Pristatymas
  • Taisyklės
  • En primeur
  • Vyno žurnalas
  • Tapk VK nariu
  • Derlių įvertinimai
  • Wine in Moderation

Arūnas Starkus apie meilę ir vyną


Kai kas galvoja, kad vynas yra afrodiziakas. Daugelis iš mūsų be ypatingų pastangų paminėtume keletą vynų, kurie mums asocijuojasi su šiuo jausmu, – vynas tikrai yra romantikos simbolis. Be to, yra vynų, gimusių iš meilės, pavadintų mylimųjų, žmonų, vyrų, vaikų, senelių vardais. 

ChatGPT vs ekspertai: 10 geriausių maisto ir „Riesling“ vyno derinių


Prisėdome parašyti, koks maistas geriausiai dera prie gaivių „Riesling“ vynų. Savo įžvalgomis dalinosi vyno ekspertas Andrius Pagojus, o šefas Matteo Covaccis net sukūrė patiekalą, tobulai derantį prie „Riesling“.

Tą pačią užduotį davėme ir pastaruoju metu sparčiai populiarėjančiai dirbtinio intelekto įrankiui ChatGPT. Kompiuteris atsakė į tuos pačius klausimus apie maistą ir „Riesling“ vynus.

Tad... kas geresnis ekspertas? Skaitykite ir nuspręskite.

Vynas ir sokoladas

Partnerystės paieškos: kaip derinti vyną ir šokoladą?


Artėjant Valentino dienai, verta prisiminti romantiškiausius maisto ir vyno derinius, kurie net paprastą vakarienę namuose padarys įsimintiną. Vienas jų – vynas ir šokoladas – neabejotina Valentino dienos klasika.  

furmint vynuoges

Vasario 1-oji – tarptautinė ‘Furmint’ vynuogių diena!


Jei paklausite net ir mažai apie vynus nusimanančių žmonių, ką jie žino apie vengrišką vyną, labai tikėtina, jog jie paminės tokajų – vyną iš Tokajaus regiono Vengrijoje. Tačiau nesusipainiokite: tokajus (Tokaji) – tai vynas, Tokajus (Tokaj) – regionas, o vynas gaminamas iš vynuogių veislės ‘Furmint’. Vasario 1 dieną švenčiama tarptautinė ‘Furmint’ diena. Puiki proga sužinoti daugiau.

Theresa Breuer

„Georg Breuer“ daugiau kaip 140 metų diktuoja „Rieslingo“ tendencijas


Vasario 1–2 dienomis Lietuvoje svečiuosis Theresa Breuer – jauna, veržli, bet jau patyrusi vyndarė, kurios šeima daugiau nei 140 metų diktuoja „Riesling“ vyno tendencijas ir valdo geriausius ‘Riesling’ vynuogynus Vokietijoje. Šia proga kviečiame susipažinti su šios šeimos indėliu vyno pasaulyje. 

vilnius 700 vynas

Vilnius 700 vynas su kulinarine Antano Dubros piešta etikete


2023 m. sausio 25 d. Vilnius minės 700-ąjį gimtadienį. Ta proga Vyno klubas kartu su portugališko vyno gamintojais Niepoort išleido specialią Vilnius 700 vyno etiketę, kurioje atsispindi šimtmečius kurta Vilniaus virtuvės istorija. 

Kas „Vyno klubą“ liūdino ir kas džiugino 2022-aisiais?


Arūnas Starkus apžvelgia, kas Kas „Vyno klubą“ liūdino ir kas džiugino 2022-aisiais? Šampano trūkumas, burgundijos brangimas, „Pinot Noir“ populiarumo augimas, Ukrainos vyno premjera Lietuvoje, Jauno božolė šventės sėkmė etc. – vyninio vyksmo, istorijų matėme ir girdėjome labai daug. Jos kėlė skirtingas emocijas. Ar pajutote jas Jūs? 

Iš kokios taurės gerti šampaną (proseką, kavą)? Renkame geriausias taures...


Taurė gali išryškinti geriausias vyno savybes, bet gali jas ir užtušuoti. Vyno klubo ekspertų grupelė, ieškodami geriausio sprendimo šampanui, paragavo Blanc de Blancs, NV, rožinio ir ąžuolo statinėse brandinto šampano, kavos ir proseko iš penkiolikos skirtingų taurių. Degustacijos rezultatai patvirtino gana plačiai žinomą tiesą, kad gerti putojantį vyną iš neputojančio vyno taurių nėra blogas sprendimas.  Taip pat išrinkome universaliausias ir patogiausias gerti taures.

2023 metai vyno pasaulyje – ko tikėtis ir kam ruoštis?


Vyno lentynoms gerokai ištuštėjus prieš Naujuosius – pats metas papildyti asortimentą, tačiau ar galime nuspėti, ko vyno mėgėjas pirks daugiausiai 2023-iaisiais. Gal pats metas plėsti biodinaminio vyno lentyną, o šampaną leisti į kolekcinio vyno rūsį kaip retą ir geidžiamą produktą? Apžvelkime, kam vyno pasaulis ruošiasi artėjančiais metais.  

Pirmieji Naujųjų metų pusryčiai – čederio vafliai ir šampanas!


Įsivaizduokite: atsikeliate sausio 1-ą dieną, ir į lovą Jums atkeliauja taurė šampano ir garuojantys čederio vafliai su tik ką iškeptu kiaušiniu (sunny side up!) ir žalumynais. Daug geriau naujus metus pradėti taip, o ne su vakarykštės puotos likučiais. Siūlome pasiruošti iš anksto ir dalinamės prie šampano tobulai tinkančiu maisto tinklaraščio „Pusryčiams“ receptu ir rekomenduojame rytui pasilikti šampano.  

Kaip išsirinkti proseką?


Prosekas – putojantis pietryčių Italijos vynas, padarytas Charmat metodu daugiausia iš ’Gleros‘ vynuogių. Į ką reikia atkreipti dėmesį, norint išsirinkti proseką savo vakarui? 

10 patiekalų, tinkančių prie šampano


Labai dažnai putojantį vyną (ypač šampaną) vertiname kaip aperityvą ar tik pirmojo šefo užkandžio palydovą. O be reikalo! Prie kokių pagrindinių patiekalų dera šampanas? 

Kaip išsirinkti kāvą?


Kava (cava) – tradicinio metodo (antroji fermentacija butelyje) putojantis vynas iš Ispanijos. Kaip išsirinkti kavą, kuri Jums patiks? 

Kaip išsirinkti kremaną?


Kremanas – tradiciniu būdu pagamintas (antroji fermentacija vyksta butelyje) putojantis vynas iš Prancūzijos. Kaip išsirinkti kremaną ir kokie yra gero kremano požymiai? 

7 taisyklės, kaip išsirinkti šampaną?


Pastaruoju metu pastebimas stipriai augantis susidomėjimas šiuo unikaliu, iš brangiausių vynuogių pasaulyje gaminamu vynu. Vis dažniau jis pasirenkamas ne tik iškilioms šventėms ar svarbiems verslo sandėriams pažymėti, bet ir kaip puikus derinys su maistu. Žvelgiant į parduotuvių lentynas ir restoranų vyno kortas, akys ima raibti nuo pasirinkimo gausos. Taigi, kaip išsirinkti šampaną?

Kas yra kremanas?


Kremanas – tradiciniu būdu pagamintas (antroji fermentacija vyksta butelyje) putojantis vynas iš Prancūzijos. Prancūzijoje yra 8 kremanų augavietės. Kiekviena jų skiriasi ne tik savo geografine padėtimi ir klimatu, bet ir vynuogėmis bei dirvožemiu, kuriame jos auginamos.

Geriausios kiniškos arbatos


Gruodžio 15 d. pasaulis švenčia tarptautinę arbatos dieną, o mes džiaugiamės savo geriausių kiniškų arbatų asortimentu: Yunnan Dian Hong, Shi Feng Long Jing, Zhi Lan Xiang - Phoenix Dan Cong Orchid,  Bai Mu Dan - White Peony, Da Fo Long Jing, Tie Guan Yin, An Ji Bai Chai, Wu Yi Water Sprite Rock Tea Yan Cha.

11 patiekalų, geriausiai tinkančių prie „Pinot Noir“


Dažniausiai mūsų parduotuvės lankytojai žino, kokį patiekalą valgys, ir prie jo ieško vyno. Tačiau Kalėdų proga laukiame  stebuklo – te gero vyno butelis padiktuoja patiekalo receptą. Seriją patarimų pradedame nuo prašmatniojo „Pinot Noir“.  

Antis su apelsinais, krevečių kokteilis, gnocchi su Castelmagno sūriu, etc. -...


Susisiekėme su keliais „Vyno klubo“ vyndariais ir paklausėme jų ne ką jie gers, o ką valgys artėjančių švenčių proga. Įprastus savo šaliai kalėdinius patiekalus? O gal tradicinį šeimos receptą? Kviečiame skaityti ir atrasti kažką naujo ir savo švenčių stalui.  

kaledos

Kokio vyno butelį per šventes atsikimš vyno ekspertai?


Po įtemptos kalėdinės prekybos vyno profesionalai su maloniu nuovargiu pagaliau sėda prie savo Kūčių stalo. Kiekvieno jis vis kitoks, tačiau neabejojame, jog vynas ant stalo užima garbingą vietą. Taigi, ką per Kūčias ragaus „Vyno klubo“ ekspertai?  

Vilnius 700: istorinė Vilniaus virtuvė portugališko vyno etiketėje



Per 700 Vilniaus gyvavimo metų nutikusias kulinarines istorijas dailininkas Antanas Dubra sudėjo į portugališko vyno etiketę. Pasitikrinkite, kurias iš jų jau žinojote? 

 

 

Vyno klubui - 20 metų!


2023-iaisiais Vyno klubas švęs 20 metų veiklos jubiliejų. Daug per šiuos metus nutiko, daug dar planuojama. 
Ko gali tikėtis klientai, vyndariai ir partneriai? 

Gabrielė Žutautaitė - Pusryčiams

Interviu su „Pusryčiams“: įspūdžiai po Trumpųjų vyno kursų


Šiais metais prie Trumpųjų vyno kursų mėgėjams grupės prisijungė ir instagrame gerai žinoma maisto tinklaraštininkė Gabrielė Žutautaitė („Pusryčiams“). Kaip jai sekėsi mokytis apie vyną ir kas geriausiai dera prie jos ruošiamų pusryčių?  

Kokį vyną neštis į svečius? 5 klausimai, padėsiantys išsirinkti


Kokį vyną nusinešti į svečius? Kiek jis turėtų kainuoti? Kaip įtikti visiems ar bent jau daugeliui? Šie klausimai kyla tiek vyno entuziastams, tiek nepatyrusiems vyno mėgėjams, ir šventėms artėjant jie girdimi vis dažniau, kadangi einame į svečius patys arba svečiai – pas mus. Yra keli kontroliniai klausimai, kuriuos turite apgalvoti, rinkdamiesi vyną. Jų gali paklausti ir parduotuvės konsultantas, tad būkite pasiruošę atsakymus.

ziemos kokteilis

RECEPTAI: Kokteiliai žiemą? Kodėl gi ne!


Praėjus vasarai ir atėjus vėsesniems (o gal net ir šaltiems) orams keičiasi ir mūsų gėrimų meniu. Vietoj baltojo ar rožinio vyno taurės renkamės raudonojo, o ledinius kokteilius keičia karštas vynas. Tačiau neapsiribokime vien tuo – pasaulyje yra daug gėrimų ir kokteilių, kuriuos galime išbandyti žiemos metu ir nudžiuginti save ar savo bičiulius, atėjusius į svečius. 

NAUJIENA: „Domaine Rolet“ iš Jura


30 km į rytus nuo Burgundijos esanti apeliacija pastaruoju metu tapo labai populiari tarp pažangiausių pasaulio restoranų, todėl džiaugiamės gavę nedidelį kiekį jų geros vertės „Chardonnay“ ir „Pinot Noir“ mišinių su vietinėmis „Savangin“, „Poulsard“ ir „Trusseau“.  

2022-ųjų „Beaujolais Nouveau“ ir 2020–2021-ųjų „Beaujolais Cru“


Lapkričio 17-oji šiemet – pirmojo 2022 metų Prancūzijos vyno derliaus šventė. Jauno božolė šventė (Beaujolais Nouveau) – didžiausias vyno renginys pasaulyje, kurio negalima nešvęsti. Tuo labiau kad 2022-ųjų derlius žada būti labai, labai geras. Tai ir puiki proga paragauti geriausių Božolė regiono vynų „Beaujolais Cru“, kuriuos pastaraisiais metais medžioja viso pasaulio vyno gurmanai. 

 

Gastronomijos savaitė: kur paragauti išskirtinio maisto ir vyno?


Kiekvienais metais dešimtys restoranų Gastronomijos savaitės metu kviečia į svečius paragauti specialiai šiai progai sudarytų meniu ir švęsti gastronominę kultūrą Lietuvoje.  Kurie restoranai siūlo ne tik puikų maistą, bet ir vynus? 

arbata iš Kinijos

Aukščiausios kokybės arbata iš Kinijos: kaip ja mėgautis?


Lankomės svečiuose pas kiniškos arbatos ekspertę Juyan Webster. Su ja ragaujame naujausia ulongo arbatą ir mokomės, kaip ją paruošti ir degustuoti teisingai. 

Vyno ir desertų derinių čempionatas: koks vynas derėjo prie desertų?


Lapkričio 17 dieną vyko jau 12-asis Vyno ir desertų derinių čempionatas. Šį kartą renginys nustebino ne tik komandų įvairove, bet ir žiūrovų gausa.

 Kviečiame susipažinti su pasirodžiusiomis komandomis ir jų pristatytais vynais.

Labai saldu: koks saldžiausias vynas Lietuvoje?


Artėjant Vyno ir desertų derinių čempionatui vis daugiau klausimų sulaukiame apie desertinius vynus. Saldu, saldžiau, saldžiausia! Lietuvos someljė mokyklos įkūrėjas Arūnas Starkus prisėdo aprašyti paties saldžiausio vyno Lietuvoje.  

Van Nahmen rūšinės sultys ir obuoliai sode

Dar daugiau nealkoholinių gėrimų derinimui prie maisto


Nealkoholinių gėrimų rinka sparčiai plečiasi, tad nenuostabu, jog atsiranda tiek bazinio, tiek premium lygio nealkoholinių alternatyvų.  

Savo lentynas ką tik papildėme įvairiomis „Van Nahmen“ rūšinėmis sultimis, kurios prašyte prašosi būti dovanojamos. Kokio skonio sulčių norėtumėte pabandyti Jūs?  

Trumpieji vyno kursai ar someljė studijos – kaip išsirinkti?


Vienas dažniausių klausimų, kurio kasmet sulaukiame iš būsimų studentų: kuo skiriasi someljė kursai nuo trumpųjų vyno kursų? Šiandien pasistengsime Jums atsakyti.  

Kodėl ant meskalio etikečių šoka skeletai ir vėlės?


Sakoma, jog Mirusiųjų dieną Meksikoje vėlės grįžta į gyvųjų pasaulį. Kad jos rastų kelią namo, gyvieji joms padeda atlikdami tris veiksmus: išdėliojami šventųjų paveikslai ir statulėlės, uždegamos žvakės ir patiekiami jų mėgstamiausi patiekalai bei gėrimai. Dažniausiai tai... meskalis.   

Vyno ir desertų derinių čempionatas: pasisaldinkime rudenį!


Lapkričio 7 d. šiais metais lai būna saldžiausia rudens diena. Kodėl? Nes vyks Lietuvos vyno ir desertų derinių čempionatas.

 Skelbiame pirmuosius komisijos narius ir atskleidžiame dalį Jūsų laukiančios programos!

Šampano buteliai

Šampano diena 2022: Kaip išsirinkti gerą šampaną savo šventei?


Svečius planuojate pasitikti šampano taure? O gal putojantį skanausite su desertais ar ieškote ypatingo butelio dovanų? 

Nuo atsakymų į šiuos ir kitus klausimus labai priklauso, kokį šampaną pasirinksite savo šventei. Leiskite Jums padėti.  

„Vyno klubo“ advento kalendorius


„Vyno klubo“ advento kalendorius – autentiška dovana, kurioje slepiasi specialiai atrinkti vynai ir kiti gėrimai.

 

vyno klubo kaledos

10 kalėdinių dovanų idėjų – artimiesiems, kolegoms ir partneriams


Dar nesugalvojote, ką dovanoti artimiesiems ar įmonės darbuotojams per Kalėdas? Pasisemkite idėjų mūsų TOP kalėdinių dovanų dešimtuke. 

Van nahmen sultys

NAUJIENA: putojanti sulčių arbata „Van Nahmen“!


Populiarėjant nealkoholinėms gėrimų alternatyvoms, su džiaugsmu pranešame, jog savo asortimentą papildėme putojančia „Van Nahmen“ sulčių arbata. Susipažinkite su skirtingais jos skoniais. 

wine and dessert

Lietuvos vyno ir desertų derinių čempionatas kviečia registruotis


Lapkričio 7 d. „Vaidilos“ teatre vyks jau 12-asis Lietuvos vyno ir desertų derinių čempionatas! Dalyviai kviečiami registruotis, o žiūrovai - suskubti įsigyti bilietus pigiau. 

Ką slėpė šio mėnesio „Lašas jūroje“ vyno prenumerata?


„Lašas jūroje“ - tai mėnesinė vyno prenumerata į namus. Ką gavo rugsėjo prenumeratoriai ir ko galite tikėtis spalį? 

pumpkin risotto

Rudeniškų patiekalų idėjos ir moliūgų rizoto su ožkų sūriu receptas


Trumpai apžvelkime spalio mėnesio gamtos vaisius ir aptarkime, kokie gėrimai prie jų dera. O po trumpos teorijos – smagioji praktinė dalis. Gaminame moliūgų rizotą su ožkų pieno sūriu – mūsų šio sezono atradimą. 

Meinklang karve

„Meinklang“: „valstiečio misija – pamaitinti daugiau žmonių“


Kviečiame Jus nusikelti į Austriją, kur vyndarių Michlitsų šeima gamina sparčiai populiarėjančius vynus ir vadovaujasi neįprastu požiūriu į vyndarystę, kuris apima ir misiją pamaitinti kuo daugiau žmonių, ir rankų darbo santykį su automatizacija, ir naują vyninę vien iš molio, ir nevaržomai paleistus augti vynmedžius, ir... karves. 

Koks 2022 metų vynuogių derlius žymiausiuose vyno regionuose?


Visi esame girdėję, jog būna gerų ir prastų derlių. Tačiau ką tai iš tikrųjų reiškia? Šiauriniame pusrutulyje dabar pats derliaus nuėmimo įkarštis – daugelyje regionų šiais metais derlius pradedamas skinti keliomis dienomis ar net keliomis savaitėmis anksčiau nei įprasta. Ką tai reikš 2022 metų vynui? Kokią įtaką tai turės vyno kainoms?  

lietuviska vynuoge

2022 metų vynuogių derlius Lietuvoje – vienas prasčiausių


Vėlyva vasaros pradžia ir jau pirmosiomis rugsėjo dienomis prasidėjęs ruduo Lietuvos vynuogininkų geru derliumi neapdovanojo. Nors ūkininkai džiaugiasi vynuogių gausa, dėl vėsių orų ir vėlai nokstančių uogų derliaus skynimą atidėjo, todėl teko lenktyniauti su pirmosiomis šalnomis.

sokolado pupeles

Šokoladas ant medžių neauga. Kaip ir iš kur geriausi šokolado gamintojai gauna...


Nors šokolado esame ragavę kiekvienas, jį dažniausiai priimame kaip duotybę ir gilinamės mažai. Kviečiame paskaityti trumpą šokolado istorijos apžvalgą ir sužinoti, iš kokių vietovių kakavos pupeles gauna geriausi šokolado gamintojai. 

Ukrainietiškas vynas

„Biologist“ vynas iš Ukrainos


Atsiveždami „Biologist“ vyninės iš Ukrainos vyną įžvelgiame šviesią šios šalies vyndarystės ateitį. Nedideliame 14 ha ūkyje Odesos srityje ir keliuose hektaruose prie Kijevo „Biologist“ užsiima biodinamine vynuogininkyste, jiems būdingas modernus požiūris į vyndarystę: putojantis – petnat, kai kurie baltieji – oranžiniai, drąsūs raudonieji mišiniai, kuriuose susitinka Burgundija, Bordo.

masters of wine

Kas yra vyno magistrai (Masters of Wine) ir kokie žmonės jais tampa?


Šiandien 30-yje šalių yra vos 417 vyno magistrų. Tapti magistru reiškia patekti į unikalią vyno ekspertų bendruomenę, kurioje gali semtis asmeninių ir profesinių žinių. Apie tai, kas jie tokie ir kokius vynus jie gamina, pasakoja „Vyno klubo“ vyno ekspertė Daiva Mumgaudienė. 

le sangle suris

Sūris „Le Sangle“ eglės žievėje ir receptai su juo


Šį kartą dalijamės pačių išbandytu receptu su unikaliu sūriu, įvyniotu į eglės žievę.

Medžio ir gamtos aromatai puikiai dera su visais rudeniškais gamtos kvapais, kurių pripildyti kviečiame ir savo namus.

Mūsų vertybė – žinios. „Vyno klubo“ kolektyvas išsitraukia savo diplomus


Yra sakoma, kad geriausiai išmoksti mokydamas kitus, bet to kartais nepakanka. Mokslo metų pradžios proga su  kolegomis apžvelgėme savo nueitus mokslo kelius. Tad kaipgi mokosi mokytojai?  

Andrius Pagojus

INTERVIU su Someljė mokyklos dėstytoju Andriumi Pagojumi


Andrius Pagojus gerai pažįstamas ne tik „Vyno klubo“ klientams bei Someljė mokyklos studentams, bet ir festivalio „Devilstone“ lankytojams. Kaip tai susiję? Kviečiame skaityti interviu su Andriumi.  

Vyno klubo Kaledos

Kodėl Kalėdines dovanas reikia rinktis jau dabar?


Klasikinis pasiruošimo Kalėdoms scenarijus: vasarą visi atostogauja, rugsėjį įsivažiuoja į darbus, spalį pradeda kalbėti apie artėjančias šventes, o lapkritį jau renkasi iš to, kas likę po stropuolių, pasirūpinusių dovanomis dar rugsėjį.

Atpažįstate save? 

zole vyne

Šviežiai pjauta žolė ir kiti žalumynai vyne


Vasarą šviežiai pjautos žolės kvapas asocijuojasi su tobulai lygiomis pievelėmis sodybose. Tačiau ir atėjus žiemai jį galima pajusti sklindant… iš kai kurių vynų taurių. Ir ne tik iš  Naujosios Zelandijos „Sauvignon Blanc“ –  žoliškų vynų yra ir daugiau.  

vin mariani plakatas

Kokainas ir vabalai. Apie kokius gėrimus kalbame?


Žolinių proga grįžtame apie Aido Puklevičiaus rašyto teksto apie neįprastus prieskonius 8-ojo dešimtmečio gėrimuose.  

Kviečiame leistis su mumis į kelionę per laiką, skonius ir istoriją.  

receptas su alyvuogiu aliejumi

Kas alyvuogių aliejų padaro geriausiu pasaulyje?


Kada paskutinį kartą paragavote aliejaus ir balsu pasakėte „Oho!“ arba „Tai bent!”? 

Paprastais žodžiais „gaivu“, „kartu“, „skanu“ neįmanoma apibūdinti visų skonių, kuriais mus džiugina vieni iš geriausių alyvuogių aliejų pasaulyje.  

poli grapa

Žolynų ir istorijų magas


Didžiausias mūsų asortimento „žolininkas“ ir gyvenimiškų istorijų kūrėjas Jacopas Polis – grapos, likerių, trauktinių gamintojas iš Italijos, Veneto regiono. Jo gėrimų gamyboje naudojama daugiau nei 40 įvairiausių žolių. 

Mūsų komanda pildosi!


Vyno kultūra plinta! Ar nori prisidėti prie jos augimo Lietuvoje? Prisijunki prie mūsų komandos ir papildyki vyno ekspertų gretas. 

jura ir vynas

Jūros skonis vyne!


Vandenynų ir jūrų tiesioginės ar netiesioginės įtakos sunkiai išvengia kone kiekvienas pasaulio vynas. Visgi kai kada vyndariai yra linkę pabrėžti jūros ar vandenyno poveikį vyno skoniui. Pabandykime į tai pasigilinti ir mes.  

vynuogynas

Ar žinote, kad ‘Primitivo’ yra vynuogių veislė, o ne rūšis?


Beveik visi mums žinomi vynuogių pavadinimai yra tikrojo vynmedžio (vitisvinifera) rūšies veislės. Renkantis vyną būtent veislė yra vienas svarbiausių požymių. Kodėl? 

limone spritz kokteilis

Kokteilis „Spritz“ – vasaros kokteilių pažiba


Kokteilių mėgėjus nustebinsime: turime stiprių konkurentų tradiciniam ryškiai oranžinės spalvos kokteiliui „Aperol Spritz“!  

sidras ir voveraites

Kokie gėrimai tinka prie voveraičių?


Apie grybų ir vyno derinimą rašėme jau ne kartą. Vis dėlto kasmet, vos tik iš samanų ir spyglių išlenda pirmosios voveraičių kepurėlės sulaukiame maisto gurmanų klausimų apie tai, kokie gi gėrimai padės joms sužibėti ryškiausiai.

Baltic Chefs. The Cookbook knyga

Naujiena: Lietuvos šefų produktų lentyna


Žymiausių Lietuvos virtuvės šefų vardiniai produktai nugulė į vieną lentyną. Kviečiame apsidairyti! 

limone spritz kokteilis

Kokteilis „Spritz“ – vasaros kokteilių pažiba


Kokteilių mėgėjus nustebinsime: turime stiprių konkurentų tradiciniam ryškiai oranžinės spalvos kokteiliui „Aperol Spritz“!  

Liutauro Čepracko alus

Interviu su šefu Liutauru Čepracku: koks alaus receptas gimė gastronomo galvoje?


Liutauras Čeprackas gastronomijos pasaulyje žinomas kaip verslininkas bei vienas geriausių Lietuvos virtuvės šefų. Šią vasarą kulinaras viena koja žengė ir į aludarystės pasaulį – pristatė savo gamybos alų.

Prancūzijos sūriai


Prancūziška virtuvė didžiuojasi ne tik garsiais troškiniais ar gardžiais kepiniais, bet ir sūriais: jų šalyje priskaičiuojama per 400 skirtingų, sertifikuotų rūšių, gaminamų po visą šalį. Nepriklausomai nuo regiono, sūris, kaip ir vynas, yra neatsiejamas valgio palydovas. Tradiciškai prancūzai mėgsta užbaigti pietus ar vakarienę paskanaudami įvairių sūrių, o kartais jie net patiekiami vietoje deserto. Todėl nenuostabu, kad Prancūzija yra daugiausiai sūrio suvartojanti šalis pasaulyje – vidutiniškai vienam žmogui tenka apie 26 kg sūrio per metus, o tai yra maždaug 0,5 kg per savaitę arba 70 g per dieną.

„Ampeleia“ – natūralioji Toskanos pusė


„Ampeleia“ įsikūrusi viduramžių miestelyje Rokatederigyje (Roccatederighi), Maremos provincijoje, vakarų Toskanoje. Vyninėje sukasi būrys veiklaus ir smalsaus jaunimo, o jiems vadovauja „Ampeleios“ siela Marcas Taitas (Marco Tait), valdyti ūkį pradėjęs būdamas vos 22 metų. Per beveik dvidešimt veiklos metų vyninė iš pradžių persiorientavo į ekologinę vyndarystę, o paskui ir į biodinaminę. „Ampeleios“ vyno pagrindas – 'Cabernet Franc’ vynuogių veislė, geriausiai išreiškianti terroir savybes ir kartu pasakojanti jo istoriją. Ūkyje taip pat sirpsta ir Toskanoje rečiau auginamos Ronos slėniui būdingos veislės ‘Grenache’ (Toskanoje vadinama ‘Alicante Nero’), ‘Carignan’ ir ‘Mourvedre’, formuojančios sultingojo „Unlitro“ vyno skonį.

 

„Ampeleia“ yra viena iš Toskanos žvaigždžių. Jos vynai yra vieni iš gryniausių ir tyriausių Toskanos pakrantės vynų. Marcas Taitas ir Elisabetta Foradori čia atlieka puikų darbą.“

Antonio Galloni (robertparker.com)

 

Populiariausias Prancūzijos vynas


Prancūzijos Respublikai kiek daugiau nei du šimtai metų, tačiau vyndarystės tradicijai – jau per 2000. Per tą laiką pasiektas beveik idealus būvis: kiekvienas regionas atsirinko sau tinkamiausias vynuogių veislės, atrastos geriausios jų auginimo vietos ir pritaikyti geriausi gamybos metodai. Prancūzijos vynas kitų šalių vyndariams buvo ir tebėra sektinas pavyzdys, o vyno mėgėjui būtina paragauti bent 7 populiariausius Prancūzijos vynus.

 

Nepraleiskite progos pasirankioti vyno iš didžiausios Oregono vyno kolekcijos...


Oregonas yra savotiška JAV Burgundija. Čia „Pinot Noir“ (ir „Chardonnay“) karalystė ir gausybė skirtingų  terroir, šiandien suskirstytų į 10 AVA (American Viticultural Area). Oregonas varžosi dėl antrosios vietos pasaulyje tarp labiausiai šioms vynuogėms tinkančių regionų, tačiau mažai ką daro, kad patektų į užsienio rinkas. Tačiau mes manome, kad Lietuvoje turime teisę turėti visų šalių geriausio vyno. Todėl pernai lankydami geriausias Oregono vynines paprašėme truputį savo vyno skirti ir mūsų šaliai. Taip kai kurie vynai pirmą kartą atsidūrė Europoje. Nors šio vyno atsargos mažėja, bet rinktis vis dar yra iš ko.

„Nat‘Cool“ vyno taisyklės ir etiketės


  1. Jokių taisyklių
  2. Visada laikykis pirmos taisyklės
  3. Mažiau yra geriau
  4. „Cooler“ = mažiau alkoholio, mažiau ekstrakcijos, mažiau sumaišties
  5. Autentiškas, ekologiškas, padarytas „Cool“ žmonių
  6. Litrinis butelis
  7. Nebrangus
  8. Neįtikėtinas būties lengvumas

Visai nenuodėmingas ledų receptas


Vasarai paleidus karščio vadeles, skubame į pagalbą su naminiu, maistingu ledų receptu - avokadų ledai su alyvuogių aliejumi. Jeigu svarstote, ar tai įmanomas derinys, galime patvirtinti, jog tai puikus duetas, kuris ne tik padės atsivėsinti karštą vasaros dieną, yra greitai ir lengvai paruošiamas,  bet pasirinkus tinkamus ingredientus, taps sveiku ir maistingu užkandžiu.

 

Lietuvos Someljė mokykla ieško mokymų koordinatoriaus


Lietuvos Someljė mokykla ieško mokymų koordinatoriaus.

Svajojančius ugdyti vyno ekspertus ir puoselėti vyno kultūrą - kviečiame kandidatuoti. 

Ieškome komandos nario: sandėlininkas


Vyno klubo grupė ieško komandos papildymo - sandėlio darbuotojo.

Jeigu mėgsti tvarką ir orientuojiesi logistikos ir sandėliavimo procesuose - prisijunk!

Niepoort Nat Cool Content 2022

Nat'Cool vyno etiketės kūrybinis konkursas


Kviečiame iki liepos 01 dalyvauti Niepoort Nat'Cool vyno etiketės konkurse. Iki birželio 27 dienos skelbiame papildomą - lietuvišką konkursą. Apdovanosime gražiausias etiketes iš tų, kurias sukursite ir pasidalinsite su mumis. 

Braškės Vyno klube

Kokios spalvos putojantis vynas geriausiai dera su braškėmis?


Su šviežiomis lietuviškomis braškėmis geriausiai dera rožinis putojantis vynas!

Sultingas raudonasis vynas? Vasarai? O, taip!


Sultingas raudonasis vynas? Vasarai? O, taip!

Kuris vynas geresnis: tas, kuris sužavi ekspresyvumu ir skonio koncentracija, ar tas, kurio norisi išgerti taurę po taurės?

Pasaulio vyno madas diktuojančiose sostinėse – Niujorke, Kopenhagoje ar Londone – dabar itin populiarus mažiau alkoholio turintis, gaivaus, vaisiško skonio vynas. Dažnai toks vynas apibūdinamas kaip „sultingas“, mat jam išties būdinga „sultiška“ rūgštis ir švelnus, tačiau ilgai išliekantis skonis. Vasarą dažniausiai būtent to ir norisi – lengvo bei gaivaus skonio, sukuriančio nuoširdumo ir tikrumo įspūdį. 

Lietuviškas vynas ne iš Lietuvos: "Ampelhus" vyninė Prancūzijoje


Lietuvoje gyvenusios Ženios Vasiljevos karjerą farmacijos srityje sustabdė kelionė į Pietų Prancūziją: sutikusi savo vyrą, prancūzą Thibaud Vermillard’ą, ji nėrė į visiškai naują sritį – vyndarystę. Šiuo metu vilnietės ir prancūzo pora vysto sėkmingą veiklą Langedoko regione esančioje vyninėje „Domaine Ampelhus“  ir net pelnė Geriausio jaunojo Prancūzijos vyndario prizą.

„Hamilton Russell Vineyards“ – gabalėlis Senojo Pasaulio Naujajame


Kitą savaitę mūsų parduotuves pasieks nedidelis kiekis butelių iš žinomiausio Pietų Afrikos Respublikoje „Pinot Noir“ ir „Chardonnay“ gamintojo - „Hamilton Russell Vineyards“. Tai vienas piečiausiai įsikūrusių vyno ūkių Afrikoje, esantis prie pat vandenyno Hamel-en-Arde slėnyje. Rekomenduojame pasirūpinti vynu nieko nelaukiant.

„Hamilton Russell Vineyards“ – gabalėlis Senojo Pasaulio Naujajame


Kitą savaitę mūsų parduotuves pasieks nedidelis kiekis butelių iš žinomiausio Pietų Afrikos Respublikoje „Pinot Noir“ ir „Chardonnay“ gamintojo - „Hamilton Russell Vineyards“. Tai vienas piečiausiai įsikūrusių vyno ūkių Afrikoje, esantis prie pat vandenyno Hamel-en-Arde slėnyje. Rekomenduojame pasirūpinti vynu nieko nelaukiant.

Investavimas: „Sassicaios“ kainų istorija


„Tenuta San Guido Sassicaia“ – vienas paklausiausių vynų antrinėje rinkoje pasaulyje pastaruosius penkerius metus. Todėl itin mėgstamas investuotojų. Birželį laukiame pasirodant 2019 metų derliaus vyno Lietuvos rinkoje ir apžvelgiame ankstesnių derlių vyno kainas, remdamiesi prekybos vyno biržoje „Liv-ex“ duomenimis.

Sancere

Luaros ir Bordo „Sauvignon Blanc“ – skirtumai ir panašumai


Išsprogus juodųjų serbentų šakelėms džiaugiamės ne tik sušilusiu oru, bet ir prisimename ‚Sauvignon Blanc’ vynuogę! Žoliškas, citrusinių vaisių, agrastų bei tropinių vaisių aromatų – tikras vėlyvas pavasaris Jūsų taurėje. Iš Prancūzijos kilusios vynuogės vynas garsina ne tik Marlborough Naujojoje Zelandijoje, bet ir Luaros slėnį ir Bordo savo gimtinėje. 

Aukščiausios prabos putojanti patirtis. Net be alkoholio!


Dauguma esame buvę situacijoje, kai dėl vienų ar kitų priežasčių negalime vartoti alkoholio, o taip norėtųsi taurės vyno kartu su draugais. Atrodytų paprasta – nealkoholinis vynas! Tačiau, deja, nors produkto pavadinimas ir sukuria vyno pažadą, visgi ištesėti jo dažniausiai nepavyksta. O tuomet užlieja priimto kompromiso kartėlis – „draugams tai linksma, jie skaniai gurkšnoja, o vat aš tai turiu šitą taurę...“.

Vyno prenumerata Lašas jūroje

„Canção do Mar“ – gegužės mėnesio muzikalioji vyno prenumerata


Portugalijoje yra muzikos žanras, vadinamas fadu. Anksčiau fado dainas atlikdavo jūreiviai tolimose kolonijinėse žemėse besiilgintys namų. Tos dainos dažniausiai būdavo apie meilę, ilgesį ir, žinoma, vandenyną, kuris ir yra šio „Lašo jūroje“ pagrindinė tema. Tiksliau, ne vandenynas, o jūrinis klimatas, veikiantis vynus, kuriuos šį kartą ragausime.

2021 m. bordo – atgal į klasiką (vyksta išankstinė prekyba)


 

Pragaištingos pavasario šalnos, lietus, miltligė, vėsus vasaros vidurys – 2021 – aisiais buvo ne pačios palankiausios sąlygos  gaminti vyną Bordo. Ankstyvoji ‚Merlot‘ nesuskubo prinokti, bet  ‚Cabernet Sauvingon‘ gavosi geras. Klasikinio vėsių metų bordo entuziastai trina rankas iš džiaugsmo. Visgi perkant 2021- ųjų derliaus en primeur, reikia rinktis atidžiai.  Pateikiame James Suckling, Antonio Galoni, Decanter, JancisRobinson.com vynų vertinimus.

 

Vyno klubo vynai Vyno dienose 2022


Vyno klubas ir šiais metais atkakliai tęsė misiją Vyno dienose lankytojams rodyti išskirtinius vyndarius ir jų vynus, kuriuos bene kiekvieną pavyksta atsivežti tiesiai iš ūkių atsirenkant tik tai, kas geriausia. Ne paslaptis, kad Vyno klubas mėgsta charizmatiškus, pasaulį keičiančius vyndarius, todėl stende turėjote progą pasilabinti su biodinaminės vyndarystės lyderiu Hansu iš Wimmer Czerny vyninės, ar vienas geriausių grapų gaminančiu Jacopo Poli, iš proto vedančių elegantiškų nealkoholinių putojančių arbatų The Copenhagen Tea atstovu Bo Sten Hansen ir kitais.

Vyno klubo vynai Vyno dienose 2022


Vyno klubas ir šiais metais atkakliai tęsė misiją Vyno dienose lankytojams rodyti išskirtinius vyndarius ir jų vynus, kuriuos bene kiekvieną pavyksta atsivežti tiesiai iš ūkių atsirenkant tik tai, kas geriausia. Ne paslaptis, kad Vyno klubas mėgsta charizmatiškus, pasaulį keičiančius vyndarius, todėl stende turėjote progą pasilabinti su biodinaminės vyndarystės lyderiu Hansu iš Wimmer Czerny vyninės, ar vienas geriausių grapų gaminančiu Jacopo Poli, iš proto vedančių elegantiškų nealkoholinių putojančių arbatų The Copenhagen Tea atstovu Bo Sten Hansen ir kitais.

Balandžio 17 - Tarptautinė malbec diena


Ar žinojote, kad visų mėgstamos 'Malbec' vynuogės yra vienas naudingiausių žmogaus sveikatai? Dėl storos šių vynuogių odelės vėsių regionų 'Malbec' vynuogių vyne yra gausiausia antioksidantų (taninų, resveratrolių) koncentracija. Jie stiprina imunitetą bei apsaugo nuo uždegiminių ir širdies ligų. Šių vynuogių vynas yra sodrus ir svarus, turintis daug, tačiau velvetinių taninų, jam būdinga saldi pirmoji skonio ataka, gervuogių, slyvų, mėlynių aromatas. Toks vynas puikiai derės prie įvairių raudonos mėsos patiekalų, žvėrienos, kietųjų sūrių.

Balandžio asortimento naujienos


Kviečiame pakeliauti po pavasariškas Vyno Klubo lentynų naujienas ir naujus derlius. Šį mėnesį svečiuojasi: saulėtieji prancūzai, italai, vokiečiai ir už tolimo Atlanto atvykę keli amerikiečiai. 

Vyno dienų dalyviai: Wimmer Czerny


Kaip ir kasmet „Vyno klubo“ stende su Jumis bendraus vyndariai – asmenybės, kurios įkvepia ne tik mus, bet ir garsina savo regionus, yra naujų sričių pionieriai. Kviečiame susipažinti su vienu jų. 

Kiaušiniai ir vynas: deriniai Velykų rytui ir ne tik


Nenumaldomai artėja Velykų sekmadienis, kuomet prie šventinio stalo mušime kiaušinius. Kiaušinis simbolizuoja prisikėlimą, tęstinumą, gamtos atgimimą . O viso to priežastis, pasekmė ir eiga  - dieviškumas - dalinai pasireiškia per vyną. Mūsų ekspertai rekomenduoja kaip juos geriausiai suderinti.

Balandžio 29 – tarptautinė Viognier diena


Genetiniai tyrimai rodo, kad ‘Viognier’ yra ‘Syrah’ ir ‘Freisa’ bei ‘Nebbiolo’ giminaitė. Iš visų minėtų vynuogių daroma puikių, pasaulinės klasės (raudonųjų) vynų. Todėl kažko panašaus galime tikėtis ir iš Viognier. Ypač jei ji auga ten, iš kur kilo – Condrieu ir Ampuis apylinkėse Šiaurinėje Ronoje. Anksti išsprogsta, taigi pavasarinės šalnos gali pražudyti nemažą derliaus dalį, taip pat vynmedis labai prastai mezga uogas prastu oru.

Prisijunkite prie Vyno klubo narių!


Balandžio 27 dieną vyks Vyno klubo narių uždara degustacija, kurios metu ragausime Bordo region Prancūzijoje vynus. Bordo regiono vynas garsėja ilgaamžiškumu ir nuo seno vertinami kolekcionierių ir investuotojų.

Kas slėpėsi kovo mėnesio prenumeratoje „Lašas jūroje“


1873 m. Vienoje įkurta tarptautinė ampelografijos komisija, kurios tikslas – susisteminti vynuogių veisles.Yradvi ampelografijos šakos: bendroji tyrinėja vynmedinių šeimos sistematiką, veislių kilmę, paplitimą, o specialioji  apima botaninį veislių apibūdinimą, biologinę ir ūkinę charakteristiką, technologinį pritaikymą ir registravimą. Nors ampelografai savo veiklą pradėjo XIX a. viduryje, tačiau didžiausias šio mokslo šuolis įvyko  tik pradėjus aktyviau taikyti DNR tyrimus vynuogių rūšių  ir veislių tarpusavio giminystės ryšiams nustatyti. Tai išsklaidė daugelį su vyno pasauliu susijusių mitų.

Raudonojo vyno branda


Didelis vyno brandinimo potencialas – puikaus vyno požymis. Tačiau metams bėgant vyno skonis ir kvapas stipriai keičiasi, ir nebūtinai jums tai patiks.

Syrah paplitimo žemėlapis (šaltinis OIV)

Populiariausios juodosios vynuogės pasaulyje, Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje


Pasaulyje labiausiai paplitusi juodoji 'Cabernet Sauvignon' vynuogių veislė. Jos plotai triskart didesni nei 'Pinot Noir'. Tuo tarpu, ar žinojote, kad Lietuvoje mėgstama 'Primitivo' net nepatenka į populiariausių Italijos juodųjų veislių penketuką. Ar esate ragavę "Sangiovese", "Barbera", "Montepulciano"? 

 

 

 

 

 

Ukrainos vynas: faktai ir ateitis


Ar daug žinote apie ukrainietišką vyną? O ar ragavote jo? Taip, vynas iš Ukrainos, nors ir itin artimos Lietuvai šalies, nėra dažnas svečias ant mūsų stalo. Kviečiame apie ukrainietišką vyną sužinoti šiek tiek daugiau, o kada nors gal netgi apsilankyti pas ukrainiečius vyno gamintojus.

Partnerių naujienos - Kitas kampas


Teatro „Kitas kampas“ kavinė-baras – vertinantiems jaukumą, gerą skonį bei stilių. Romantiška, bohemiška dvasia, improvizacija ir netikėtumai traukia gyvenančius žaismingai. Išskirtinį dėmesį skiriame nuotaikai, gėrimams, atmosferai. Kartu su jumis kuriame pašėlusio Vilniaus metraštį rašydami savo istoriją, kupiną nuotykių, emocijų, skonių ir spalvų. Susitiksime Vilniuje, Malūnų g. 4, priešais Užupio angelą teatro „Kitas kampas“ namuose.

Kovo 13-oji – Tarptautinė riesling diena


Ieškote tobulo vyno ir maisto derinio? Ne paslaptis, kad baltųjų vynuogių karalienė riesling yra puiki  kompanionė įvairiems užkandžiams, karštiems patiekalams ir desertams, o taip pat dar ir geriausiai iš visų vynuogių gebanti atskleisti savo vietos, kurioje yra auginama individualų terroir. Kviečiame tinkamai pasirengti Tarptautinei riesling dienai – sužinoti apie vyną ir jo derinimą su maistu.

Kas slėpėsi vasario mėnesio prenumeratoje „Lašas jūroje“


4,2 milijono lietuvių visame pasaulyje švęs Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Atkimšime butelius įvairiausių gėrimų ir mėgausimės laisve, tad šį kartą „Vyno klubas“ siūlo tris vynus, tapsiančius šio nuostabaus įvykio akcentu.

Paremkime Ukrainą!


Už savo ir mūsų visų laisvę kovojančiai Ukrainai dabar labai reikia finansinės paramos. Sekundė gynybos nuo Rusijos kainuoja gerokai brangiau už patį geriausią vyną. Tačiau visi kartu mes galime atkovoti ne vieną sekundę. Jūsų mėgstami vyndariai jau siunčia pinigus šaudmenims, šalmams ir ginklams įsigyti. Mes patys prisidedame kasdien – ir pinigais, ir visuomenine veikla.

Nenuleiskite rankų ir Jūs. Jei planavote nusipirkti butelį vyno, geriau perveskite tą sumą paramą Ukrainos gynybai priimančioms organizacijoms, kurių sąrašą asmeniškai prašė išplatinti ir Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta.

 

Kovo asortimento naujienos


Kovo mėnesio naujienos ir nauji derliai pasiekė Vyno Klubo lentynas.

Moterys vyndarės


Pasaulyje - daugybė moterų, ne tik mėgstančių vyną, bet ir jį gaminančių, kuriančių savo skonius plačiame vyno pasaulyje. Susipažinkite! 

 

Daiva Mumgaudienė. Kodėl man patinka Bolgheri Superiore DOC


Super toskaniečiai arba žvaigždžių apeliacija – Bolgheri Superiore DOC. Apeliacija, esanti centinėje Italijos dalyje, Toskanoje. Rašant apie šią apeliaciją kartais užtenka paminėti vyno gamintojus ar vynų pavadinimus ir jau susidaro bendras vyno lygio ir stiliaus vaizdas.

Arūnas Starkus. Kodėl man patinka Chianti Classico Riserva


Geras vynas lengviau gimsta nuostabioje aplinkoje. Atmosfera Chianti Classico kalvose aplink Florenciją ir Seną nepakartojama: renesansinės vilos, viduramžių kaimeliai ant kalvų viršūnių ir peizažą vagojančios kiparisų linijos.

Daiva Mumgaudienė. Kodėl man patinka Etna DOC


Judriausia apeliacija – Etna DOC. Tuomet, kai norisi gilaus minerališkumo ar įžūlesnio charakterio, vibruojančios energijos ar gamtos šėlsmo kupino vyno, lentynose ieškau pagrindinių apeliacijos vynuogių veislių vyno: baltosios - Carricante, raudonosios – Nerello Mascalese.

Lietuviškas vynas ne iš Lietuvos: „Varner“ vyninė Kalifornijoje


Kalifornijoje vyną darantys broliai Jamesas ir Robertas Varneriai žino savo lietuvišką kilmę ir ja didžiuojasi. Jų senelis Antanas Tananevičius 1897 metais į JAV atvyko iš Garliavos. Kai tai žinai, „Varner“ vardu padaryti „Pinot Noir“ ir „Chardonnay“  įgauna naujų atspalvių.

 

Valentino dienos dovanų idėjos gurmanams ir vyno mėgėjams


Ant nosies - Valentino diena, o mes dalijamės dovanų pasiūlymais! Gardūs, gurmaniški, kokybiški ir išskirtiniai Vyno klubo produktai praskadrins bet kokią dieną ir ypač - šventę! 

Lietuviškas vynas ne iš Lietuvos: Shelby Perkins iš Oregono


Shelby Perkins Harter - viena lietuviško kraujo vyndarių pasaulyje. Shelby Perkins proprosenelis – Aleksandras Kvietkauskas. Jo sūnus Antanas su žmona Amerikoje atsirado XX a. pradžioje. Shelby motina – viena iš Antano dukterų.

Vulkaniškasis Vilameto slėnio kraštovaizdis


 Vilameto slėnio teritorija yra unikali. Jos paviršius padengtas Ramiojo vandenyno dugno sąnašomis, kurios susiformavo po nuolatinio tektoninių plokščių judėjimo. Skirtingai nuo Kalifornijos, kur tokio tipo plokštės prasilenkia viena su kita, Vilamete jos palenda viena po kita, sukeldamos žemės drebėjimus ir aktyvią vulkanų veiklą.

Obuolių ledo vynas: pasakoja Lietuvos vyndariai


Snygiumi ir vėjais besiplaikstanti žiema – puikus metas pakalbėti apie ledo vyną. Jo Lietuvoje dar nėra gausu – išskirtinį produktą gamina vos keletas vyndarių, o ir kaip žaliava gėrimui čia pasirenkamos ne vynuogės, o vaisiai.

Apie ledo vyną, jo gaminimą, ypatumus ir skonius pasakoja prieš gerą dešimtmetį tokį vyną pradėję gaminti vyndariai Gintaras Sinas ir Lukas Nagelė.

Vyno ir sūrio derinimas: kokių klaidų nedaryti


Vynas ir sūris – daugelio mėgstamas derinys, be didesnių pastangų pamaloninantis gomurį. Visgi, jei nesate maisto ir gėrimų ekspertas, renkantis vyną ir prie jo derantį sūrį gali tekti ilgokai pasukti galvą. Yra taip buvę? Jeigu taip, jums bus naudingi „Vyno klubo“ ekspertų patarimai apie vyno ir sūrio derinimą bei klaidas, kurių išvengę galėsite mėgautis mažyte skonio švente.

Vasario asortimento naujienos


Džiaugsmu reikia dalintis. Todėl skubame pranešti, jog vasario mėnesio naujienos ir nauji derliai pasiekė Vyno Klubo lentynas. Kviečiame užsukti!

Vynas Valentino dienai


Valentino diena - gera proga suteikti dienai papildomos prasmės. Širdelės, rožinė spalva ir saldumynai ne visiems patinka. O štai butelis vyno, parinko su idėja, gali tapti jūsų Valentino dienos sėkmės ašimi.

Našlaitėmis kvepiantis vynas


Apie gėlių aromatus vyne dažniausiai prisimename pavasarį.  Tačiau vyno, kvepiančio mėlynomis, žydromis, melsvomis, violetinėmis gėlėmis, daugiausia geriame dabar, žiemą. Nesusimąstėte apie tai? Pateikiame sąrašą vynų, kurie kvepia miško našlaitėmis. Gal vienas jų rytoj atsidurs ant Jūsų stalo.

Barbera iš Asčio ar iš Albos?


Vakarėja, ir auksinė saulė apšviečia idiliškus viduramžiškų pilių ir bažnytėlių bokštus, it karūnos puošiančius Pjemonto kalvų viršūnes. Pro praviras duris į menę skverbiasi santūrūs spinduliai. Čia susirinkusieji jau ilgokai šurmuliuoja – kaista vakarienės atmosfera.

 

Ikrai: kaip atpažinti gerą kokybę, derinti su maistu ir neapsigauti perkant


Delikatesu laikomi ikrai pastaruoju metu Lietuvoje kaip niekad populiarūs, jų vis dažniau paragaujama ne tik restoranuose, bet ir namuose, derinant su kitais užkandžiais ir taure šampano. Visgi ikrai dar toli gražu ne kasdienis produktas, todėl plačiau apie juos sužinoti tikrai verta. Apie ikrus, jų atsiradimą, gerą kokybę ir derinimą su maistu pasakoja ikrų importuotojas ir šefas Rokas Jarašūnas.

Dvi karalienės istorijos: nepriklausoma svetimšalė ar vargstančių žmonių...


Vėlyva popietė, o saulė jau svyra link horizonto. Akivaizdu, kad ruduo seniai perkopė į antrą pusę ir dienos Langėje gerokai trumpesnės. Prieš akis – rytinė Ovelo kalvos pusė. Tai šiauriausias „Barbaresco“ denominacijos vynuogynas. Jo šlaitas – status. Kojos lėtai suka dviračio pedalus, o širdis, atvirkščiai, daužosi vis greičiau. Dramatiška, bet tikslas aiškus – nuo Ovelo kalvos atsivers ne mažiau įspūdingas peizažas – ryškus Barbaresko kaimelio kontūras vakarėjančio dangaus ir Tanaro upės slėnio fone.

„Lašas jūroje" - kas slėpėsi vyno prenumeratos dėžėje gruodį


Gruodį, artėjančių švenčių proga, prenumeratoriams pristatyti 3 ypatingi vynai. Tai – it kelionė į Austriją, Italiją ir JAV.

Sausio asortimento naujienos


Šventine nuotaika pasidabinęs sausis kviečia į svečius – Vyno Klubo lentynos pasipildė naujienomis ir naujais derliais. Kad kasdien būtų ką prisiminti!

Vyno klubo darbo laikas sausio 8 d.


Sausio 8 d., šeštadienį, Vyno klubo kolektyvas leidžiasi į nuotykį, todėl kinta parduotuvių darbo laikas.

Parduotuvė Vilniuje dirbs nuo 10:00 iki 14:00 val.
Parduotuvė Klaipėdoje - nedirbs.

Dėkojame už supratingumą!

prenumerata test


 

Receptas: Povilo Bužinsko jautienos tartaras


Jei svarstote, su kokiu patiekalu pradėti Naujuosius metus, siūlome išbandyti puikų jautienos tartaro receptą. Jo autorius - Šv. Ignaco Lojolos kolegijos studentas Povilas Bužinskas.

Putojanti Naujųjų šventė – tradiciniai pasirinkimai ar madingos tendencijos?


Naujametinis šventimas daugeliui neįsivaizduojamas be putojančios taurės rankoje, tačiau bandant išsirinkti burbuliukus savo šventei lengva paklysti. Pabandysime Jums padėti susigaudyti plačiame putojančių vynų pasaulyje.

Antiena ir vynas


Putpelės, karvelio ar paprasčiausios naminės anties mėsa kvepia laukais, vėju ir, jei teisingai paruošta, tirpsta burnoje. Todėl prie jos vyną rinktis ir lengva, ir sunku. 

Elniena ir vynas


Elniena švelni, tad prie jos reikia elegantiško, neužgožiančio vyno.

Vynas prie žąsienos


Žąsies mėsa tamsi, kaip ir antiena, tik ne tokia kvapni, taigi valgoma ir ruošiama su visokiais pagardais ir padažais. Prie jų vynas ir derinamas.

Karpis ir vynas


Kalėdos – didysis karpių pardavimo metas. Tikėtina, kad Kūčių vakarą ar per šventinius Kalėdų pietus ši skani žuvis papuoš ir Jūsų stalą.  Nors žuvies paruošimo būdų daug, ji geriausiai dera su gaiviais, bet ne per rūgščiais, klampesniais baltaisiais arba rožiniais vynais.

Taurus putojantis vynas ne tik iš Šampanės


Švęsdami keliami  putojančio vyno taures, kuriose esantys burbuliukai asocijuojasi su džiugesiu ir išskirtinumu. Be abejonės, žinomiausias putojantis vynas yra šampanas. Tačiau jo skonį formuojantis klasikinis metodas taikomas ir kitur. Štai net ir toje pačioje Prancūzijoje esama ne kilniojoje Šampanėje užgimusio itin kokybiško putojančio vyno, kukliai vadinamo kremanu. Italija puikuojasi aristokratiškąja frančiakorta, o štai Katalonijos vyndariai kasmet demonstruoja, kad jų kava arba corpinnat gali skoniu lygiuotis į geriausio putojančio vyno elitą. Tad koks gi tas kitas, ne Šampanėje užgimęs, putojantis vynas, kurį galite gurkšnoti artėjančių švenčių metu? 

Įvairi mėsa ir vynas


Mėsa ant mūsų stalo pasirodys tik Kalėdų dieną. Pietums ruošimės iš anksto. Receptą rinksimės kruopščiai. Vynu taip pat reiktų pasirūpinti iš anksto. 

Vynas kūčių vakarienei


Vynas – tokia pat sakrali Kūčių vakarienės dalis, kaip ir duona, kurią, kalėdaičio pavidalu, visi laušime prieš pat Kristaus gimimą. Tačiau vynas dar turi derėti ir prie gausaus kūčių stalo patiekalų. 

Įvairi žuvis ir vynas


Ledo ant ežerų taip ir nesulaukiame, todėl žuvies šventėms teks ieškoti parduotuvėse. Tai tinkamas patiekalas ir kukliai kūčių vakarienei, ir šventiniam Kalėdų stalui. Žuvis -  puikus vyno partneris.  

6 putojantys vynai Naujųjų Metų sutikimui


Pasaulis sutinka Naujuosius Metus 5vairiai. Vyno klubas leidžia Jums eksperimentuoti ir susikurti kokią tik norite atmosferą: su šampanu jauskitės kaip aristokratai, kavą gerkite kaip Barselonoje, slidinėkite su austrišku Sekt ar ekologiškai gurkšnokite Gajako putojantį vyną be sulfitų.

Staltiesės iš Provanso


Provansas Jūsų namuose? Taip, tai įmanoma! Staltiesės, padėkliukai, pagalvių užvalkalai – rinkitės su kalėdiniais motyvais, margais raštais, o gal niekad nevystančiomis gėlėmis. Trečiosios kartos tekstilės įmonė „Tissus-Toselli“, veikianti nuo 1933 m. įmonės vardą išpopuliarino gamindama lėles su tradiciniais tautiniais drabužiais.

 

Petro Jarašūno įsimintiniausi 2021 vynai ir rekomendacijos šventėms


2021 metais ragavau išties daug įsimintinų vynų. Smagu prisiminti, kad pavyko išpildyti ne vieną “vyninę svajonę”. Visose vyno kategorijose! Tačiau jei kas paklausia, kokie man buvo šie metai, nedvejodamas atsakau – rožiniai! Taip, šiemet nemažai laiko paskyriau geriausio rožinio vyno paieškoms – nuo Prancūzijos iki Libano, nuo Graikijos iki Australijos, užklystant net į Čekiją ar Lenkiją…. Šaunių rožinukų pagaminama ne tik Provanse.

Vyno ekspertai dalijasi: įsimintiniausi 2021 vynai ir rekomendacijos šventėms


Andriaus Pagojaus įsimintiniausi 2021 vynai ir rekomendacijos šventėms


Kasmet tenka paragauti nemažai įspūdingų vynų, todėl net sudarant dešimtuką įsimintiniausių ar labiausiai patikusių tenka pasukti galvą. Bet jei reikia išskirti vieną, tai būtų neseniai ragautas „Thierry Allemand Cornas Reynard 2017“. Pirmiausia todėl, kad toks jaunas vynas gali būti toks nušlifuotas, išgryninto ir gilaus aromato, subtilus ir koncentruotas, su pavyzdiniais taninais. Nėra daug vyndarių, kurie sugebėtų taip išpuoselėti vyną. Taip pat ir dėl to, kad tai gana trofėjinis vynas, kurį sunku sumedžioti ir užtruko nemažai laiko ir pastangų jį gauti „Vyno klubui“.

Angelo Gajos ir Alberto Grasi naujienos iš Sicilijos


Angelo Gaja sako, kad senatvė prasideda tada, kai žmogus nustoja svajoti. Galime drąsiai teigti, kad Angelo senatvė dar toli.  2016 metais, būdamas 76 metų, nėrė į naują projektą. Smalsumas Etnai, – sako Angelo, – manyje brendo dešimtmečius. Nuo pat pirmosios kelionės į Siciliją 9-ajame dešimtmetyje to garuojančio kalno žavesys mane užbūrė.

Gėrybės su trumais


Trumai pakylėja – makaronai, ryžiai, medus, duonos lazdelės, traškučiai, užtepėlės, prieskoniai, paliesti trumų, garantuoja nepakartojamą skonį. „Giuliano Tartufi“ kompanijos įkūrėjo Giuliano Martinelli tikslas – dalintis aistra trumams, kulinarinėmis tradicijomis, garsinti savo krašto ypatumus visame pasaulyje. Šventės – puiki proga paragauti „Tartufi“ delikatesų.

 

Mėgstamiausias saldėsis – figos šokolade


Užkrečiamai skanios figos! Kiekvienas gardėsis atskirai šventiškai suvyniotas, o po gražiu popierėliu slepiasi tikra magija – geriausios mažosios ‘Almoharin’ figos, užpildytos gardžiu įdaru. Kiekviena figa gaminant mirkoma į švelnų šokoladą, taip figos pasidengia tolygiu bei plonu jo sluoksniu.

 

Arūno Starkaus įsimintiniausi 2021 vynai ir rekomendacijos šventėms


Per 2021-uosius paragavau per 2000 vynų. Šiemet likimas nepagailėjo puikių nuotolinių degustacijų, netikėtų en primeur vyno ragavimų, puikių kelionių Europoje ir Amerikoje. Kasdien būtų ką prisiminti. 

Vyno aksesuarai


Grakštūs dekanteriai, tvirti ir kokybiški kamščiatraukiai, vyno lentyna – tikram vyno mėgėjui tokios dovanos šventes pavers nepamirštamomis, bus naudingos, puoš namus ir suteiks dar daugiau malonumo mėgaujantis vynu.

 

Lapkričio vyno prenumeratos "Lašas jūroje" rinkinio sudėtis


Šį kartą vyno rinkinys sukasi aplink božolė ašį. Tačiau jaunojo božolė Jums nesiuntėme. Vienas vynas padarytas iš Božolė būdingų ‘Gamay’ vynuogių, kurios auginamos ant granitinio dirvožemio Morgon kaimelyje, turinčiame Cru Beaujolais statusą.  Tai mūsų rinkinio raktas - Cru vynas iš Božolė. Jei raktas susijęs su granitu,  ieškome, kur daugiau galime rasti tokio pat dirvožemio.  Wachau Austrijoje, Alpių priekalnės, plonas derlingo dirvožemio sluoksnelis, o apačioje – granitinė uoliena, į kurią šaknis vos ne vos sugeba įleisti nebent diržingas ‘Riesling’ vynmedis. Ant Morgon AOC vyno etiketės pastebėsite ir užrašą „Rhone”. Taip, Božolė regionas geologiškai yra Ronos slėnio dalis. Todėl trečiąjį vyną renkamės iš ten. 

 

 

Slyvos armanjake


Slyvas armanjake galite skanauti po valgio ir kavos arba supjaustyti gabalėliais ir pagardinti ledus, vaisių salotas, naudoti pyragams ar net kiaulienos nugarinei, veršienos kepsniui.

 

Nepamirštamas potyris – „Malossol“ ikrai


Nuolat papildome atsargas šviežiais: “White Sturgeon Gold Reserve”, “Kaluga x Amur”, “Osetra”. 100 g indelio “White Sturgeon Russian Tradition” kaina – 81 euras.

Padalinę po 5 gr. ant blynelio su šlakeliu grietinės, turėsite 20 vieno kąsnio užkandėlių prie šampano, kuriomis negėda vaišinti net karalienę.

Gruodžio asortimento naujienos


Jeigu užmerktumėte akis, vyno aromatai ir skoniai galėtų jus nuvesti į tolimus kraštus, išduodami paslaptis apie dirvožemį ir aplinką, kurioje augo vynuogės, šalies kraštovaizdį ir apie tai, kas tuo metu vyko pasaulyje... Vynas – unikalus kūrinys, nes kiekviename butelyje slypi skirtinga istorija, ypatinga emocija. Gruodį leiskitės į stebuklingas skonių keliones su naujienomis ir naujais derliais!

Copenhagen Sparkling Tea – „Michelin“ restoranus užkariavusi nauja gėrimų...


Taurėje šio putojančio gėrimo susijungia šiaurietiškas inovatyvumas ir Azijos arbatos tradicijos. Visiškai nauja gėrimų kategorija – putojanti arbata – pradėta gaminti Kopenhagoje, pamėgta tiek aukštos klasės pasaulio restoranų, tiek neįprasto, bet tobulai prie maisto derančio gėrimo ieškančių vartotojų.

Daivos Mumgaudienės įsimintiniausi 2021 vynai ir rekomendacijos šventėms


Smalsumas ir didelis noras šį rudenį nuskraidino mane į Umbriją – vieną gražiausių Vidurio Italijos regionų. Jau seniai norėjau aplankyti Montefalko kalvą, kuri garsėja ‘Sagrantino’ vynuogių vynais. ‘Sagrantino’ vynuogės – vienos iš taniniškiausių veislių, atsparios ligoms, nedaug derančios, žodžiu, tvirtos struktūros, raumeningo ir raukšlėto kūno. Susitikimas su sausu raudonuoju šių vynuogių vynu man nebuvo pirmas, esu jo ragavusi ir anksčiau, bet kelionė arklio tempiamu vežimu po Montefalko kalvų vynuogynus, pietūs su pačiais gamintojais, šauni kompanija, oras, atostogos – visas tai paliko svarų rėžį mano atminty bei sužadino  didelį norą dar ne kartą pasimatyti su šiuo galiūnu.

 

Grįžta „Vyno dienos“!


Su džiaugsmu pranešame: didžiausia vyno paroda Baltijos šalyse „Vyno dienos“ grįžta ir įvyks kitų metų gegužės 7–8 dienomis.

Dovanų idėjos: knygos, tekstilė, saldumynai, užkandžiai


Kalėdų laikas tinkamas lepinti artimuosius ir save – užsukę į Vyno klubą, rasite įvairių dovanų idėjų. Nesvarbu, ką pasirinksite – gardžius saldumynus, pikantiškus užkandžius, įdomias knygas, vyno ar namų aksesuarus – galite jaustis ramūs, kad tokia dovana bus kokybiška ir estetiška.

Kalėdinių dovanų rinkiniai


Štai ir viskas, metai į pabaigą, o savaites iki Kalėdų galime ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti. Prasidėjo dovanų pirkimo įkarštis, galintis kiekvienam susukti galvą. Tačiau atėję į jaukų „Vyno klubą“, galite būti tikri, kad išsinešite kruopščiai ir atidžiai jums parinktas, apsvarstytas ir sudėliotas dovanas.

Partnerių naujienos: Trinity ir Dine


Trinity

Šventoji pasitenkinimo maistu ir gėrimais trejybė – „Trinity“, įsikūrusi autentiškose buvusio moterų vienuolyno patalpose, šalia žaliuojančio arba žiemojančio S. Moniuškos skvero ir tikros gražuolės Šv. Kotrynos bažnyčios. „Trinity“ simpatijų kryptis – „į Pietus“, o požiūris – „su meile“.

 

Vynas dovanoms. 8 patarimai


Kiekvienas – tiek vyno entuziastas, tiek ir naujokas – yra susidūręs su dilema renkantis vyną dovanoms. Ką pasirinkti: bordo ar „Primitivo“, šampaną ar Burgundijos vyną, o gal visgi barolą? Dovanojant vyną reikia labai gerai įvertinti progą, aplinką ir dovanos gavėją.

Ieškome kolegos!


Vyno klubas, kaip gerai subrandintas Bordo vynas, kompleksiškas, sodrus, elegantiškas, nepailstantis, sėkmingai dirbantis, nuolat tobulėjantis bei ugdantis savo profesionalų komandą, ieško pastiprinimo.

 

Idėja Kalėdų dovanai: knygos apie vyną


Knyga – visuomet vertinga dovana, ilgais žiemos vakarais galinti pradžiuginti geromis istorijomis, naujomis žiniomis ir patarimais. Tiek pradedantieji, tiek jau patyrę vyno mėgėjai tikrai įvertins gerą knygą apie vyną. Laimei, jų Vyno klube turime ne vieną.

Sezoninė virtuvė: pjemontietiški virtiniai, arba anjoločiai, su moliūgų įdaru


Šie iš Pjemonto regiono kilę virtiniai panašūs į raviolius, skiriasi tik jų formavimo būdas. Ravioliai dažniausiai gaminami iš dviejų tešlos lakštų – vieną uždedant ant kito, o anjoločiai (agnolotti) ruošiami paprasčiau, iš vieno lakšto, jį paprasčiausiai užlenkiant ir supjaustant ratukine pjaustykle į virtinius.

Vyno prenumeratos

Antrasis „Lašas jūroje" - kas slėpėsi vyno prenumeratos dėžėje spalį


Vyno prenumerata – mūsų ekspertų siurprizas Jums. Kas pateks į siuntą, iš anksto sužinoti neįmanoma. Jau ruošiame trečiajį „Lašą jūroje“. O tiems, kas nedrįsta pirkti katės maiše, pristatome antrojo „Lašo jūroje“ vynus.

 

 

 

„Vyno klubo“ nauji ar jau pamėgti produktai – skani Kalėdų dovana


Jei ieškote mažytės, bet kokybiškos bei dėmesio vertos dovanos arba jums trūksta tos vienos detalės, paversiančios kalėdinį sveikinimą ypatingu – atkreipkite dėmesį į „Vyno klubo“ produktų naujienas, o taip pat jau gerai žinomus, mėgstamus produktus.

Koks bus 2021 m. derliaus vynuogių vynas Lietuvoje?


Vynuogių, o ne juodųjų serbentų ar vyšnių. Dėl pastarųjų kokybės mes niekada neabejojame. Vynuoges prinokinti gerokai sunkiau. Apie šių metų iššūkius kalbamės su Lietuvos vynuogių augintojais ir vyndariais.

Dailininkas Makarevičius ir jo nerimo kupinas darbas ant „Karvutės“ saldainių


Saldus „Vin de Constance“ vynas – 330 metų kelionė


Liudviko XIV laikais vienintelis kelias, kuriuo buvo galima pasiekti Azijos žemyną, vedė pro Keiptauno miestą. Norėdami pasiekti tikslą, keliautojai turėdavo apiplaukti Afrikos pusiasalį. XVII a. Keiptaunas labiau priminė ne įprastą koloniją, o laivybai itin svarbų tašką.

Laukiant Jauno božolė šventės – gera proga pažinti Beaujolais Cru


Nors geologiškai Božolė regionas yra Ronos slėnio dalis, jo vyno stilius panašesnis į Burgundijos. Regiono reputaciją per kelis dešimtmečius paplovė nesudėtingo „Beaujolais Nouveau“ jūra. Tačiau čia visuomet buvo gaminamas ir geras įprastinis vynas. Tiesa, tarp žinovų labiau minimi apeliacijų pavadinimai, kaip Fleurie, Julienas, Morgon, Chienas, Brouilly, Moulin-a-Vent, Saint Amour. Turime nemažą tokio vyno kolekciją.

Lapkričio 18-oji – Jauno božolė diena!


Trečiasis lapkričio ketvirtadienis visuomet ypatingas, nes skirtas jaunam božolė (pranc. Beaujolais nouveau) – pirmajam derliaus vynui ir jo ragavimui. Ši šventė pradėta švęsti 1951 m. Prancūzijoje, Božolė regione, o dabar vyno mylėtojų sutartinai minima visame pasaulyje.

2021 metų derlius: ar užteks Europai vyno?


Šių metų derlius įeis į istoriją kaip katastrofiškai mažas. Tačiau jo kokybė išties gera.

 

„Vyno klubo“ klubo narių degustacijoje – praėjusių metų naujienos ir...


Lapkričio 18 d. „Vyno klube“ vyks degustacija, skirta tik klubo nariams, kurios metu pristatysime praėjusių ir šių metų įdomiausias ir rečiausias naujienas. Tai reta degustacija, kai nėra vienijančios temos, tačiau ne mažiau įdomi ir edukatyvi dėl plačios geografijos (nuo Šampanės iki Australijos), stilių įvairovės ir kai kurių vynų išskirtinio retumo.

Lapkričio asortimento naujienos


Vynai asmenybės - kompleksiški ir išraiškingi, elegantiški ir subtilūs, bet tvirti ir užtikrinti, pasiekė Vyno Klubo lentynas. Lapkritį leiskitės į sodrias skonių keliones su naujienomis ir naujais derliais!

Baltasis vynas. Vyno eksperto Arūno Starkaus TOP3


Baltojo vyno rekomendacijomis dalijasi vyno ekspertas Arūnas Starkus.

Panettone – nuo meilės simbolio iki populiariausio Kalėdų deserto


Apie tai, kaip atsirado itališkas pyragas panettone, sklando ne viena legenda. Viena populiariausių ir, žinoma, visų romantiškiausia, teigia, kad kadaise vienas Milano kepėjas, vardu Toni, įsimylėjo pro jo kepyklą kasdien vaikščiojusią merginą. Norėdamas prisivilioti į akį kritusią merginą, kepėjas mėnesių mėnesių dirbo ir galiausiai sukūrė vanile dvelkiantį pyragą, kurį pavadino „Pan de Toni“ (Tonio pyragas).

Baltasis vynas. Vyno eksperto Andriaus Pagojaus TOP3


Baltojo vyno rekomendacijomis dalijasi vyno ekspertas Andrius Pagojus. Štai jo mėgstamų vynų trejetukas. 

Baltojo vyno aromatai


Vyno pasaulis gali atrodyti klaidus ir paslaptingas, tačiau mokytis apie šį gėrimą verta – atpažinus vyno aromatus, kiekviena taurė gali tapti nuotykiu.

Nežinote, nuo ko pradėti? Kai ragausite baltąjį vyną, prisiminkite žemiau pateiktas aromatų kategorijas.

Baltasis vynas. Vyno ekspertės Daivos Mumgaudienės TOP3


Esate raudonojo ar baltojo vyno mėgėjas?

Šią savaitę daugiau dėmesio skirsime baltajam, tad dažniau besirenkantys šį vyną ar norintys daugiau apie jį sužinoti – atkreipkite dėmesį!

Pirmoji rekomendacijomis dalijasi Vyno klubo vyno ekspertė Daiva Mumgaudienė. Štai jos šio rudens baltųjų vynų favoritai: 

 

 

Receptas: moliūginė bananų duona


Tikras rudens simbolis – moliūgas – virtuvėje gali būti panaudojamas įvairiems patiekalams – nuo sriubos, troškinių iki desertų. O ši ryški, traukianti akį duona sujungia moliūgų ir bananų skonius – derinys jaukus, rudeniškas ir džiuginantis.

Į Vyno ir desertų derinių čempionatą - su Vyno klubo saldžiais vynais


Gerbiami restoranų atstovai, jau lapkričio 10 d. viešbutyje „Grand Hotel Kempinski Vilnius” įvyks vienuoliktasis Vyno ir desertų derinių čempionatas. Tradiciškai, jame kviečiamos dalyvauti konditerių, šefų, someljė ir vyno ekspertų komandos, pristatančios savo sukurtus vyno ir desertų derinius.

2014–2017-ųjų Šampanės vynmečiai


 Vis daugiau vyndarių ima numeruoti savo nevintažinį šampaną, taip demonstruodami, kad kiekvienais metais jų šampano skonis, aromatas ir branda varijuos, ir taip skatindami mus domėtis orais ir jų poveikiu vyno kokybei. Spausdiname Peterio Liemo – pastaruoju metu labiausiai mūsų parduotuvėje perkamos knygos apie Šampanę ir šampaną autoriaus –  pastarųjų vynmečių aprašymus.

Vespa, kastuvas ir Lolita


 Mažais žingsneliais, visada ta pačia kryptimi, nešant savo idėjas į priekį, niekada neatsigręžiant atgal, tik taip man pavyko tapti labai patyrusiu trumų medžiotoju.

Spalio asortimento naujienos


Ryto rūkui vis tirštėjant, saulei pasirodant vis rečiau, o medžių lapams užklojant žemę – neliūdime, nes linkėjimus siunčia iš pačios Argentinos, saulėtos Italijos, bei spalvotosios Ispanijos. Kviečiame pasižvalgyti ir susipažinti!

Partnerių naujienos - „14Horses“ ir „Pink&Yellow“


Senatorių pasažo restoranas „14Horses“ verčia naują lapą savo istorijoje. Virtuvės vairą perima Rokas Vasiliauskas –  jaunas ir energingas šefas, bet anaiptol ne naujokas. Jo gastronominių pasiekimų bagaže jauniausio šefo įvertinimas ir geriausių Baltijos restoranų dešimta vieta White Guide sąraše. 

 

Renatos Ničajienės kopūstų pyragas


Šį itališką kopūstų pyragą galima būtų pavadinti kopūstine lazanija. Tik vietoj kvietinių lazanijos lakštų jam naudojami kopūstų lapai. Pyragas ruošiamas iš tų pačių ingredientų, kaip ir lietuviški balandėliai. 

Ateina laikas rinktis kalėdines dovanas


Ji galėtų būti praktiška, paprasta, bet labai kokybiška. Nebūtinai didelė, nes jos esmė – turinys. Net ir lengvame butelyje gali būti labai geras vynas. Storo stiklo butelį atgabenti iki Lietuvos kainuoja dukart daugiau kuro, į atmosferą patenka dukart daugiau CO2. Nuostabu, kai dovaną ar bent jos pakuotę galima panaudoti du kartus.

Čempionų vyno ir deserto derinys į namus


Artėja šių metų Vyno ir deserto derinių čempionatas. Ta proga, kviečiame paragauti 2019 m. čempionato nugalėtojų – konditerio Evaldo Juškos (restoranas Arrivee) ir vyno eksperto Andriaus Pagojaus (Vyno klubas)  – sukurtus šviesius arba tamsius vyno ir deserto derinius.

Sugrįžta „Vyno klubo“ klubo narių degustacijos


Po metų pertraukos sugrįžtame su VK klubo narių degustacijomis ir pirmoji iš jų vyks spalio 13 dieną.

 

Pirmasis „Lašas jūroje“


Vyno prenumerata – mūsų ekspertų siurprizas Jums. Kas pateks į siuntą, iš anksto sužinoti neįmanoma. Jau ruošiame antrąjį „Lašą jūroje“. O tiems, kas nedrįsta pirkti katės maiše, pristatome pirmojo „Lašo jūroje“ vynus.

 

Arūno Starkaus sudarytas rinkinys įdaiktina Lietuvos vyno rinkos vystymosi istoriją.

Siūlome darbą, keičiantį vyno kultūrą


Ruošiamės kitų metų „Vyno dienoms“, auginame „Wine + Dessert“ Europoje, todėl siūlome darbą renginių koordinatoriui. Prasmingas darbas, nes padeda ugdyti mūsų šalies vyno vartojimo kultūrą. Ambicingas, nes veikiame Europos mastu. Atsakingas, nes tai B2B darbo vieta.

Vynas ir maistas: koks vynas dera prie vėlyvųjų pusryčių patiekalų


Laikas vėlyviesiems savaitgalio pusryčiams!

Benedikto kiaušiniai, kišas, o gal prancūziškas skrebutis dažniau derinami su kokteiliu mimoza, o ne taure vyno, tačiau Wineenthusiast.com pateikia keletą idėjų, parodančių, kad vynas ir patiekalai iš kiaušinių – puikus savaitgalio derinys.

Vyno prenumerata "Lašas jūroje"


Nuo rugsėjo startuoja nauja el. prekybos paslauga – vyno prenumerata „Lašas jūroje“. Trys buteliai, kuriuos kurjeris Jums pristatys  namo ar į biurą kiekvieno mėnesio 15-ą dieną, neatstos kasdienio apsipirkimo, bet tikimės, praplės gastronominį akiratį ir palengvins vyno pirkimą, kai norisi kažko naujo, bet pats nežinai ko.

Coravin Sparkling

Su „Coravin Sparkling“ šampanas atkimštame butelyje išliks šviežias


„Coravin“ putojančio vyno įpylimo sistemos kūrėjas Gregas Lambrechtas teigia: „Įsivaizduokite galimybę grįžti namo ir kiekvieną vakarą pradėti nuo puikaus putojančio vyno taurės. Po 8 metų pastangų rinką pasiekė putojančiam vynui skirtas „Coravin“.“

Troškinta kiaulienos išpjova su obuoliais ir garstyčiomis


Rudeniui atėjus labiausiai užsimanau jaukaus ir sotaus maisto. Kai lyja ir oras atvėsta dažniausiai pasvajoju apie sotų troškinį ir bulvių košę. Troškinta kiauliena su obuoliais ir garstyčiomis – klasikinis derinys. Šį patieklą iš neriebios kiaulienos išpjovos gaminu kiekvieną rudenį, receptą esu aprašiusi ir pirmojoje savo knygoje “Sezoninė virtuvė: 200 receptų pagal metų laikus”. Tik knygai patiekalą ruošiau su obuolių sultimis ir grietine, o šį kartą pyliau baltąjį vyną ir grietinėlę. Prancūziško aštrumo šiam patiekalui suteikia garstyčios, vietoj grūdėtųjų, puikiai tiktų ir Dižono garstyčios. Tų pačių garstyčių įdėkite ir trindami bulvių košę, ji taps pikantiškesnė ir gražiai atrodys nuo garstyčių grūdelių. Jei savaitgalį ir vėl lis, būtinai ir vėl jį gaminsiu, nes šio patiekalo derinys su baltuoju Varner Wine El Camino Vineyard Chardonnay 2016 vynu iš Kalifornijos mudviem su vyru ypač patiko. Dabar, rašant receptą ir prisiminus praėjusį savaitgalį troškintą kiaulieną su obuoliais, net seilės tysta, kaip ir vėl norėčiau pakartoti.

O kadangi ruduo ir obuoliai neatskiriami, man labai smalsu buvo sužinoti, kokius gi vynus geriausiai derinti prie patiekalų su obuoliais? Kaip visada, vyno ir maisto derinimo klausimais kreipiausi konsultacijos į Someljė mokyklą, kurioje ir pati visai neseniai studijavau. Taigi:

  • Patiekalai su žaliais t.y. termiškai neapdorotais obuoliais pvz. salotose suteikia gaivumo, išvalo receptorius ir juos padaro jautrius aštriam, sutraukiančiam, karčiam skoniui. Todėl vynas neturėtų pasižymėti šiomis savybėmis. Prie patiekalų su šviežiais obuoliais puikiai tiktų baltasis arba putojantis vynas. Vyne esanti rūgštis turėtų būti panašiai išreikšta, kaip ir patiekale, todėl jei galite rinktis, naudokite obuolius, kurie skoniu panašūs į turimą vyną. Su obuoliais rūgštingumu puikiai dera „Chardonnay“, „Chenin Blanc“, „Garganega“, „Grecanico“, „Grenache Blanc“, „Pinot Blanc“, „Pinot Gris“, „Grüner Veltliner“.
  • Termiškai apdoroti t.y. kepti ar troškinti obuoliai tiek užkandžiams, tiek ir pagrindiniams patiekalams suteikia vaisiškumo, saldumo. Dažniausiai jie derinami su balta mėsa: kiauliena, paukštiena, triušiena, veršiena. Todėl ir vynas geriausiai tiks tas, apie kurį galime pasakyti „vaisiškas“. Tačiau vynas neturi būti „liaunas“, „lieknas“, „labai sausas“, „labai rūgštus“, nes vyno rūgštis dar labiau paryškės, o lengvumas burnoje neatsvers mėsos. Taigi, ieškokime bent jau vidutinio arba dar geriau šilto klimato vidutinio svarumo vyno iš tų pačių aukščiau minėtų vynuogių veislių. Visai gerai, jei vynas kurį laiką buvo brandintas ąžuolo statinėse, nes saldūs statinių prieskoniai susišauks su saldžiais keptų, troškintų obuolių aromatais. Prie troškintos kiaulienos su obuoliais parinkome būtent Chardonnay vyną iš šiltosios Kalifornijos, kuriame jaučiami titnago, auksinio obuolio, skrebučio, citrinos kauliuko ir riešutų, mėtų, mandarinų aliejaus aromatų. Tai vidutinio kūno, apvalus, minerališkas, pasižymintis puikia gaiva ir ilgu medaus bei riešutų poskoniu, vynas. Šis vynas iš Varner vyninės, kuri turi gilias lietuviškas šaknis, vyninės savininkų senelis Antanas Tananevičius dar 1897 metais į JAV atvyko iš Garliavos. Kviečiu plačiau pasiskaityti apie Varner vyninės lietuviškumo istoriją ir išbandyti jo derinį su troškinta kiaulienos išpjova, obuoliais ir garstyčiomis.

Rudeninės asortimento naujienos


Kol vasara ir ruduo vienas kitam švelniai tapšnoja per žandus ir kol norisi džiaugtis bent dienine šiluma, lentynas dar pildome atvykstančiomis gaiviomis naujienomis ir vynais, kurių taure galite pasimėgauti prie traškančio židinio ar jaukios draugų kompanijos apsuptyje. Raudonieji vynai drąsiau žengia į mūsų lentynas.

Jasper Morris

2010–2017 m. Burgundijos derliai pagal Jasperą Morrisą MW


Burgundijos vynas labai greitai dingsta nuo parduotuvių lentynų, nes jo dėl šalnų ir kitų gamtinių problemų padaroma vis mažiau, nors kokybė kasmet vis gerėja. Todėl nuolat laukiame ir daugiausiai kalbame apie naujausią derlių, užmiršdami tai, kas įvyko prieš keletą metų. Būtent dėl to paprašėme Burgundijoje gyvenančio vyno magistro (Master of Wine) Jaspero Morriso priminti, koks buvo pastarasis dešimtmetis Burgundijos vynui

Fotoreportažas iš „Roksala“ vyninės


Mokslo ir žinių dieną „Vyno klubo“ kolektyvas lankėsi Rokiškio rajone, Taručių kaime įsikūrusioje vyninėje „Roksala“. Vyndariai Raimundas ir Lukas Nagelės parodė vynuogyną,  vyninę, kartu ragavome naujausio derliaus ir prieš dešimtmetį padarytus vynus, valgėme Jūratės Nagelienės ruoštą žvėrieną.

Beaux Freres biodinaminio ūkio kiaulė

Kodėl verta pirkti svainių „Pinot Noir“ iš Oregono


"Beaux Freres" steigėjas ir dalininkas – žymusis vyno ekspertas Robertas Parkeris Jaunesnysis su žmonos broliu (svainiu) Michaelu Etzeliu vyndario vaidmenyje. Šiandien Mike‘as Etzelis Jaunesnysis prižiūri vynuogyną ir kartu su tėvu daro vyną.

Charles Bukowski by Austė Vagoraitė

Bukowskio vynų ir literatūros žemėlapis


Žymusis Los Andželo chuliganas, niekdarys, rašytojas bei legendinis girtuoklis Charles’as Bukowskis gimė visai ne JAV, nors iš pirmo žvilgsnio gali taip pasirodyti. Jo tėvai į naująjį žemyną emigravo 1923 m., kai Bukovskiui buvo vos treji. Tikroji rašytojo gimimo ir kilmės vieta – Reino krašto-Pfalco žemė, puikiai žinoma dėl išvystytos vyno pramonės ir nuostabių vynuogynų.

Vyno klubas darbo laikas


 

 VYNO KLUBAS parduotuvių darbo laikas:

 

Provansas Chateau Saint Maur

Fotoreportažas iš „Château Saint – Maur” Provanse


Vasara, rožinis vynas ir Provansas – neatskiriami. Šio blyškiai rožinės spalvos vyno net 90% išgeriama vasaros sezono metu. Pasidairykite po Sen Tropezo apylinkėse įsikūrusią “Saint-Maur” vyninę. Pajuskite Pietų Prancūzijos vasaros dvelksmą.

 

Roederer Collection 242

Koks yra aukštos kokybės šampanas


 „Louis Roederer” vyndarys Jean-Baptiste’as Lécaillonas atskleidė, kaip vyninė gamino savo naująjį šampaną, nuo šių metų rudens pakeisiantį nevintažinį „Brut Premier“. „Amžinasis“ rezervas, konkrečių derliaus metų pagrindas, mažesnis dozažas, daugiau vyno, brandinto ąžuolo statinėse – tai tik keletas dalykų, dėl kurių tikimasi dar aukštesnės kokybės vyno nei iki tol gamintasis. Nesunku suklysti aiškinantis, koks yra aukštos kokybės šampanas. Žinomas vardas, patinkantis stilius, gera kaina dažnai yra rinkodaros rezultatas, tačiau nebūtinai susijęs su kokybe, kaip ją supranta vyndariai ir vyno ekspertai.

Pet Nat „Vyno klube“


Terminas Pétillant naturel (natūraliai putojantis) gali būti vartojamas visiems senoviniu būdu (method ancestrale) padarytiems putojantiems vynams, kurie užputojo be pridėtinio cukraus ir mielių kokteilio. Vynui dar nepabaigus fermentuotis (ir visam cukrui dar nepavirtus alkoholiu) jis perpilamas į butelius, kur sandariai uždarytas tęsia fermentaciją ir taip natūraliai užputoja. Keliais šimtais metų vėliau išpopuliarėjęs klasikinis putojančio vyno gamybos būdas, kuriuo gaminami žymiausi pasaulio putojantieji vynai iš Šampanės, Frančiakortos bei Katalonijos, reikalauja papildomos cukraus bei mielių injekcijos antrajai, burbuliukus sukuriančiai fermentacijai sužadinti.

Lengvai putojantis raudonasis vynas


Kai norisi ko nors gaivesnio, labai praverčia vynas su burbuliukais. Jų galima aptikti ne tik baltajame, bet ir raudonajame vyne. Vieną tokių – lengvai putojantį itališką „Barbera del Monferrato Frizzante“ – gamintojas rekomenduoja atvėsinti iki 10 °C ir derinti su šaltais mėsos užkandžiais, veršiena, paukštiena ar pica.

Vasarai: vyno ir uogų kokteiliai


Sangrija

Sangrija atsirado maždaug prieš 2000 metų. Romėnai, žygiuodami per Iberijos pusiasalį, pakeliui sodindavo vynmedžius, iš kurių gamindavo vyną, naudojamą sangrijos gamybai. Kadangi gerti vandenį nebuvo saugu, jis būdavo pastiprinamas vynu, prieskoniais ir žolelėmis. Sangrija, kokią ją įsivaizduojame mes, atsirado XIX a. Anglijoje ir Prancūzijoje, o išpopuliarinta buvo XX a. viduryje.

Kaip skaityti proseko etiketes


Lengvas, gėlėmis ir baltais kaulavaisiais kvepiantis itališkasis prosekas keletą metų yra populiariausias putojantis vynas pasaulyje. Jis skirstomas į keturis kilmės ir kokybės lygmenis, kuriuos galima atpažinti pagal etiketėse pateikiamus užrašus. 

Lucia Gaja ir jos stebuklingas persikų receptas

Gaivus persikų receptas iš Pjemonto


Nesvarbu  pareigybės, statusas ar socialinė padėtis – visi valgome. Ypatingai šiais laikais spalvota maisto vartojimo paletė - nuo užkietėjusių mėsėdžių iki žaliavalgių. Nuo senų laikų  žmonės smalsaudavo kuo maitinasi kaimynai, iškilūs žmonės, didikai, karaliai... Mūsų atveju, dirbant su dideliais žmonėmis: garsių vyninių savininkais, vadovais, gėrimų gamintojais bei jų vertintojais, žingeidu kuo jie mėgaujasi, kuo save pamalonina. Gaiviu receptu sutiko pasidalinti vienos iš geriausių pasaulyje vyninių  „Gaja“ savininko Angelo Gaja  žmona Lucia. Vyninė įsikūrusi Italijoje, Pjemonto regione ant vaizdingos Barbaresco miestelio kalvos.

Kol kartu su Lucia ruošime persikus puotai, dedame į šaldytuvą: mamai - pusiau saldžią ispanišką putojančią kãvą (Cava), sesei – saldų vyną iš Austrijos, užaugusį šalia Neusiedl ežero, brolis reikalauja baltojo porto taurės, teta didelė vengriškų vynų fanė, jai dedu - Tokaji Aszu 3 puttonyos, na o aš liksiu ištikima savo mylimai Italijai ir pasimėgausiu taure saldaus vyno (passito) iš Sicilijos.

Lucia Gaja persikų receptas:

Lietuviškos Varner vyninės šaknys


Savo asortimentą papildėme vynais iš  Kalifornijos vyninės „Varner Wine“, kurios savininkų senelis Antanas Tananevičius 1897 metais į JAV atvyko iš Garliavos. Kai tai žinai, brolių Jimo ir Bobo Varnerių padaryti „Pinot Noir“ ir „Chardonnay“  įgauna naujų atspalvių.

 

 

Rožinios DOmaine Ott derinimas su žemuogėmis

Kokius patiekalus prie rožinio vyno derina prancūzai


Rožinis vynas pasaulyje paplito iš Prancūzijos. Suprantama, kad čia daugiausia nusistovėjusių rosé derinių su maistu. Naudojamės proga pasisemti įkvėpimo. Tuo labiau kad artėja Bastilijos diena.

Prisijunk prie Vyno klubo komandos


Aštuoniolikmetis Vyno klubas, kaip gerai subrandintas Bordo vynas, kompleksiškas, sodrus, elegantiškas, nepailstantis, sėkmingai dirbantis, nuolat tobulėjantis bei ugdantis savo profesionalų komandą, ieško pastiprinimo: konsultanto parduotuvėje Vilniuje, komunikacijos specialisto ir elektroninės prekybos vystytojo. 

 

2021 m. Lietuvos vyno čempionatas


Net šeši iš 22 „Geriausias kategorijoje“ apdovanojimų LSA vyno čempionate atiteko „Vyno klubo“ vynams. Geriausias NV šampanas, geriausias raudonasis ispaniškas, geriausi baltieji, raudonieji natūralieji, geriausias portas, geriausias kitų kraštų raudonasis, geriausi ekologiniai vynai puikuojasi mūsų parduotuvių lentynose, neskaičiuojant daugybės aukso medalius pelniusiųjų.

Prancūzijos vyno regionų žemėlapis

10 Prancūzijos vynų, kuriuos būtina paragauti


Savo geriausių vynų dešimtukais dalijasi Martynas Pravilonis, Gintautas Jašinskas, Andrius Pagojus ir Rasa Starkuvienė – žymūs Lietuvos vyno ekspertai, kurie Prancūziją tiesiogine ir perkeltine prasme išnaršę kiaurai ir išilgai. Garantuojame, kad sąrašuose rasite kažką, ko dar nesatę ragavę ir sužinosite tai, ko nežinojote.

„Corpinnat“ – naujas ispaniško putojančio vyno karalius


2019 metų sausio 9 dieną gamintojai neapsikentė negriežtinamų „Cava DO“ taisyklių ir norėdami pabrėžti išskirtinai aukštą savo gaminamo vyno kokybę atsiskyrė nuo kavos apeliacijos sukurdami naują – „Corpinnat“. Pagrindinis tokio žingsnio tikslas buvo išskirti ilgesnio brandinimo ir rankomis nuosavuose vynuogynuose skintų autentiškų Katalonijos vynuogių vyną. Vėliau prie „Corpinnat“ apeliacijos prisijungė ir dar 2 vyninės.

„Ridge Vineyards” biotechnologo rankose


Pateikiame legendinės „Ridge Vineyards Monte Bello“ vyninės Kalifornijoje vyndario Erico Baugherio pasakojimo someljė magistrui Ronanui Sayburnui santrauką.  Apie vyninę išgarsinusį Paulą Draperį, „Cabernet Sauvignon“, „Zinfandel“ ir „Chardonnay“.

„Bordex“ vyno lentynos surinkimas


Lentynų „Bordex“ prekės ženklas praeito amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje tapo kokybės sinonimu vyno mėgėjų ir kolekcionierių pasaulyje.

Modulinės vyno lentynos skirtos ne tik taupyti vietą, tai ir autentiška bei stilinga namų interjero detalė. Savo namuose jas mielai naudoja ir kolekcininkai, ir vyno mėgėjai.

Bordex lentynos

„Castello di Ama“ – riteris ant žirgo


Į mūsų lentynas tarsi XIV amžiaus riteris ant žirgo įsiveržė „Castello di Ama“ vynai. Jaudinantis vyno ir meno dialogas – namai, kurie turi istoriją, menančią etruskų laikus!

„Sassicaia 2018“: vynas gali būti investicija!


„Sassicaia“ neabejotinai yra vienas labiausiai kolekcininkų iir vyno entuziastų medžiojamų itališkų vynų. Tai puikiai atsispindi ir kainų dinamikoje – netrukus po išleidimo vyno kainos ima sparčiai augti.

 

Kenas Foresteris su šunimis

Apie Pietų Afrikos „Chenin Blanc“ su Kenu Foresteriu


Apie tai, kaip daromas šiuolaikinis PAR „Chenin Blanc“, apie naujas ir naudotas ąžuolo statines, pilkąjį kekerą legendinį PAR vyndarį Keną Foresterį kalbina someljė magistras Ronanas Sayburnas.

Bordeaux 2020 - Pessac Leognan

Išankstinės 2020 m. derliaus Bordo vyno prekybos eiga


Investicijų bumas neaplenkia ir vyno. 2020 m. derliaus Bordo vyno prekyba įsibėgėja. Optimistiškai nuteikia geri vertintojų balai bei šato pastangos pasiūlyti protingą kainą. Rinkoje vis dar laukiama pasirodant svarbiausių investicinių vynų. Tačiau to, kas jau yra prekyboje, apžvalga leidžia spėti, kad birželį investuotojai gali tikėtis geros vertės pirkinių. 

 

Franz Haas Ponkler

Riccardo Schweizerio menas „Franz Haas“ vyno etiketėse


Riccardo Schweizer yra gerai žinomas menininkas, modernaus meno atstovas. Jo kūrybinis gyvenimas buvo įvairus ir labai turiningas – jis ne tik pripažintas dailininkas, bet ir skulptorius, fotografas, dizaineris bei architektas. Kūrybiniame kelyje jį lydėjo tokios asmenybės, kaip Picasso, Chagall, Paul Eluard, Le Corbusier, bei daugybė kitų, avangardinio meno kūrėjų, kurių paskatintas ir įkvėptas Riccardo sukūrė įvairiausių darbų – pradedant sienas puošiančiomis freskomis, abstraktaus stiliaus skulptūromis ir baigiant alternatyviu indų dizainu.Prie šios kūrinių įvairovės prisideda ir bendradarbiavimas su savo draugų Franz Haas vyndarių šeima, gaminančių aukštos kokybės vyną jo gimtajame Trentino regione. Riccardo savo draugo vyno butelius aprengė specialiai jam kurtomis etiketėmis, jau tapusiomis neatsiejama Franz Haas vynų įvaizdžio dalimi.

2020 m. Bordo išankstinės degustacijos įspūdžiai


Gegužę prasidės didžioji 2020 m. išankstinės (en primeur) Bordo prekybos kampanija, populiari tarp tų, kurie nori vyną pirkti pigiau ir porą metų palaukti pristatymo. Todėl mūsų ekspertų komanda dvi savaites ragavo barrel samples – rinkome savo favoritus, vertinome derliaus kokybę. Pateikiame pirmuosius Petro Jarašūno, Igno Borovojaus, Arūno Starkaus, Daivos Mumgaudienes, Andriaus Pagojaus įspūdžius.

Hiacintas ir Planeta Plumbago

Gėlės ir vynas


Tikiu, kad mamoms gėles dovanojate ne kartą per metus. Jų nešate glėbiais ir įvairių. Ne? Kodėl nepabandžius dabar susidėlioti, kokia vynuogių veislė ar vynas kokią gėlę mums primena? Gal surinksime puokštę, kurią galėsime pasiūlyti ir savo mamai.

 

Hiacintas ir Planeta Plumbago

Gėlės ir vynas


Tikiu, kad mamoms gėles dovanojate ne kartą per metus. Jų nešate glėbiais ir įvairių. Ne? Kodėl nepabandžius dabar susidėlioti, kokia vynuogių veislė ar vynas kokią gėlę mums primena? Gal surinksime puokštę, kurią galėsime pasiūlyti ir savo mamai.

 

žibuoklės

 

Tikiu, kad mamoms gėles dovanojate ne kartą per metus. Jų nešate glėbiais ir įvairių. Ne? Nenešate? Tai susirūpinkite, nusiųskite, nuveškite jų šįmet. Kai buvome maži, rinkdavome žibutes, vėliau pienių vainikus pindavome ir karčiomis rankomis bandydavome uždėti ant jų galvų. Vėliau ateidavo tulpių metas, dažniausiai raudonų. Dar vėliau prasidėdavo įvairovė – ko tik mes nerasdavome pievose ir pas močiutes turgeliuose.  Augome mes, keitėsi ir mamos. Keičiasi laikai – keičiasi aplinka. Metai bėga, ir keičiamės visi, ne tik mamos. Skirtingame amžiuje mėgstame vis kitokias spalvas, skonius, aromatus. Tačiau gėlės,  jos liko tokios pat su savo nuostabiais žiedais ir skleidžiamais aromatais. Daugelį jų užsimerkusi galiu atpažinti. Vyno pasaulyje gėlės užima be galo svarbią vietą. Jas sodina vynuogynuose, jų atvaizdai puošia vyno etiketes, jų aromatų ieškome degustuodami vyną.

 

Kodėl nepabandžius ir mums dabar susidėlioti, kokia vynuogių veislė ar vynas kokias gėles mums primena? Gal surinksime puokštę, kurią galėsime pasiūlyti ir savo mamai? Nes mamos skonis laikui bėgant irgi keitėsi. Pavyzdžiui, mūsų šeimoje buvo laikai, kai mama sakydavo: „Mano cepelinai – tavo vynas.“ Ar įsivaizduojate jos veidą, kai pirmąkart parnešiau jai šabli ir ji paragavo tokio rūgštumo vyną. Kaip manote, ką ji pasakė? Kas pažįsta mano mamą, gali įsivaizduoti: „Pati ir gerk tokią rūgštybę, o man įdėk cukraus!“ Per 20 metų daug kas pasikeitė. Jai patinka ragauti su mumis vyną ir prisiminti vaizdus, kuriuos matė keliaudama su mumis ar nuotraukose. Jai patinka stebėti, kaip keičiasi skonis ir aromatai. O įdomiausia stebėti, kaip ji pauosčius, pradeda vardinti gėles: „Ooo, taigi čia rožėmis kvepia, tai todėl toks saldus?“; „o šitas, primena, ką jis čia primena – žibuokles“; „Na, su šiuo kažkas gal negerai, truputį nekaip, oi, ne ne, palauk, taigi čia tos didelės lelijos – ojoj, kaip smarkiai...“ Ir taip kaskart. Neįsivaizduoju mamos be gėlių. Jos ją supa visą gyvenimą. Jos sode gėlių tiek daug, kad kaskart pavydžiu, kaip jos ją myli. Mano darže nieks taip neauga. Gal nemoku augint kaip ji, tačiau man geriau sekasi su vynais. Todėl šįkart, artėjant Motinos dienai ir vėluojant pavasariui, yra puiki proga mums visiems susidėlioti, kokios gėlės kokį vyną primena, ir gal tai padės mums išrinkti mamai arba gėles, arba mėgstamą vyną.

Tuo labiau kad dabar yra pats metas skirti daugiau laiko gimstančiai gamtai, ir ne dėl to, kad daugiau būname namie, o dėl to, kad kaip tik šiuo metu viskas bunda ir pradeda skleisti lapus, pradeda žydėti visi krūmai ir gėlės. Ir jei šiandien pradėsite, tai, žiūrėk, iki rudens jau būsite susidarę savo vaizdų, kvapų ir sąsajų su vynu „katalogą“. Tačiau būkite atsargūs. Augalų stebėjimas yra rimtas darbas, jis reikalauja susikaupimo. Nesijuokit, bet jis svaigina. Rimtai. Todėl stenkitės tai daryti, kai jūsų pečių neslegia rūpesčiai, kai nesprendžiate jokių problemų darbe ar namie.  

Taigi, pradėkime nagrinėti mūsų augalų kolekciją.

 

Akacijų aromatas švelnus, kiek saldokas, primenantis medų, galbūt todėl, kad ir medaus gauname iš akacijų. Taigi, šių žiedų aromatą dažnai užuodžiame šampane – jį skleidžia ‘Chardonnay‘ vynuogės.

Obelų žiedų aromatas saldesnis, aliejiškas, būdingas ‘Riesling‘ vynuogių vynui, taip pat juntamas ir jaunuose šampanuose.

Jazminų aromatas kiek stipresnis, būdingas aromatingesnėms vynuogėms. Šis kvapas dažnai minimas apibūdinant Argentinoje augančias ‘Torontes‘. Portugališkame baltajame vyne ir ‘Alvarinho‘ vynuogėse taip pat užuodžiama šio aromato natų, kaip ir ‘Pinot Grigio‘ bei ‘Riesling‘ vynuogėse ar šiltesniame klimate užaugintose ‘Viognier‘.

Šeivamedžių žiedų lengvas, kiek žoliškas kvapas siejasi su ‘Sauvignon Blanc‘ vynuogėmis ar jų vynu, daromu vėsesniuose regionuose. Negaliu nepaminėti ir stipraus besiskleidžiančių juodųjų serbentų šakelių aromato, kurį juntame šiltesniame klimate padarytame šių vynuogių vyne.

Ramunėlių švelnus aromatas mums dažniausiai asocijuojasi su arbata. Tačiau jos aliejiškų tonų juntame ir ‘Chenin Blanc‘ bei ‘Sauvignon Blanc‘ vynuogių vynuose.  

Narcizų aromatas kuriose šalyse aromatas priskiriamas „gyvuliškiems“ kvapams. Tačiau Lietuvoje smulkiažiedžių baltųjų narcizų kvapas labiau asocijuojasi su ankstyvu pavasariu kaime. Kalbant apie vyną, tokių aromatų galime pajusti šiltesnio klimato ‘Riesling‘ vynuose arba Ronos slėnio baltųjų vynuogių ‘Marsanne‘, ‘Roussane‘ mišiniuose.

Apelsinų žiedų aromatas dažniausiai juntamas jaunuose „Muscat“ vynuose, taip pat tokių natų užuodžiame ir ‘Chardonnay‘ vynuogių vynuose.

Pienės saulėtą dieną skleidžia įsimintiną aromatą ir sukelia pakylėtus jausmus. Pienes dažnai užuodžiu ‘Pinot Gris‘ vynuose, kartais – austriškame ‘Gruner Veltliner‘ vynuogių vyne.

Gudobelių aromatas labiausiai atsiskleidžia Burgundijos baltuosiuose „Chardonnay“. Taip pat kartais jas užuodžiame ir svaresniuose šiaurės Italijos vynuose.

Magnolijų švelnios natos sklinda iš ‘Moscato‘ vynuogių vyno.

Žibuoklių ir našlaičių aromatai skiriasi. Žibuoklės turi daugiau žemiškų niuansų ir dažniau juntamos sodriuose Bordo vynuose, kuriuose dominuoja ‘Cabernet Sauvignon‘ vynuogės. O štai saldesnis našlaičių aromatas siejamas su ‘Nebiolo‘ vynuogėmis, ypač jaunesniais jų vynais. Vyndariai neleis man pameluoti, kad tokių svarių vynuogių, kaip ‘Malbec‘ ar ‘Touriga Nacional‘, vynuose taip pat juntami šių gležnų gėlių aromatai.  

 

Žibuoklės - viola

 

 

Levandų aromato ieškokite Ronos slėnio raudonųjų vynuogių, ypač ‘Grenache‘, ‘Mourvedre‘, vyne. Bordo regione šių gėlių natų galima aptikti ‘Petit Verdot‘ vynuogių vyne. Tuos sodria spalva žydinčius kupstus primena ir Toskanos regione pagamintas ‘Sangiovese‘ vynuogių vynas.

Alyvų, lelijų aromatai gana stiprūs, jų dažniau ieškokite svariuose Ronos slėnio raudonuosiuose vynuose – „Gigondas“, „Chateauneuf du Pape“.

Rožių aromato nesumaišysi su jokiu kitu. Įdomu, kad jį aiškiai užuodžiame ir baltųjų ‘Gewurztraminer‘ vynuogių vyne, ir saldesniuose, aliejiškuose vynuose. Tiek sodriuose ‘Sangiovese‘ ar pabrendusiuose ‘Nebbiolo‘ bei ‘Pinot Noir‘ vynuogių vynuose.

Bijūnų aromatas– kaip iš vadovėlio – priklauso nuo jų spalvos ir aptinkamas tokios pat spalvos vynuose. Bordo spalvos bijūnai primena žibutes, juos galime užuosti ‘Malbec‘ ir ‘Syrah‘ ir ‘Blaufrankish‘ vynuogėse; baltieji keliauja link ‘Viognier‘, ‘Marsanne‘, ‘Rousagne‘ vynuogių vynų. Rožinių bijūnų aromatas įprastai sklinda iš rožinių vynų.

Palergonijų aromatas dažniausiai nepageidaujamas vyne, nes tai laikoma viena iš ydų. Tačiau silpna jo natelė nepagadina saldesnių vynų, kaip „Muscat“ ar „Gewurztraminer“.

Tulpių ir stiprus hiacintų kvapas paprastai užuodžiamas ‘Cabernet Franc‘ vynuogių vyne ir brandesniame „Malbec“. Brandus „Tempranillo“ vynas irgi dažnai turi tulpių niuansų.

 

Hiacintai  

 

 

Štai tokią aromatų puokštę suskynėme savo mieloms mamoms. Nemanau, kad bus lengva išsirinkti, tačiau įvairovė masina, svaigina ir suteikia begalę galimybių. Nes iš tikrųjų mamoms didžiausias gėris yra darkart pamatyti Jus sveikus ir laimingus, o gėlės ar vynas – tai tik Jūsų prisiminimų knygos dalis.

 

Su švente Jus ir visas mamas sveikina „Vyno klubas“.

 

Rasa Starkuvienė

 

 

 

Kam plėšytis dėl Solderos?


Vyno kritikai vieningai sutaria, kad Gianfranco Soldera vynas yra viena tyriausių ir elegantiškiausių Brunello di Montalcino išraškų.

Kas nutiko, kad Gianfranco nusprendė vyno beveik visai nebeparduoti vietos Italijos rinkoje, taip pat išėjo iš Brunello di Montalcino apeliacijos?

Po ilgų derybų ir asmeninio vizito į ūkį galop Lietuvai buvo skirtas labai ribotas šio itin reto vyno kiekis.

Labiausiai žavintys šampano ženklai pasaulyje 2021


Teisingi pokyčiai vynuogyne, vyninėje, paties vyno kokybė, pastangos marketinge - ir esi geriausių šampano namų trisdešimtuke. Mylime Louis Roederer (1), Pol Roger (2), Jacquesson (13).

Mūsų asortimentas:

Por Roger burried treasures

Degustacija, apie kurią nedrįsau nė rašyti


„Degustavau tai, ko nedrįsau nė aprašyti. Laikiau tai sau, nes maniau, kad jei tik parašysiu, tai iškart išnyks kaip dūmas“, – pradeda Rasa savo neįtikėtiną pasakojimą.

Dineshas Shivhathas Upadhyaya - Gineso rekordininkas

Kiek vynuogių per 3 minutes suvalgytumėte kojomis


Gineso rekordininkas indas Kaifas ali Khanas 2018 metais dėdamas į burna kojomis suvalgė 65 vynuoges, o štai jo tautietis Dineshas Shivhathas Upadhyaya rankomis susikimšo į burną 205 (2015 m). Dineshui priklauso ir daugiau keistų Gineso rekordų.

Pavasarinės vyno klubo naujienos


Po nedraugiškos ir užsitęsusios žiemos Vyno klubo lentynos pasipildė ne tik Jūsų jau pamėgtais bei pasiilgtais vynais, bet ir naujienomis!

Pavasarinės vyno klubo naujienos


Po nedraugiškos ir užsitęsusios žiemos Vyno klubo lentynos pasipildė ne tik Jūsų jau pamėgtais bei pasiilgtais vynais, bet ir naujienomis!

Atiduokit mūsų vynuoges


Vynuogynų plėšikai skiriasi įvairiose šalyse: elniai, šernai, babuinai, kengūros… Jiems vyndariai pasiryžę nudirti kailį arba bent suvalgyti užsigerdami pačių pagaminta toskana, pinotažu ar širazu. 

 

 

Velykos 2021


Jau šį savaitgalį minėsime šviesiausią metų šventę – Velykas. Marginsime ir ridensime kiaušinius, grožėmis verbomis, ruošime šventišką stalą. Susikurkime šventę namuose!

Vyninis gyvenimas karantino metu Covid 19

Karikatūrų konkursas "Vyninis gyvenimas karantino metu"


Gyvenimas spindi visomis spalvomis. Gyvenimą būtina užpildyti visomis spalvomis. Todėl paskelbėme karikatūrų konkursą ir kviečiame išrinkti nugalėtoją. 

Balsuoti galite iki balandžio 01 d. 12 val. Vyno klubo facebook paskyroje.  

Kovo receptas. Pavasarinės apelsinų ir burokėlių salotos


„Champagne Pol Roger“ išleido 2012 m. derliaus šampaną „Sir Winston...


Kaip sakė legendinis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Winstonas Churchilis, šampanas turi būti tvirtas, kompleksiško skonio ir gerai pabrendęs. Daug kas bandė su juo ginčytis dėl šalies valdymo ar karo veiksmų, bet dėl šampano pasirinkimo niekas neišdrįso prieštarauti.

Iš ko daromas romas?


Romas daromas ten, kur auginamos cukrašvendrės. „Cihuatan“ – vienintelės romo darykla Salvadore. Tad joje ir pasižvalgykime, kaip iš cukrašvendrių padaromas cukrus ir gaunama melasa, kuri panaudojama romui varyti.

Kas yra kokybiška kava


Atogrąžose – kavamedžių uogų skynimo metas. Paprašėme Marijos Pacas supažindinti mus su visais kavos pupelių gamybos etapais: nuo kavamedžių plantacijų Santa Anos ugnikalnio šlaituose iki slėnyje, kavos apdorojimo centre (Coffee Mill), esančio paskutinio rūšiavimo stalo (banda di limpia), skirto ypatingos kokybės (Specialty) pupelėms. 

Amaronės krikštatėvio pėdomis


Italijoje, Veroną supančiame Veneto regione, gausu gero ar net didingo vyno gamintojų, tačiau nė vienas jų savo reputacija ir mitiniu statusu neprilygsta Giuseppe Quintarelli. Vos vienuolika kalkakmenio ir bazalto dirvožemiu nuklotų hektarų apimantis šeimos ūkis ypač gero derliaus metais pagamina vos apie 5.000 butelių amaronės. Juo ir kitais šio ūkio vynais savo rūsius stengiasi papuošti ne tik privatūs kolekcininkai, bet ir žymiausi pasaulio restoranai.

Valentino dienos vyno sąrašas


Valentino diena – gera proga suteikti dienai papildomos prasmės. Širdutės, rožinė spalva ir saldumynai ne visiems patinka. O štai butelis vyno, parinkto su idėja, gali tapti Jūsų Valentino dienos sėkmės ašimi.

Nauja vyno rūšis – oranžinis


Svetainėje išskyrėme naują vyno rūšį: greta baltojo, raudonojo ar rožinio dabar rasite ir oranžinį vyną. 

Spalvoti „Sezoninės virtuvės“ cepelinai su varške ir peletrūnais


Kam valgyti cepelinus pilkus, jei galime mėgautis spalvotais?! Jiems spalvos lengvai suteiksite natūraliais liofilizuotų daržovių milteliais ir ryškiais prieskoniais. Raudonai spalvai išgauti puikiai tinka liofilizuoti burokėliai, žaliai – liofilizuoti špinatai, o gelsvai spalvai – ciberžolės. Pagal šį receptą tarkuotų bulvių cepelinus pagaminti bus nesudėtinga. Trispalviai cepelinai suteiks daugiau spalvų valstybės atkūrimo šventei!

Italijos vyno „Rolls-Royce“ – jau Lietuvoje!


„Vyno klubas“ 2021-uosius metus pradeda džiugia naujiena – tampa oficialiais pirmojo ir bene žymiausio „Brunello di Montalcino“ vyno „Biondi-Santi“ atstovais! Nedideliais kiekiais gaminamo ir viso pasaulio vyno kolekcininkų vertinimo Toskanos vyndario vynas Vilnių turėtų pasiekti kovo mėnesį.

Mažųjų žiema


Visiems ši žiema buvo neeilinė, pakalbinome kaip ir kuo šią žiemą gyvena mažieji Lietuvos vyndariai.

Internetinės prekybos statistika gruodžio mėn.


Internetinės prekybos statistika gruodžio mėn.

Internetinė prekyba 2020-aisiais augo fenomenaliai. Jos patogumo ir šviesios ateities neįmanoma nuneigti. Jei dar nesate mūsų e. parduotuvės klientė (-as), pažiūrėkite, ką rinkosi pirkėjai gruodžio mėnesį mūsų svetainėje www.vynoklubas.lt.

"Vyno klubo" ekspertai rekomenduoja


Visus 2020 metus „Vyno klubo“ ekspertai gilino žinias ir ragavo vynus. Dalinamės vynais, kurie paliko didžiausią įspūdį.

Pasaulinė vyno rinka 2020-aisiais


2020-ieji nebuvo patys blogiausi vyno kolekcijų ar investicinių portfelių turėtojams. O ir kasdieniams vyno gėrėjams, nežiūrint gaisrų Australijoje, Kalifornijoje, prastų sąlygų Pietų Amerikoje, mėgstamo gėrimo taip pat neturėtų pristigti.

Slovakiški bulvių leistinukai


Tradiciniai Slovakijos virtuvės patiekalai yra maistingi, paprastai paruošiami ir nebrangūs. 

"Vyno klubo" vynų top 50


Geriausiai įvertintų vynų sąrašas.

2020 metų vyno naujienų apžvalga


Praėję metai į "Vyno klubo" lentynas atnešė nemažai naujienų!

Pet-Nat – natūrali (r)evoliucija?


Pét-Nat, arba, nesutrumpintai, „pétillant-naturel“, yra lengvai putojantis, dažnai šiek tiek drumstas ir metaliniu kamščiu užkimštas putojantis vynas. Kaipgi nutiko, kad seniausias pasaulyje putojančio vyno gamybos būdas patapo ko ne madingiausiu šiuolaikinio vyno mėgėjo palydovu.

Receptas Kūčioms iš „Sezoninės virtuvės“: silkė su džiovintais grybais


Kaip dzūkė, Kūčių stalo niekaip neįsivaizduoju be silkės su džiovintais grybais. Jei metai ne tokie grybingi ir džiovintų grybų pasiruošiame mažai, tai visus juos ir taupome Kūčių vakarienei – silkei ir pyragėliams „ausytėms“ su džiovintais grybais.

Mėnesio naujienos


Šio mėnesio naujienos

Virtuali degustacinė vakarienė su šampanu 12.09


Kviečiame jus į virtualią vakarienę su šampano namų savininke - Isabelle Diebolt. 

Cinamoninės putpelės su perlinių kruopų ir šakninių daržovių kruopainiu


Šioms Kalėdoms, pirmai švenčių dienai, norėčiau paruošti kažką labai lengvai ir greitai pagaminamo, bet kartu šventiško ir pagal lietuviškas tradicijas, todėl manau, kad šis keptų putpelių ir perlinių kruopų su šakninėmis daržovėmis derinys tam ypač tiks. Prie perlinių kruopų šį kartą derinau orkaitėje keptus pastarnokus, morkas, salierus, mėlynuosius svogūnus. Labai gardu! Beje, šį receptą pasiruošti šventėms labai patogu, nes putpeles apkepti ir išvirti kruopas galima iš anksto, net prieš dieną. O laukiant svečių vos per pusvalandį iškepsite daržoves ir baigsite ruošti įspūdingą šventinį patiekalą.

"Kino pavasario" ir "Vyno klubo" advento kalendorius


Siunčiu Vyno klubo ir Kino pavasario siūlomą Advento kalendorių, tiesa jį sudaro tikrai daugiau filmų nei advento dieų skaičius.

 

Tai kalendorius žmonėms, kurie ragauja gyvenimą. Džiaugiasi kiekviena akimirka. Kai kurie susiję su virtuvės gyvenimu, kai kurie skirti šeimai, o kai kurie skirti šiaip gyvenimui.

Juos žiūrėti gan paprasta. Iš Kino pavasario puslapio patogiausiai patekti į visas platformas, kuriose filmai yra prieinami. Reikia paspausti ŽIŪRĖTI NAMUOSE ekrano dešinėje ir atsivers visi pasirinkimai

Pateikiame Gurmaniškųir ne tik  filmų rekomendacijas su nuorodomis.

Chereso gimimas


„Valdespino“ vyninėje laikomos bene didžiausios ąžuolo statinių (pilnų!) atsargos regione. 180 tūkst. statinių po 500 l talpinanti „Valdespino“ kasmet išleidžia vos 110 tūkst. butelių. Nes net paprasčiausias „Fino Ynocente“ čia bręsta vidutiniškai 10 metų.

 

Chereso gimimas


„Valdespino“ vyninėje laikomos bene didžiausios ąžuolo statinių (pilnų!) atsargos regione. 180 tūkst. statinių po 500 l talpinanti „Valdespino“ kasmet išleidžia vos 110 tūkst. butelių. Nes net paprasčiausias „Fino Ynocente“ čia bręsta vidutiniškai 10 metų.

 

Visos kekės stebuklas


Kai kurie vyndariai nusprendžia vynuoges fermentuoti visomis kekėmis (whole cluster, full bunch), tai yra su šakelėmis. Kam to reikia? Kaip atpažinti tokį vyną? Ar jis geresnis už kitus vynus?

Maisto ir vyno derinimas: prancūziškas bulvių apkepas


Atėjus lietingoms rudens dienoms visada užsimanau sočių bulvinių patiekalų. Nors mes, lietuviai, turime daug įvairių tradicinių patiekalų su bulvėmis ir iš bulvių – nuo cepelinų iki kugelio, šį kartą bulvių sezono šventei gaminau elegantišką prancūzišką bulvių apkepą Gratin Dauphinois.

Trumų patiekalai ir vynas


Jei patiekalų sudėtyje yra trumų, siūlome atsikimšti geriausią vyną. Dar geriau, jei jis subrendęs. 

Vyno klubo asortimentas


Spalį „Vyno klubas“ pradėjo iškilia GAJA vakariene „Gastronomikoje“


„GAJA“ istorija prasidėjo 1859 m., kai Giovanni Gaja Barbaresco mieste įkūrė nedidelį vyno ūkį. Vyninės identitetą pradėjo formuoti įkūrėjo anūkas, irgi vardu Giovanni, kai 1937 m. ant butelių etikečių raudonomis didėlėmis raidėmis užrašė “GAJA”. 1961-ieji buvo dar vieni itin svarbūs metai - būtent tada, vos 21 metų amžiaus, Angelo Gaja pradėjo savo žygį bekompromisės kokybės siekime. 1970 m. Angelo perėmė šeimos verslą ir įgyvendino daugelį pokyčių, atnešusių Gaja pasaulinę šlovę.

Pokalbis su aludariu Linu Zakarevičiumi


Kviečiame susipažinti ne tik su asortimento naujienomis, bet ir aludariu, „Sakiškių bravoro“ įkūrėju – Linu Zakarevičiuki. Kaip pats Linas pasakoja, nors kasdienybėje jis verslininkas, laisvalaikiu - mėgsta aktyvias pramogas - keliauti, buriuoti, kaip ir tėtis šiek tiek užsiima alpinizmu. Be to, turiu du vaikus, tad yra ir tėčio pareigos.

Ar žinote, kas yra SAV?


Ant kiekvieno mūsų parduodamo vyno butelio galinės etikėtės rasite SAV (standartinių alkoholio vienetų) skaičių, kuris nusako gryno alkoholio kiekį vyne.

Receptas - brandintos tešlos pica su baravykais iš Sezoninės virtuvės


Dalinamės dar vienu nuostabiu Renatos Ničajienės receptu iš Sezoninės Virtuvės!

 

Šalto plikymo arbata


Ar kada bandėte pasidaryti šaltai plikytą arbatą? Jei dar ne, kviečiame išbandyti!

Galeta su pomidorais ir ožkų sūriu


Receptu dalijasi Renata Ničajienė iš „Sezoninės virtuvės“.

Šio mėnesio asortimento naujienos


Kas naujo šį mėnesį „Vyno klube“?

Tikra kakava ir gaivinančio kakavos gėrimo receptas


Prisipažinkime – kartais taip norisi ko nors saldaus. Ir nors kai kam atrodo, kad kakava – tik žiemos ir Kalėdų gėrimas, mes mėgstame ją gerti ištisus metus!

 

Provanso terroir ir rožinio vyno stiliai


Statistika rodo, kad prancūzai – didžiausi rožinio vyno gamintojai ir vartotojai.  O Provansas – rožinio vyno karalius: jo plotas sudaro vos4,6 proc. rožinio vyno gamybos ploto pasaulyje, o padaryti geba 12,5 proc. (aštuntadalį!) visos apyvartos. Pasigilinkime, kaip gimsta skirtingi Provanso rožinio vyno stiliai.

Receptas. Paella Mixta


Paelja (isp. paella) yra neatsiejamas vakarėlių atributas Ispanijoje. Nesudėtingai paruošiamas, tačiau itin gardus ryžių patiekalas puikiai tinka savaitgalio susibūrimui su draugais. 

Ulongas – arbatos tobulumo viršūnė


„Arbatos gėrimas – tai laikas sau, ritualas, ramybė bei meditacija, kitaip tariant, visa, ko dabartinėmis karantino bei streso sąlygoms mums labiausiai trūksta“, – sako teksto autorius Giedrius Staneika.

Šio mėnesio asortimento naujienos


Slovakija - Magula

Prancūzija, Luaros žemuma - Chateau de la Ragotiere

Italija, Markė - Sartarelli

Danija - Copenhagen Sparkling Tea Company

Prancūzija, Provansas - Chateau Saint Maur

Ispanija, Riocha - Lopez de Heredia

Pietų Afrika - Ernie Els

 

Muscadet jau "Vyno klube"


„Muscadet“ vynai daromi Nanto regione, vakarinėje Luaros slėnio dalyje, prie Maino, Sevro bei Luaros upių. Tai išskirtinai baltieji vynai, o garsiausia regiono apeliacija – Muscadet Sevre et Maine.

„Muscadet“ vynai nuo seno itin vertinami Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, nes puikiai dera su jūrų gėrybėmis, austrėmis, krevetėmis, įvairiais moliuskais, taip pat šviežiais ožkų pieno sūriais, azijietiškos virtuvės patiekalais.

Copenhagen sparkling tea - nes kiekvienas nusipelno taurės gerų burbuliukų!


Kopenhagos putojanti arbata (Copenhagen sparkling tea) jau spėjo užkariauti garsiausius pasaulio restoranus, apdovanotus „Michelin“ žvaigždutėmis. „Vyno klubas“ tiki, kad ši naujiena užkariaus ir Lietuvą. Vos tik atkeliavusi į mūsų parduotuvę arbata sužavėjo restoranų „Gaspar‘s“, „Vilkinė“, „Somm“, „Pacai“, „Kempinski“ savininkų širdis.

„Vyno klubo“ istorijos: 15 metų „Vyno klube“ – Agnė Einė


„Tikiuosi sulaukti „Vyno klubo“ dvidešimtmečio ir tapti „Vyno klubo“ istorijos dalimi“, – sako Agnė, net 15 metų dirbanti „Vyno klube“.

"Vyno klubo" pasiūlymai: būtinai paragaukite vasarą!


Šią vasarą atrandame geriausias vietas pavalgyti Lietuvoje! 

Dalinamės gastronominiais atradimais, kuriuos privalu paragauti. 

Šampanas ir braškės nuodėmė ar palaima?


Nežinau kaip jums, bet man karštas vasaros pavakarys sunkiai dera su lėkštėje garuojančiu mėsos pjausniu iki pusės panirusiu sodriame padaže. Tokiomis akimirkomis verta rimtai apsvarstyti laikino persijungimo galimybę į energiją tausojantį sezoninių uogų rėžimą ir taip nušauti pusę tuzino zuikių: detoksikuoti organizmą, papildyti vitaminų ir mineralų atsargas, paįvairinti pabodusią dietą, prisiminti vaikystę, galų gale – pabūti spontaniškam! Mūsiškis „uoginis“ sezonas yra per daug trumpas, kad jį ignoruotum ir per daug viliojantis, kad jam atsispirtum.

„Vyno klubo“ istorijos: vyno ir prekybos ekspertas Ignas Borovojus


„Vyno klube“ dirba būrys vyno ekspertų. Kiekvienas turi savo istoriją bei patirtį, kuria dalinasi su visais. Susipažinkite su „Vyno klubo“ ekspertu Ignu Borovojumi.

Pokalbiai apie akląjį ragavimą su Arūnu Starkumi


Šį kartą kalbiname Lietuvos someljė asociacijos steigėją, Lietuvos, Latvijos, „Vinitaly“ vyno čempionatų teisėją Arūną Starkų. Šis interviu vyko po gegužės 27 d. vykusios tiesioginės parodomosios degustacijos, kuri buvo vyno spėjimo čempionato „NOSIS 2020“ pirmojo etapo dalis.

 

Pagaliau natūralusis Lapierre


Marcelio Lapierre’o vardas yra vienas iš kertinių ne tik Morgon apeliacijoje, bet ir visame Božolė regione. Perėmęs vyninės vadžias iš tėvo Marcelis netrukus ėmė kliautis Jules’io Chauvet mokymu. Šis chemikas ir vyndarys dar 5-ajame dešimtmetyje kalbėjo apie natūralią vyndarystę be pesticidų bei herbicidų. Netrukus prie jo prisijungė  dar trys panašiai mąstantys vyndariai ir užgimė garsusis (bet neformalus) klubas „The gang of four“, jungiantis  biodinaminę ir natūraliąją vyndarystę propaguojančius kultinius Božolė ūkius, padėjusius visam Božolė regionui atkurti pigaus ir prasto jauno božolė vyno (Beaujolais Nouveau) nustekentą įvaizdį bei statusą. Po netikėtos Marcelio mirties 2010 metais ūkio valdymą perėmė jo vaikai Camille ir Mathieu.

Agavos distiliatų ir maisto vienovė


Tekilos ambasadoriaus L. Starkaus patarimai

Agavos distiliatai nuo Amerikos indėnų genčių klestėjimo laikų ir kolonijiniu laikotarpiu buvo vartojami ir kaip alkoholis, ir kaip vaistas, ir kaip priedas prie maisto.  Nors teigiama, kad pirmuosius distiliavimo aparatus į Ameriką atsiplukdė ispanai, bet kasinėjimai ir senųjų civilizacijų legendos pasakoja ką kita. Oachakos valstijoje randama distiliavimo indų ir agavos apdirbimo įrankių, kurių amžius siekia daugiau nei 2 tūkstančius metų.  

Bijūnų stotelė "Vyno klube"


Ar žinote, kiek tęsiasi tikras, natūralus bijūnų žydėjimo sezonas? Maždaug mėnesį-pusantro, jei turi veisles nuo ankstyviausių iki vėlyviausių. Čia kaip smidrai, kuriuos pavasarį taip gaudo virtuvės šefai ir gardžiuojasi visas pasaulis. Arba kaip sakė Žąsinas Pelenei – Enjoy it till it lasts! 

Visą birželį Vyno klube svečiuosis BIJŪNAI iš Rūta Gardens! Prenumeruokite visam sezonui arba užsisakykite iš anksto!

Niepoort vyno etiketės - svarbiausia taisyklė, nepaisyti taisyklių!


Niepoort Vinhos kviečia mus visus kurti naują vyno etiketę. Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas, čia: http://natcoolart.com/contest.html

Vyno spėjimo čempionatas NOSIS 2020


Vyno spėjimo čempionatas „NOSIS 2020“ keliasi į Jūsų namus! 
Dar nematytu formatu Lietuvos someljė mokyklos rengiamas NOSIES aklojo vyno degustavimo turnyras! 

 

 

Gegužė. „Vyno klubo“ naujienlaiškis


Laukiame karantino pabaigos, tačiau kai kurie pastarosiomis savaitėmis gimę vyno verslo sprendimai galėtų ir išlikti. Viena šauniausių balandžio mėnesio patirčių – virtuali degustacija, kurią vedžiau visoje Suomijoje išsibarsčiusiems iš namų dirbantiems vienos įmonės darbuotojams. Po dviejų su puse valandų formalaus renginio laiko palikau juos „Zoom’e“ pratęsti vakarėlio, nes niekaip nebenorėjo skirstytis. Susitikę neformalioje interneto aplinkoje, ir dar su antromis pusėmis, žmonės jautėsi geriau, nei būtų atėję į renginį „Vyno klube“.

Bouillabaisse


Legendinė Marselio žuvienė (pranc. Bouillabaisse) yra koncentruota, tiršta – tai ypatingo intensyvumo patiekalas, tačiau ją gaminant galima sunaudoti žuvų galvas, uodegas, kaulus. Daržovių ir prieskonių šiai sriubai nesunku nusipirkti parduotuvėje, o žuvies sudėtis nereglamentuota – priklauso tik nuo Jūsų norų ir biudžeto. Marselio sriuba – visų gurmanų džiaugsmas, be to, ji dar ir labai gerai dera su baltuoju Pietų Prancūzijos vynu.

Mūsų portfelio moterys - vyndarės


Prisiminkime moteris, kurios ne tik mėgsta vyną, bet ir pačios kuria savo skonį vyno pasaulyje!

Ką geria veganai?


Kas yra veganiškas vynas?

Kas padaro vyną NE veganišką?

Kaip gaminamas veganiškas vynas ir kaip jį atskirti parduotuvėse?

Ar veganiško vyno skonis skiriasi nuo įprasto vyno?

 

Marselio žuvienė


Žodis bouillabaisse sudarytas iš dviejų prancūziškų žodžių: bolhir (užvirti) ir abaissar (virinti ant mažos ugnies). Būtent taip ir virsime šią nuostabią sriubą. Ir, svarbiausia, žuvienei naudokite bent 3 rūšių kiek įmanoma šviežesnių žuvų, o jei turite, galite naudoti ir dar daugiau.

E-degustacija


Jau organizuojame virtualias vyno degustacijas. Norite sužinoti daugiau apie vyną ir neišeidami iš namų pabendrauti su savo bendradarbiais, klubo nariais, draugais ar giminėmis – susisiekite su mumis:

egle@vynoklubas.lt, +37065540970.

30 vynuogių veislių


Skelbsime po vieną vynuogių veislę, kuriai bus skirta visa diena. 

Prancūziška svogūnų sriuba


Šiomis dienomis, kai gyvenimo ritmas šiek tiek sulėtėjęs, galime skirti daugiau laiko ne tik sau, bet ir neskubant, su meile gamintam kokybiškam maistui.

Receptas - balandėliai


Ypatingomis karantino sąlygomis „Taurakalnis“ ėmėsi pristatyti klientams pabaigti namuose paruoštą maistą. Jo vadovę Moniką Čereškaitę pakalbinome apie tai, ką žmonės užsisako dažniausiai. Pasirodo, kad žmonės išties ima ilgėtis maisto, primenančio jaukius vakarus šeimoje su tėvais bei seneliais. Pastarąsias dvi savaites klientai daugiausia užsisakinėjo balandėlius, cepelinus, kugelį, „Kijevo“ kotletus.

Paskutinės vakarienės vyno skonis


Artėjant Šv. Velykoms verta prisiminti vyno simboliniam vaidmeniui krikščionybėje ypatingai svarbią Paskutinę Jėzaus ir jo mokinių vakarienę. Iš Naujojo Testamento žinome, kad jos metu buvo valgoma duona ir geriamas vynas. Tačiau istorikai gali papasakoti daugiau detalių ir apie patiekalus, ir apie patį vyną.

Vyno protmušiai - tai linksma!


04.04- šį šeštadienį - antrasis teminis protmūšis vyno mėgėjams ir profesionalams, organizuojamas bendradarbiaujant su Vyno klubo komanda!

Karantino naujienos iš Burgundijos


Volnė (Volnay) ir Pomaro (Pommard) „Pinot Noir“ mėgėjai Lietuvoje jau pora metų pažįsta vyndarį Nicolas Rossignolį. Dalijamės jo pasakojimu, kaip vyksta darbas viename Prancūzijos vyno ūkyje karantino metu. 

Partnerių maistas į namus


Šiuo unikaliu metu privalu palaikyti savo mėgstamus restoranus! Jiems dabar išties sunkus laikas.

Dalinamės mūsų mėgstamiausių valgymo vietų sąrašu ir informacija apie jų teikiamas maisto į namus paslaugas.

Shakshuka (šakšuka) – izraelietiška kiaušinienė pomidorų patale


Šakšuka, arba izraelietiška kiaušinienė pomidorų patale, – sparčiai Lietuvoje populiarėjantis patiekalas. Manoma, kad šakšuka pradėta gaminti dar Osmanų imperijoje, o žydų kilmės žmonėms pradėjus migruoti iš Šiaurės Afrikos, šis patiekalas labiausiai prigijo Izraelyje. Tai puikus baltymų šaltinis, todėl puikiai tiks ne tik pusryčiams, bet ir vakarienei!

Šis patiekalas turi daug variacijų, šiandien dalinamės „Vyno klubo“ darbuotojos Gabrielės mėgstamiausia šakšuka, pagardinta fetos sūriu.

Our shops are open during quarantine!


Please contact us by phone +370 685 736 14 (Vilnius), +370 652 542 95 (Klaipeda) or email for further information.

 

Vyno klubas siūlo drive-in paslaugą

Mūsų priemonės koronaviruso COVID-19 plitimo stabdymui


"Vyno klubo" parduotuvėse dezinfekuojame dažnai liečiamus paviršius ir prašome Jūsų dezinfekuotis rankas įeinant. Kviečiame pirkti internetu - pristatymas nemokamas kitą darbo dieną. Įvedame drive-in paslaugą: užsisakykite prekes telefonu arba internetu, susimokėkite, iš karto atvažiuokite prie parduotuvės - mes išnešime vyną ir įdėsime Jums į automobilio bagažinę. 

 

„Vyno klubui“ – 17 metų!


Jau septyniolika metų  esame vyno ekspertų, pirkėjų, entuziastų ir vyndarių klubas. 

Receptas: lietuviški suktinukai, arba zrazai


Rimvydas Laužikas cituoja anoniminį XIX amžiaus autorių, skiriantį „daugybę zrazų rūšių: paprastus zrazus (primenančius barokinį mėsišką troškinį), išmuštus zrazus (sluoksniuotą, lazaniją primenantį, troškinį, kuriame lazanijų vietą užima išmuštos mėsos plokštelės), kapotus zrazus (gamintus iš smulkintos mėsos, primenančius maltinukus), zrazus tešloje (primenančius prancūziškus paštetus) ir į dolmadus panašius zrazus kopūstlapiuose“.

Mes pateikiame virtuvės šefės Rūtos Paulauskienės suktinukų, kuriuos ji paruošė prie subrendusio Bordo vyno, receptą.

1990-ieji puikūs buvo ne tik Lietuvai


1990-ieji puikūs buvo ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio vyno istorijai. Šis derlius visuotinai vertinamas kaip itin geras, o kai kas net vadinama jį legendiniu!

Kiek laikyti vyną


Pernai Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga siūlėme paragauti gerai išsilaikiusios 1918 metais pagamintos madeiros. Todėl galėjo susidaryti įspūdis, kad vynas yra amžinas ir laikui bėgant tik gerėja. Deja, taip nėra: 90 proc. pasaulyje padaromo vyno reiktų išgerti per metus dvejus nuo pagaminimo. O vyno, kuris laikomas butelyje gerėja, sąrašas nėra labai ilgas.

Bordo savaitės partneriai


Bordo savaitė plečiasi! Vasario mėnesį Bordo vynus pilstys ir mūsų partneriai. 

Klasikinis bordo padažas


Visai ne paslaptis, kad prancūzų virtuvės stiprybė yra klasikiniai padažai. Mėgstantiems gaminti mėsą ir prie jos ragauti raudonąjį vyną privalu pažinti klasikinį Bordo padažą (bordelaise). Šiuo padažu įprastai gardinami jautienos didkepsniai, kepta avienos nugarinė ar net žvėrienos pjausniai tuomet, kai kartu ragaujamas klasikinis bordo vynas. Tinka net prie kiaulienos išpjovos ar orkaitėje keptų bulvių! Paruošti itin paprasta, bet skonis nepamirštamas.

„Vyno klubo“ istorijos: pirmieji konsultanto Edvino žingsniai karjeros link


Su nekantrumu laukiu dienos, kai prisistatinėti nereikės ir įžanginėje dalyje galėsiu įterpti kokią nors citatą ar tuo gyvenimo tarpsniu rūpimą mintį; net ne iš savimeilės, o iš gryno kuklumo.

Elzasietiškai troškinti kopūstai su mėsa, arba choucroute garnie


Mėsa ir troškinti kopūstai – visiems puikiausiai žinomas derinys, tačiau retai kada šiam patiekalui skiriama tiek dėmesio, kiek jo skiria Elzaso regiono šefai, gamindami choucroute garnie. Receptas paprastas, tačiau svarbus – minkštesni mėsos gabaliukai neperdžius, o kietesnieji suminkštės. Pabandykite!

Ar dega ir Australijos vynuogynai?


Prieš keletą mėnesių prasidėję gaisrai Australijos žemyne vis dar tęsiasi. Vyndariai jau vertina nuostolius po gaisrų siautusių vynuogynuose. Daugiau nei 60 vynuogynų ir vyninių patyrė nuostolių, kai kurie iš jų neteko visų vynuogių likus vos keliems mėnesiams iki derliaus nuėmimo pradžios.

Georg Breuer Reichsgraff von Kesselstatt Knoll Riesling

Trys rislingai silkių rojuje


Vachau (Wachau), Mozelis (Mosel) ir Reingau (Rheingau) – trys puikiausios vietos auginti 'Riesling'. Trijų upių slėniai – trys skirtingi vyno stiliai. Jie šiemet susitiko ant tradicinio lietuviško kūčių stalo. Arūnas Starkus apie tai, kas tiko geriau, kas prasčiau. 

Vynas kūčių vakarienei


Ir prieš šimtą, ir prieš šešiadešimt metų per kūčias lietuviai negerdavo vyno. Greičiau midaus, krupniko, trauktinės ar naminio likerio taurelę, ir, aišku, daug spanguolių kisieliaus. Tačiau vynas – toks pats sakralus šios vakarienės dalyvis, kaip ir duona, kurios kalėdaičio pavidalu visi laušime prieš pat Kristaus gimimą.

Rubrika: Mūsų ekspertai. Itališka Daivos Mumgaudienės savaitgalio odisėja


Mano odisėja po Italiją tęsiasi jau 15 metų. Apiburiuota daugelis salų, aplankyta daugelis regionų. Kiekvienais metais Italijoje apsilankau bent 3–4 kartus, nes tiesiog įsimylėjau tą šalį.

Iš Lietuvos į Italiją tiesiogiai „Ryanair“ ir „Wizzair“ avialinijos iš Vilniaus ir Kauno skraidina 8 kryptimis.

Ką slepia „Beaujolais Nouveau“ skonis


Jaunas božolė – pirmasis šių metų derliaus Prancūzijos vynas. Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį (19 d.) vyno mėgėjai visame pasaulyje atsikimš jo butelį švęsdami derliaus pabaigą Šiaurės pusrutulyje ir naujo derliaus vyno atvykimą. Tačiau šio vyno gamyba pasižymi ne visiems žinoma ypatybe, dėl kurios jauno božolė skonis vieniems labai patinka, o kiti jo purtosi.

Coq au vin – klasikinis prancūziškas patiekalas ragauti su Beaujolais vynu


Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį net tik prancūzai, bet ir visas pasaulis kelia Beaujolais Nouveau vyno taures ir taip pasitinka naujuosius vyno metus. Tradiciškai susirinkę su draugais prancūzai šį vakarą gamina Coq au vin – vištieną vyne. Paragaukite – pagaminti visai nesudėtinga!

Natūraliojo vyno ambasada "Gastronomijos forume"


Spalio 15-16 dienomis Vilniuje vyksiančiame „Gastronomijos forume“ laukiamas ištisas pasaulinio lygio kulinarinių žvaigdžių desantas. Savo stendą renginyje turės ir „Vyno klubas“ – pristatysime natūraliojo vyno asortimentą. 

Į šį renginį taip pat specialiai atvyksta ir vyno magistras Fernando Mora MW. Kviečiame registruotis į vyno magistro vedamą seminarą apie Garnacha vynuoges! Forume taip pat pranešimus skaitys Arūnas Starkus bei Martynas Pravilonis. Kviečiame apsilankyti!

„Vyno klubo“ stende turėsite galimybę paragauti:

Bodegas Frontonio
Meinklang
Tours de Gendres
Wimmer Czerny
Gravner
Bannwarth
Riffault

 

Gastronomijos forumo bilietai

Registracija į Gastronomijos forumo metu vykstančias degustacijas

Receptas prie božolė vyno: dešra, troškinta vynuogių išspaudose (Saucisson au...


Vynuogių panaudojimas nesibaigia vyno gamyba: išspaudas Božolė regione panaudoja storoms dešroms arba kumpiui troškinti. Sezoninis, rudeninis, derliaus pabaigos patiekalas, prie kurio geriausiai derės vynas iš minėto regiono. 

 

Baravykų karpačas


Šių metų rugsėjis gausus baravykų. Vienas iš rečiau ruošiamų, tačiau ypač gerai patį šviežiai surinkto grybo skonį išryškinančių patiekalų yra baravykų karpačas. Vyno ekspertas Petras Jarašūnas dalijasi savo baravykų karpačo receptu.

Reikės:

300 g ypač šviežių baravykų (geriausi nedideli, kuo storesniais kotais),
100 g šviežių gražgarsčių,
40 ml alyvuogių aliejaus,
10 ml sojų padažo,
7 ml tiršto balzaminio Modenos acto,
Žiupsnelio druskos kristalų,
Šviežiai maltų juodųjų pipirų.

Baravykus nuvalyti šepetėliu ir sausu skudurėliu. Neplauti vandenyje, nes grybai – kaip kempinės, tuoj pat prisigers vandens ir praras traškumą. Į serviravimo lėkštę sudėkite salotas. Itin aštriu peiliu atsargiai supjaustykite grybus plonomis skiltelėmis ir išdėliokite ant salotų.

Sumaišykite stiklinėje alyvuogių aliejų, sojų padažą ir balzaminį actą.

Likus maždaug 5 min. Iki ragavimo apšlakstykite padažu grybus. Negausiai apibarstykite druskos kristalais bei šviežiai maltais juodaisiais pipirais.

Prie šio patiekalo tiks vidutinio intensyvumo baltasis vynas bei šampanas: Weingut Wimmer-Czerny Fumberg Gruner Veltliner Wagram 2017 arba Champagne Pol Roger Brut Reserve NV.

Jei iš likusių baravykų nuspręstumėte ruošti rizotą, prie jo rekomenduoju ąžuolo statinėse brandintą baltąjį vyną  Domaine Rolet Chardonnay Arbois AOC 2015 arba Planeta Chardonnay Sicilia DOC 2018. Taip pat labai siūlau pabandyti ir derinį su sausuoju cheresu Bodegas Valdespino Inocente Fino Jerez DO.

Išankstinė prekyba geidžiamiausiu vynu


Rugsėjo mėnesį užderės išankstinės prekybos (en primeur) pasiūlymų – nuo klasikinį Volnė (Volnay) ir Pomaro (Pommard) kaimelių vyną gaminančio Burgundijos vyndario Nicolas Rossignolo iki geidžiamiausių vynų iš Italijos, Amerikos, Čilės ir Pietų Afrikos. 

Ką pasiūlytum klientui, jei dirbtum mūsų parduotuvėje?


Šito paklausėme Narimanto Miežio,  penkiskart geriausio Lietuvos someljė,  vyno baro „Somm“ vadovo.

Siūlyčiau tai, ko daugelis žmonių patys retai užsisako, – atsakė Narimantas.

 

  1.        Šampanas. Visoks šampanas: nuo–iki. Tiek vakaro pradžiai, tiek su užkandžiais, tiek su pagrindiniais patiekalais. Jis dera visur ir visada.

 

  1.        Austrija yra mano itin mėgstama šalis. Minerališki, daug gaivios rūgšties turintys baltieji vynai bene labiausiai tinka prie žalios mėsos, žuvų ar jūrų gėrybių. Mėgstu rekomenduoti (ir svečiams patinka) ne regiono, o vieno atskiro kaimelio vynus:

-          „Jurtschitsch Loiserberg Gruner Veltliner DAC Reserve“ iš Kamptalio;

-          „Salomon Undhof Wachtberg Gruner Veltliner DAC" iš Kremstalio;

-          „Wimmer Czerny Weelfel Gruner Veltliner Alte Reben“ iš Vagramo.

 

Manau, jog raudonieji austriški vynai yra dar neatrastas lobis. Visų pirma, dėl kainos ir kokybės santykio. Antra, tai itin gastronomiški vynai – puikūs maisto palydovai. Jų taninų, rūgšties, vaisiškumo ir lengvo minerališkumo balansas yra sunkiai pakartojamas:

-          „Weingut Pockl Zweigelt“ iš Burgenlando;

-          „Markowitsch Blaufrankish“ iš Karnuntumo.

 

  1.        „Kir-Yianni Ramnista Naoussa“ – tai ‘Xinomavro‘ vynuogių vynas. Siūlau šį vyną kaip labiau sunokusį ir vaisiškesnį už ‘Nebbiolo‘ vynuogių vyną. Svečiai patys niekuomet tokio vyno neužsisakytų, tačiau visuomet lieka maloniai nustebę.

 

  1.        „Chateau Dereszla 5 Puttonyos Tokaji Aszu“ – itin universalus desertinis vynas. Šiuo metu siūlome jį taurėmis, ir mane tikrai stebina jo populiarumas. Itin žaviuosi šio vyno gaivos ir sodrumo deriniu.

 

Daržovių troškinys, arba Ratatouille


Rugpjūtį sunoksta pomidorai, cukinijos bei baklažanai – puiki proga pasigaminti gardų daržovių troškinį. Ratatouille troškinio receptas nėra itin senas. Manoma, kad Provanse jis pradėtas gaminti maždaug XVIII a., o pirmąsyk troškinio pavadinimas anglų kalba paminėtas tik 1877 m. Šis daržovių troškinys labai universalus: galite mėgautis tiesiog juo pačiu arba valgyti jį kaip garnyrą prie mėsos kepsnio. Atvėsęs troškinys puikiai tinka su šviežiu ožkos sūriu kaip salotos.

nc“.

„Sauvignon Blanc“ stiliai


Lietuvoje mėgstame aromatingą „Sauvignon Blanc“ iš Naujosios Zelandijos. Tačiau šios vynuogės auginamos visame pasaulyje, ir kai kur jų vynas įgauna savybių, kurias ekspertai vertina labiau nei Naujosios Zelandijos išraiškingumą. Pasižvalgykime po „Sauvignon Blanc“ stilių įvairovę.

30 geriausių Lietuvos restoranų vyno eksperto akimis


Jau 4-tus metus iš eilės birželio gale 100 gurmanų komanda sudaro geriausių šalies restoranų reitingą. 70 proc. balų skiriama už restorano maistą ir po 10 proc. – už aplinką, aptarnavimą ir vynraštį. „Vyno klubas“ džiaugiasi dirbdamas net su 24 iš 30 geriausių šalies restoranų. Ko dairytis ir ką ragauti lankantis geriausiuose šalies restoranuose?

Kur dirba geriausi konditeriai?


Pasibaigus pirmajam Druskininkų tortų turnyrui, vykusiam birželio 22 d., varžybų teisėjas Arūnas Starkus pataria, iš ko užsisakyti tortus ir kokį vyną prie jų derinti.

Varžybose dalyvavo 22 profesionalūs konditeriai, kurie sukūrė po tortą druskos tema, teisėjai išrinko tris geriausius (oficialūs rezultatai renginio svetainėje). Tačiau puikių tortų buvo gerokai daugiau. Todėl skelbiame kiek subjektyvesnį išplėstinį nugalėtojų sąrašą, padėsiantį suvokti, kurgi šiandien dirba geriausi konditeriai ir iš ko reiktų užsisakyti tortą gimtadieniui. Nepraleiskite progos perskaityti tortų sudėtį: kai kurie skoniai tikrai stebino ir pranašauja „Medučio“, „Napoleono“ ir šakočio eros pabaigos pradžią.

 

Paskutinė galimybė įsigyti 100 balų įvertintą „Sassicaia 2016“


2016 metų „Sassicaia“ pasiekė dar didesnių aukštumų: „Wine Advocate“ kritikė ir Roberto Parkerio įpėdinė Italijos vynui Monica Larner šį vyną įvertino kaip tobulą – 100 balų iš 100. „2016 metų „Sassicaia“ prilygsta legendiniam 1985 metų derliaus vynui ir aukščiausiai užkelia kartelę Italijos vynui.“. Neatsilieka ir kiti kritikai, 2016-ųjų vyną įvertinę geriau nei 2015-ųjų. Jų nuomone, vynas turįs potencialo ateityje prilygti 1985-ųjų metų derliaus vynui.

Vasariškas „Vilkinė Gastro Fields“ kiaušinis


Nuosavas „Vilkinės“ restorano daržas bei šalimais esantis miškas siūlo sezoninio valgiaraščio spalvas. Vasaros įkarštis – prieskoninių žolelių bei pirmųjų uogų metas. Todėl rekomenduoju nueiti į sodą (ar turgų) ir parsinešti keletą saujų šviežių žolelių. Pajuskite vasaros skonį gamindami itin paprastą, vasarišką kiaušinių patiekalą.

Hans Czerny

Ilgiausia diena ir naktis vynmedžių gyvenime


Artėjant Joninių nakčiai mes prisimename vyndarius, kuries ilgiausią dieną ar naktį stebi ne pro kambario langą, o išgyvena kartu su gamta. Planetų judėjimui, jų santykiui su Saule ypač jautrūs biodinaminės – radikaliausios ekologinės vynuogininkystės puoselėtojai. Anot jų, vynmedžio pradas yra ugnis, todėl artėjant Joninėms sakoma, kad vynmedis pasitinka saulę. Vyndarys Hansas Czerny iš „Wimmer-Czerny“  Austrijoje pasakoja, kad iki vasarvidžio vyksta sparčiausias vynmedžio ūglių augimas.

„Mini nosis“


Nuo birželio mūsų parduotuvėse Vilniuje ir Klaipėdoje prasideda visus metus truksiantis vyno spėjimo projektas „Mini nosis“, kurį organizuojame kartu su Lietuvos someljė mokykla. Kas savaitę ant statinės atsiras du nauji vynai. Kviečiame juos paragauti Jums patogiu laiku ir pabandyti atspėti vyno gamybos šalį, regioną, vynuogių veislę, kainą, alkoholio kiekį. Pirmadieniais apdovanosime praėjusios savaitės nugalėtoją ir pastatysime naujo vyno. Du rožinio vyno buteliai jau paruošti.  Šios savaitės prizas – Madeline Puckette ir Justino Hammacko knyga „Vynas lengvai“.

Jūrų ešerio arba barzdotės filė su alyvuogėmis


Žuvį lengva derinti su baltuoju vynu. Tačiau tinkamai paruošus ją skanu užsigerti ir rožiniu. Jacques‘o Carioto iš restorano „Bleu Provence“ recepte – alyvuogės, bazilikų lapeliai, bulvės, pomidorai, svogūnai – viskas, kas primena Provansą, bet vasarą auga ir Lietuvoje. Skanaus.

Kviečiame į autorines ekspertų degustacijas


„Vyno klube“ dirba gausus būrys vyno ekspertų, lektorių, konsultantų, tekstų apie vyną autorių. Nuo birželio sceną suteikiame jiems: kiekvienas rengia degustaciją tema, kuri jam asmeniškai artima ir šiandien domina labiausiai. Jūsų laukia susitikimai su Rasa Starkuviene, Petru Jarašūnu, Andriumi Pagojumi, Ignu Borovojumi,  Povilu Šafranausku, Daiva Mumgaudiene. O į pirmąją degustaciją kviečia Arūnas Starkus: „Natūralusis, oranžinis, keraminis – kur baigiasi stilius ir prasideda ydos“.

„Château Le Puy“: ant arklio ar Pegaso?


Kodėl arkliais aria vis daugiau Prancūzijos vyndarių? Kodėl kai kur pusė ūkio teritorijos brangioje žemėje atiduota miškams, pievoms, tvenkiniams, virš kurių spiečius suka uodai? Ką šiais laikais daro, tiksliau, ko nebedaro vyndariai ir kas jiems yra pažanga, aiškinamės „Château Le Puy“ – Bordo pakraštyje esančiame natūraliojo vyno ūkyje.

 

Pet-nat – natūrali (r)evoliucija?


Pét-nat, arba pétillant-naturel, yra lengvai putojantis, dažnai šiek tiek drumstas metaliniu kamščiu užkimštas putojantis vynas. Kaip nutiko, kad seniausias pasaulyje putojančio vyno gamybos būdas patapo kone madingiausiu šiuolaikinio vyno mėgėjo palydovu?

Kokteiliai su putojančiu vynu


Kas gali būti smagiau, nei šiltą vasaros vakarą sėdėti terasoje gamtoje ar prie jūros ir žvelgiant į raustantį dangų džiaugtis vėsinančiu vakariniu vėjeliu?!O jeigu oras tvankus, vėjo nėra, atgaivą suteiks vėsus gėrimas su ledu. Arba šaltas putojantis ar rožinis vynas. Apžvelkime klasikinius kokteilius ir populiarėjančias jų alternatyvas su putojančiu arba rožiniu vynu.

„Vyno dienų“ favoritai


Gegužės 3-4 dienomis vykusioje parodoje „Vyno dienos“ pristatėme tai, kas šiandien madinga Stokholme, Niujorke ar Londone. Mūsų stende galėjote išsiaiškinti, kuo skiriasi natūralusis vynas nuo oranžinio, paragauti petnato ir skirtingų šalių tradiciniu metodu pagamint putojančių vynų, susitikti su jų gamintojais ir vyndariais. 

Vyno klubas ieško komandos nario į parduotuvę Vilniuje


Vyno klubas ieško komandos nario į parduotuvę Vilniuje. Pasidalinkite žinute, jei pažįstate žmogų, kuriam patinka suktis tarp geriausių pasaulio vynų ir bendrauti su šauniausiais Lietuvos pirkėjais. Mūsų darbuotojams atviros durys į paskaitas, degustacijas, seminarus. Jie renkasi muziką ir gėles, kuriomis nori puošti prekybos sales. 
Mūsų vyno ekspertai: Petras Jarašūnas, Arūnas Starkus, Andrius Pagojus, Povilas Šafranauskas, Rasa Starkus, Andrius Valčiukas, Ignas Borovojus, Daiva Mumgaudienė visada pasiruošę pasidalinti patirtimi, žiniomis ir meile vynui. Rašykite agnek@vynoklubas.lt.

Derinimas Velykų rytui: kietai virti kiaušiniai ir vynas


Nenumaldomai artėja Velykų sekmadienis, kuomet prie šventinio stalo mušime kiaušinius. Kiaušinis simbolizuoja prisikėlimą, tęstinumą, gamtos atgimimą . O viso to priežastis, pasekmė ir eiga  - dieviškumas - dalinai pasireiškia per vyną. Mūsų ekspertai rekomenduoja kaip juos geriausiai suderinti.

Zwiesel Air Sense - revoliucija taurių pasaulyje?


Moderniame pasaulyje esti daug privalumų. Vienas iš jų – gausybės prietaisų, įrenginių, detalių, be kurių neįsivaizduojamas žmogaus gyvenimas. Jeigu tik moki atsirinkti, buitis ir rutina neturėtų grėsti. Tai tinka ir kalbant apie vyno patiekimą bei ragavimą. Atrodo, kad taures išsirinkti turėtų būti sudėtinga: tiek daug vynuogių, vyno stilių. Bus paprasčiau, jei atsigręšime į tarptautinės rinkos lyderę, gilias tradicijas puoselėjančią kompaniją „Zwiesel Kristallglas AG“. Nuo 1872 metų jų gaminamos ilgaamžiškos, funkcionalios taurės ir kiti stiklo gaminiai – tai rankų darbo ir pažangių technologijų derinys, pripažįstamas daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Originalūs dizaino sprendimai, nepriekaištinga kokybė ir pažangios gamybos technologijos, aukšta darbo kultūra ir brandi kompanijos filosofija – tai pagrindiniai aspektai, apibūdinantys „Zwiesel Kristallglas AG“  ir užtikrinantys jai lyderio pozicijas šioje verslo šakoje. Kiekviena taurė gamybos metu yra optiškai patikrinama kompiuteriu siekiant išvengti gamybos broko.

Taurės, be abejonės, žinomos kaip aukščiausios kokybės gaminiai profesionalams. „Zwiesel Kristallglas AG“ glaudžiai bendradarbiauja su aukštos klasės restoranais, viešbučiais, kitais šios srities profesionalais. Tačiau elegancija nereiškia trapumo: Tritan® technologija 40 proc. sumažina krištolo trapumą, todėl „Zwiesel“ krištolo indai išlaiko nepriekaištingą išvaizdą daug ilgiau net plaunami indaplovėje. Taigi, šios taurės puikiai pritaps ir kiekvieno iš jūsų namuose.

 „Zwiesel Kristallglas AG“ kompanija yra išleidusi ne vieną taurių seriją, todėl rinkdamiesi jas pirmiausia įvertinkite savo poreikius.

Aukštos kokybės krištolo taurės „Air Sense“ – skaidrios, tvirtos ir ilgalaikės. Ši taurių kolekcija išsiskiria taurės viduje esančia vyną aeruojančia sfera.  Sfera gamybos metu ne įklijuojama, o išpučiama kartu su taure, ir tai suteikia taurei precizišką išvaizdą. „Vyno klubas“ -  vienintelis šios taurių serijos platintojas Lietuvoje[AŽ1] .

2018 m. sukurta taurių serija „Simplify“. Kiekviena šios serijos taurė vienodai gerai tinka tiek baltajam, tiek raudonajam vynui, taigi serija skirta tiems, kurie nėra perdėm išrankūs. Neįtikėtinas šių taurių funkcionalumas!

Taurių serija „Enoteca“ – klasikos mėgėjams. Šią seriją sudaro 25 taurės, suskirstytos pagal vynuogių veisles. Platus ir visapusiškas taurių asortimentas, pagamintas iš pasaulyje gerai žinomo krištolo naudojant Tritan® technologiją.

„Wine Classics Select“ serijos taurės pasižymi elegancija ir funkcionalumu: yra itin lengvos ir puikiai atspindi šviesą, tad vynas jose atrodys nuostabiai. Serija apima platų taurių asortimentą, o šiemet kompanija pateikė dar 5 taures skirtingų rūšių šampanui.

„Zwiesel Kristallglas AG“ taurių galite įsigyti „Vyno klube“.

Receptas Velykoms: Pascha


Ant stalo turėdami šį velykinį varškės desertą atsikimškite saldaus vyno butelį, geriausia – neseną soterną iš Bordo arba austrišką beerenauslese. Nors tradiciškai pascha nebūdavo saldi ir po ilgo gavėnios pasninko su didesniu malonumu buvo užsigeriama šutintu pienu. Pateikiame senąją ir modernią paschos recepto versijas.

Išankstinė 2018 metų derliaus bordo prekyba


Su 2018-ųjų derliaus bordo siejami dideli lūkesčiai. Panašu, kad vynmetis pratęs labai gerų vynmečių – 2009-ųjų, 2010-ųjų, 2015-ųjų, 2016-ųjų – eilutę. Dar vieni metai, kurių vynas gali sėkmingai bręsti ir ilgainiui brangti. Jau pasirodė pirmieji ekspertų vertinimai, juos skelbiame savo svetainėje, renkamės, ką pirkti sau, kviečiame prisijungti ir Jus.

Šio mėnesio asortimento naujienos


Domaine Faiveley (Burgundija, Prancūzija), Felton Road (Centrinis Otagas, Naujoji Zelandija), San Gregorio (Aragonas, Ispanija)

 

Domenico Clerico (Pjemontas, Italija), Elio Altare (Pjemontas, Italija), Egly-Ouriet (Šampanė, Prancūzija), Bodegas Frontonio (Aragonas, Ispanija)

 

Domaine Ponsot (Burgundija, Prancūzija), Michel Gros (Burgundija, Prancūzija), Francois Mikulski (Burgundija, Prancūzija), Domaine Servin (Burgundija, Prancūzija), Chateau du Cedre (Pietvakariai, Prancūzija)

 

Bonhomme (Burgundija, Prancūzija), Ca'del Bosco (Lombardija, Italija)

 

Olivier Leflaive (Burgundija, Prancūzija), Nicolas Rossignol (Burgundija, Prancūzija), Domaine Leroy (Burgundija, Prancūzija), Giuseppe Quintarelli (Venetas, Italija), Barahonda (Mursija, Ispanija)

 

 

„Vyno klubo“ istorijos: vyno ekspertas A. Pagojus


Vyno ekspertas Andrius Pagojus „Vyno klube“, kaip pats teigia, yra praleidęs beveik trečdalį savo gyvenimo ir puikiai susipažinęs su gėrimų pasauliu. Visgi šįkart ne tiek apie vyną, kiek apie Andrių. Susipažinkite su vienu iš nedaugelio vyno ekspertų Lietuvoje.

„Esame per daug senamadiški, kad norėtume pasipuikuoti“


„Vyno klube“ lankėsi šampano namų „Pol Roger“ atstovas Axelis Gillery. Jis Lietuvoje viešėjo dvi dienas ir spėjo ne tik dalyvauti Vinstono Čerčilio įkvėptoje vakarienėje, bet ir surengė seminarus „Vyno klubo“ kolektyvui ir restoranų atstovams. Juose svečiai degustavo šampanus bei sužinojo „Pol Roger“ šampano namų istoriją.

Senų vynmedžių vynas


Praėjusiais metais vasario 16-ąją šventėme Lietuvos valstybės šimtmetį. Kadangi šimtmetį švęsime iki pat 2020 m. (kuomet minėsime Steigiamojo seimo sušaukimą), simboliškai sužymėjome šimtamečių vynmedžių vyną.

Pol Roger vakarienė


Vasario 26 dieną „Vyno klubo“ parduotuvės salė vienam vakarui buvo virtusi sero Vinstono Čerčilio pokylių sale.

Prireikė daugiau nei metų „Pol Roger“ šampano namų vizito į Lietuvą derinimui. Tokia proga pasitaiko itin retai, tad „Vyno klubas“ pagrindinio renginio metu pasiryžo atkimšti metų metus kauptą vertikalią „Pol Roger Cuvee Sir Winston Churchill“ šampano kolekciją, kurią pristatė šampano namų atstovas Axelis Gillery.

Baltajame vyne virta kriaušė su stiltono kremu


Virtuvės šefas Rokas Jarašūnas dalijasi Vinstono Čerčilio mėgtos baltajame vyne virtos kriaušės receptu. „Pol Roger“ vakarienės metu ji buvo patiekta su mėlynojo pelėsio sūrio kremu.  

Vertikali „Pol Roger Cuvée Sir Winston Churchill“ degustacija (1998–2008) ir...


2019 m. vasario 26 d., antradienį, specialiai į „Vyno klubą“ atvykstantis „Pol Roger“ šampano namų atstovas Axelis Gillery pasakos apie šampano namų istoriją bei ves vertikalią „Cuvee Winston Churchill“ degustaciją, aprėpiančią geriausius 1998–2008 dekados derlius. Vakarienės metu su „Pol Roger“ šampanu ragausime mėgstamiausius Winstono Churchillio patiekalus.

„Domaine Ponsot“: kai gilias tradicijas saugo naujausios technologijos


Po beveik metus laiko trukusių derybų „Vyno klubas“ sukirto rankomis su „Domaine Ponsot“ vyno ūkiu. Lietuvai skirtas nedidelis kiekis vyno ir tik po pasižadėjimo neparduoti šio vyno per elektroninę parduotuvę: legendinio ūkio valdytojai nori, kad retas ir paklausus vynas būtų parduotas vidaus rinkoje, o ne į Aziją ar kur kitur.

Juodųjų serbentų vyne marinuota kiaulienos šoninė su kadagio uogomis


Kiauliena pagal Arūno Stroškaus receptą iš knygos „Šiuolaikinė lietuvių virtuvė. Tradicijos ir dabartis“ („Alma littera“, 2014 ) keps dvi ar pustrečios valandos – tiek, kiek slidinėsite ar lipdysite sniego senį. Iš miško grįžę prie šio sotaus lietuviškai kvepiančio kepsnio atsikimškite gero raudonojo vyno. Lietuviško šį kartą nesiūlysime – superpatriotizmą pasilaikykime Prezidento rinkimams.

„Vyno klubo“ darbuotojų istorijos: vadybininkas Vygantas Starkus


Kas mėnesį supažindiname jus su „Vyno klubo“ darbuotojais. Vasarį kalbiname Vygantą Starkų – HoReCa vadybininką, dirbantį su jūsų pamėgtais restoranais ir barais. 

Kaip bręsta Sicilijos vynas


Vynui bręstant, jo aromatas bei skonis keičiasi. Pirminius vaisių bei uogų aromatus pamažu ima keisti tretiniai brandos nulemti kvapai, švelnėja raudonojo vyno taninai.

Vyno brandinimui ypač svarbi aplinka: idealu, kai temperatūra būna apie 13–15 °C ir laikytųsi stabili, taip pat užtikrinama pakankama drėgmė, kad nedžiūtų vyno kamščiai. Brandesnį vyną degustuoti visada įdomu, mat net toks pat, tačiau skirtingose vietose brendęs vynas būna skirtingo skonio. Ypač vertinamas vynas, brendęs jį pagaminusios vyninės rūsiuose – gimtinės sąlygos visada geriausios. 2018 metų pabaigoje iš „Planetos“ vyninės Sicilijoje sulaukėme brandaus vyno siuntos tiesiai iš vyninės rūsio. Tad yra unikali galimybė palyginti tokį pat jauną ir brandų vyną.

Iš kokios taurės gerti „Pinot Noir“


Atsikimšome keturis skirtingus „Pinot Noir“ ir degustavome kiekvieną iš 10-ies skirtingų „Riedel“ ir „Zwiesel“  taurių, ieškodami tinkamiausios taurės kiekvienam vyno stiliui ir universalios taurės visiems vynams.

Rezultatai nustebino. Visų pirma tuo, kad degustacija buvo labai prasminga: vynai skirtingose taurėse atrodė labai skirtingai. Tačiau svarbiausia, kad išsirinkome taures, kurias naudosime savo degustacijoms ir rekomenduosime pirkti. Investavus į gerą vienkartinio naudojimo vyną, nėra reikalo šykštėti daugkartinėms taurėms.

Barolo titanai – netrukus „Vyno klube“


Sausio mėnesį „Vyno klubas“ su nekantrumu laukia atvykstant garsių Barolo vyndarių vyno.

Tai – Domenico Clerico ir Elio Altare‘s vynai. Abu vyndariai laikomi modernistais – vyndariais, siekiančiais savo vynuose balanso ir vaisiškumo, o ne tik jėgos. Tam pasitelkiamos modernios priemonės, leidžiančios gaminti vyną, kuriam subręsti nereikia keleto dešimtmečių ir kuris, palyginti su tradicinių gamintojų vynu, paprastai esti patrauklesnis, vaisiškesnis būdamas jaunas. Daug trumpiau mirkoma su žievelėmis, kartais tik keletą dienų (plg. su tradiciniu keleto savaičių mirkymu). Naudojamos besisukančios rūgimo talpos, leidžiančios išgauti daugiau vaisiškumo per trumpą laiką, bei mažos ąžuolo statinaitės, greičiau suteikiančios prieskoniškų tonų.

 

Fernando Morra MW – kylanti Ispanijos vyndarių žvaigždė ar gerai išlaikyta...


„Vyno klubas“ pristato naujieną – vyndario Fernando Morros vynus iš Aragono regiono.

Pirmas skaitytojui natūraliai kylantis klausimas – ką gi reiškia santrumpa MW? Žmogaus pavardė? Tačiau vyno profesionalai jums pasakys, jog šios raidės reiškia vyno magistro laipsnį (Master of Wine). Jis laikomas pačiu prestižiškiausiu vyno žinovo įvertinimu. Neformalios Vyno magistrų instituto studijos trunka mažiausiai trejus metus,

Receptas: ėriena, kepta šiene su levandomis


Jei snieguota žiema tęsiasi ir norisi mėsos, o po Kūčių namuose liko šieno bei iš Provanso atsivežtų levandų, kurias nežinote, kaip panaudoti, šis receptas kaip tik jums. Jis sujungs žiemą ir vasarą, moteriškąjį ir vyriškąjį pradą bei suteiks progą atsikimšti gero raudonojo vyno butelį. 

„Vyno klubo“ istorijos: vyno ekspertas P. Jarašūnas


„Vyno klube“ dirba būrys vyno ekspertų. Kiekvienas turi savo istoriją bei patirtį. Šįkart susipažinkite su „Vyno klubo“ ekspertu Petru Jarašūnu.

1. Kaip iš fiziko tapote vyno ekspertu? Kokia buvo pirmoji pažintis su vynu?

Įdomu, kad vyno ekspertu tapau net pirmiau negu fiziku! Pirmąsyk su istorijomis apie vyną susidūriau tėčio įmonės vakarėliui užsakytoje „Vyno klubo“ degustacijoje, kurią vedė Arminas Darasevičius. Tuomet dar mokiausi paskutinėje mokyklos klasėje. Mane sudomino, kad tiek daug istorijų telpa taurėje, o ir specialių kvapų spėliojimo žaidimą pavyko laimėti. Neilgai trukus jau naršiau internetiniuose knygynuose rinkdamasis knygas apie vyną. Džiaugiuosi, kad užaugau liberalioje šeimoje, kur sūnaus užgaida mokytis apie alkoholį buvo ne tik kad sutikta ne priešiškai, bet net su dideliu palaikymu. Kiekviena perskaityta knyga tik dar labiau stiprino norą gilintis į vyno pasaulio vingrybes. Mokykloje nei geografija, nei istorija nebuvo mano nei mėgstamiausios, nei labiausiai lankytos pamokos, tačiau kalbant apie vyną šie dalykai įgavo naują prasmę ir tapo įdomūs. Baigęs mokslus mokykloje jau kaip ir nujaučiau, kad noriu toliau gilinti žinias apie vyną, tačiau norėjosi ir aukštųjų universitetinių mokslų paragauti. Tad priėmiau sprendimą stoti į telekomunikacijų fizikos ir elektronikos inžineriją (tikslieji mokslai gerai sekėsi mokykloje) ir drauge neakivaizdžiai mokytis apie vyną Londono WSET akademijoje. Pripažinsiu, kad tikrai nebuvau pavyzdinis universiteto studentas - neretai nutikdavo taip, kad į fizikos paskaitas atsinešdavau vyno vadovėlius. Ruošdamasis egzaminams per pusmetį paragavau, nufotografavau ir aprašiau daugiau nei 500 skirtingų vynų. Tam prireikė ir solidžios pagalbos iš šeimynos: keliavome po vyno regionus, kaskart į namus pirkdavome skirtingų gėrimų, kad tik plėsčiau savo akiratį. 2009 metais išlaikiau WSET 3 lygio (advanced level 3) egzaminus Londone. Neilgai trukus pradėjau dirbti vyną importuojančioje kompanijoje. Na, o po kelerių metų įgijau ir telekomunikacijų inžinieriaus diplomą.

 

Darbo laikas švenčių metu


Vilniuje / Klaipėdoje:

Gruodžio 23 d. 10-15 h / 11-15 h

Gruodžio 24 d. 10-16 h / 11-16h

Gruodžio 25 ir 26 d. nedirbame 

Gruodžio 31 d. 10-17 h / 11-17 h

Sausio 1 d. nedirbame

Kiaulės metams – vynas prie kiaulienos


Artėjantys 2019-ieji pagal kinų saulės kalendorių priskiriami kiaulei. Deja, parduotuvėse vyno su kiaule etiketėje neturime. Tačiau galime patarti, kokį vyną derinti prie kiaulienos patiekalų.

Sniego senio vynas


Kartu su sniegu į Lietuvą atkeliavo André Bonhomme  baltojo vyno siunta iš Burgundijos. Mūsų dėmesį patraukia ne tik maloniai skambantis šios vyninės pavadinimas (pranc. un bonhomme de neige – sniego senis). Šeima daro vyną iš kelių beveik 100 metų senumo vynuogynų. Tai ypač retas reiškinys Burgundijoje.

Ką šventėms renkasi vyno ekspertai


Šventinės vakarienės dažniausiai neįsivaizduojame be vyno taurės. Renkantis šį gėrimą parduotuvėse pasimesti nesunku, juolab kai norime nustebinti artimuosius ar priderinti vyną prie šventinio stalo patiekalų. „Vyno klubo“ ekspertai pasakoja, ką renkasi Kūčioms, Kalėdoms ir Naujiesiems metams. 

Apie vyną – iš etiketės


Sakoma, kad negalima spręsti apie knygą iš viršelio. O ar galima spręsti apie vyną iš etiketės? Iš jos, žinoma, galima sužinoti vyno pavadinimą, kilmės vietą, rūšį, derliaus metus ir kitą techninę informaciją. Visgi, kaip žinome, didelę vyno vertės dalį gali sudaryti istorijos, legendos apie konkretų vyną ar jį gaminančią vyninę, vyndarį. Nors etiketėse šie pasakojimai parašomi retai kada, tačiau kartais jie nupiešiami.

„Vyno klubo“ istorijos: vyno ekspertė D. Mumgaudienė


„Vyno klube“ dirba būrys vyno ekspertų. Kiekvienas turi savo istoriją bei patirtį. Susipažinkite su Klaipėdos „Vyno klubo“ eksperte D. Mumgaudiene.

10 dovanų idėjų iš vyno pasaulio


Artėjant žiemos šventėms vis aktualesnė tampa dovanų tema. Teisingai parinkta dovana ne tik atspindės jūsų dosnumą, bet ir parodys, ar gerai pažįstate draugą. Pateikiame 10 dovanų idėjų, tikrai pradžiuginsiančių bet kurį vyno mėgėją.

Toskanos triumfas „Wine Spectator“ TOP 100


Kiekvienais metais bene įtakingiausias pasaulio vyno žurnalas „Wine Spectator“ lapkričio mėnesį paskelbia geriausio metų vyno TOP 100. Pirmoje sąrašo pozicijoje puikuojasi Toskanos pažiba – 97 balais įvertintas 2015-ųjų Tenuta San Guido Bolgheri-Sassicaia Sassicaia vynas. Iš Bordo regionui būdingų 'Cabernet Sauvignon' ir 'Cabernet Franc' vynuogių gaminamas vynas yra vienas pirmųjų, imtas vadinti „supertoskaniečio“ vardu. Šio vyno svarbą Italijos vyndarystei įrodo tai, jog „Sassicaia“ gavo atskirą apeliaciją – „DOC Bolgheri Sassicaia“. Iki šiol tai vienintelis toks atvejis Italijoje. 2015 metų derlius buvo negausus, bet ypatingos kokybės – vynas kvepia juodaisiais serbentais, gervuogėmis, gėlėmis ir egzotiniais prieskoniais. 

Kur sirpsta geriausias 2018 metų „Pinot Noir“?


Kaip ir kasmet, rudenį vyko Lietuvos vyno čempionatas. Lietuvos someljė asociacijos suburta vyno žurnalistų, someljė ir vyno žinovų komanda rinko geriausius šio sezono Lietuvos vynus. „Vyno klubas“ pelnė 20 aukso medalių ir 4 „Geriausias kategorijoje“ nominacijas. Pristatome geriausius.

Vynai, įvertinti 86–87 balais, buvo apdovanoti bronzos medaliu, 88–89 – sidabro, o surinkę 90 ir daugiau balų – aukso. Kartu išskirtas ir geriausias kiekvienos kategorijos vynas. Šiemet „Vyno klubo“ vynams atiteko net 4 geriausiųjų įvertinimai.

Paragaukite vyno ir desertų derinių!


Lapkričio 19-ąją įvyko vyno ir desertų derinių čempionatas  „Wine + Dessert 2018“. Jame dalyvavo 16-ka komandų, net 4-ios iš jų derino „Vyno klubo“ vyną su savo pagamintais desertais. 

Užsukite pasmaližiauti pas mūsų partnerius!

Taurūs saldaus vyno gamybos būdai


Nors desertinis vynas pasaulyje yra itin vertinamas, pas mus šį vyno stilių vis dar supa daugybė mitų ir gožia nekokybiško vyno šešėlis. Pasakojimas apie kekerinio, vėlyvojo skynimo, vytintų vynuogių, ledo, pastiprinto vyno gamybos būdus ne vieną privers permąstyti savo vertybes.

Saldžiausias metų renginys


Kviečiame dalyvauti devintajame Vyno ir desertų derinių čempionate „Wine + Dessert 2018“

Š.m. lapkričio 19 d. ‘Crowne Plaza” viešbutyje Vilniuje vyks tradicinės kasmetinės varžybos, kuriose konditeriai, šefai, someljė ir vyno ekspertai dalyvauja pateikdami specialiai sukurtus desertus ir tobulai prie jų priderintus vynus. Dalyviai kviečiami registruotis iki lapkričio 12 dienos. Kaip ir kasmet bus renkami geriausi vyno ir desertų deriniai, geriausias lietuviškas desertas, geriausias varžybų vynas, lengviausias derinys.

Saldžiojo vyno asortimentas


Vyno klubas sukaupė didžiausią desertinio vyno kolekciją Lietuvoje! Daugiau nei 120 skirtingų vynų!
Nuo nepaprastai lengvo iki ypač sodraus, nuo delikačiai salsvo iki sirupiškai saldaus - asortimente turime visko.

Parduotas brangiausias pasaulio vynas


Spalio 13 d. Niujorke vykusiame aukcione „Sotheby‘s“ buvo pasiektas brangiausio pasaulyje vyno rekordas. 0,75 l talpos butelis „Domaine de la Romanée-Conti 1945“ buvo parduotas už 558 tūkst. dolerių. Tai ne tik didžiausia kaina, kurią kada nors pasiekė 0,75 l talpos Burgundijos vyno butelis, bet ir apskritai didžiausia suma istorijoje, išleista bet kokiam vyno buteliui aukcione. Šį kolekcinio vyno butelį įsigijo privatus pirkėjas iš Azijos. Po kelių minučių to paties aukciono metu Robas Rosania, Niujorko nekilnojamojo turto verslininkas ir gerai žinomas vyno kolekcionierius, nusipirko antrąjį „Domaine de la Romanée-Conti 1945“ vyno butelį už 496 tūkst. dolerių. R. Rosania netrukus įsigijo dar vieną vyninės „Domaine de la Romanée-Conti“ vyno butelį, šįkart 1943 metų už 68 200 dolerių. Tikimasi, kad pirkėjai įsigytą vyną degustuos, o ne toliau pardavinės kitiems investuotojams.

Patarimai, kaip derinti vyną ir desertus


Derinant vyną su desertu, reikia laikytis bent dviejų taisyklių: deriname vyno ir patiekalo saldumą bei aromatus. Derinant vyną su desertu, reikia laikytis bent dviejų taisyklių: deriname vyno ir patiekalo saldumą bei aromatus. Cukraus kiekis vyne ant etiketės dažniausiai nerašomas. Todėl pateikiame vyno saldumo lentelę ir pasakojame, ką rinktis prie vaisių, šokolado, ledų, kepinių ir kitų saldumynų.

%MCEPASTEBIN%

Michel Cluizel: šokoladinės tobulybės link


Prasidėjus lietingam rudens sezonui, norisi rašyti apie ką nors skanaus... Kad ir apie šokoladą. Dažno europiečio jau vaikystėje pamėgtą ir po vakarienės tikėtąsi saldėsį. Tai tema, kuria sunku kalbėti nemistifikuojant. Nes iš tiesų šio, iš kakavos pupelių gaminamo skanėsto atsiradimas kupinas magijos.

Chereso trikampio paslaptis


Vargu ar yra kitas toks neįvertintas gėrimas kaip cheresas. Deja, Andalūzijoje daugiau nei 2 tūkst. metų daromas unikalaus stiliaus vynas pamažu nyksta. Per pastaruosius 30 metų Chereso vynuogynų plotas sumažėjo net dviem trečdaliais.

Ispanija ilgai brandina ir laimi


Ne paslaptis, kad vyno kokybė visų pirma priklauso nuo vynuogių kokybės, o ši yra gamtinių sąlygų ir žmogaus darbo vaisius. Tačiau vyno stilius kuriamas vyninėje. Čia nepralenkiami lyderiai yra ispanai. Jie vardan kokybės ir stiliaus pasitelkia laiką ir laimi – nėra kitos šalies, kur būtų tiek vyno stilių, susijusių su įvairiais brandinimo būdais: statinėse, amforose, su mielių nuosėdomis, buteliuose ir t. t.

11-kos vyninių kraštas


Pietryčių Ispanijoje, Mursijos (Murcia) regione, plyti viena mažiausių Ispanijos apeliacijų, pavadinta pagal šalia esantį Jeklos (Yecla) miestą. Ne tik vienas mažiausių, bet ir seniausių vyno regionų Ispanijoje (sakoma, jog čia vynuoges augino finikiečiai) užima apie 6 500 ha plotą. Ne per toliausiai nuo jūros (apie 80 km) nutolę, 400–800 m aukštyje augantys vynuogynai yra gaivinami jūrinio klimato, kuris pereina į žemyninį. Todėl ir drėgmės čia vynuogės gauna daug mažiau. Dosnus kalkakmenio dirvožemis, sumišęs su moliu, gerai išlaiko drėgmę ir gelbsti vynuoges nuo negailestingų Ispanijos vasarų. O gana aukštai virš jūros lygio iškilusio regiono vyne išlieka gaivi rūgštis, suteikianti vaisiškam ir galingam vynui daugiau žaismingumo ir puikios dermės.

Kaip teisingai paruošti arbatą?


Arbatos specialistė Juyan Webster rodo, kaip paruošti arbatą, kad geriausiai atsiskleistų jos skonis ir aromatas. Juyan yra „The Chinese Tea Company“ įkūrėja bei arbatos specialistė. Ji gimė ir užaugo Džedziange, vienoje svarbiausių Kinijos arbatos provincijų. 

Elio Altare – modernaus Barolo veido architektas


Elio laikosi nuomonės, jog esminė modernaus požiūrio sąlyga yra gaminti vyną, kuris tinkamas gerti jaunesnis, kurio nereikia brandinti kelis dešimtmečius, kol jis tampa malonus ragauti. Galingieji senoviniai taniniški vynai kartais niekada nesušvelnėja, ir jų vaisiškos aromato natos neatsiskleidžia, – teigia jis. Tačiau niekas nedrįs teigti, jog Elio Altare‘s vynai yra „skysti“ ar silpno kūno, negalintys bręsti.

Koks vynas dera prie grybų?


Grybai yra neatsiejama lietuviško sezoninio valgiaraščio dalis. Tačiau apie jų skonio skirtumus ar derinimą su vynu informacijos beveik nėra nei lietuvių, nei jokiomis kitomis kalbomis. Laikas ištaisyti šią neteisybę, tuo labiau kad populiariųjų grybų sezonas įsibėgėja. Panaudojome medžiagą iš pernykštės „Vyno klubo“ ir „Sweet Root“ restorano grybų ir vyno derinimo sesijos ir mūsų ekspertų atliktų skonio dermių tyrinėjimų. 

Kas ką sakė?


Pasaulio gastronomijos sostinėse Honkonge, Niujorke, Londone, Kopenhagoje, San Sebastiane ir net Paryžiuje sakė sparčiai skinasi kelią į prestižiškiausių restoranų vynraščius. Greitai keičiantis gastronomijos madoms ir patiekalams įgaunant vis daugiau skirtingų bei neįprastų skonių kartu augti reikia ir restorano someljė – išradingi patiekalai reikalauja išradingų derinių. Taigi, kokia yra ta paslaptingoji tekančios saulės šalies sakė?

Indiškas vynas – egzotika ar kasdienybė?


Indija tikrai nėra toji šalis, apie kurią pirmiausia pagalvojame, kai renkamės vyną. Dažniausiai apie indišką vyną išvis nesusimąstome. Nors Indija vargiai kelia asociacijas su vyno kultūra, jos vyno istorija mena bronzos amžių ir tęsiasi iki šiol.

 

Naujojo Pasaulio ambasadorės, arba Kai vynas atstoja vizitinę kortelę


Kiekvienas vynas yra tarsi savotiška savo gimtinės vizitinė kortelė – atspindi reljefą, dirvožemį, klimatą ir vyraujančią vyndarystės tendenciją. 

Kultiniai Kalifornijos vynai


Šie vynai pakeitė Amerikos vyno istoriją, išgarsino savo gamintojus ir Kaliforniją. Nedidelis trūkumas – pasakiška kaina. Tačiau ji neturėtų gąsdinti, nes dar gali kilti, o rinkoje atsiranda nauji kultiniai vynai.

Kokį vyną renkasi Lietuvos restoranų šefai?


Nenuostabu, jog restoranų šefai ir darbuotojai ne tik puikiai išmano maistą, tačiau taip pat supranta ir vyno skonį bei turi savo prioritetus. Jeigu jums taip pat smalsu sužinoti, kokį vyną, iš savo restoranų vyno kortos ir ne tik, renkasi geriausių Lietuvos restoranų šefai, pateikiame atsakymus.

Istorinis šampanas „Cristal 2008“


„Cristal“ – tai „Louis Roederer“ šampano namų prestižo klasės šampanas, daromas tik iš Grand Cru klasifikuotų vynuogynų Montan de Reimse, Marnos slėnyje ir Kot de Blankse. Sukurtas 1876 metais ir į istoriją įėjęs kaip pirmasis prestižo klasės šampanas išskirtiniame skaidriame butelyje plokščiu dugnu, iki šių dienų jis kelia diskusijas tiek šampano mėgėjų, tiek kolekcionierių, tiek ir investuotojų gretose.

Rožinio vyno rinkos tendencijos


Apžvelgdami 2018 metų vyno vartojimo tendencijas visi įtakingiausi šaltiniai vienbalsiai įvardijo rožinį vyną kaip vieną labiausiai augsiančių kategorijų.

Ko reikia vyno rūsiui


Norėdami išsaugoti kokybiško vyno butelį, turite jį laikyti tinkamomis sąlygomis. Pateikiame patarimų, ko reikia įsirengiant vyno rūsį bei kaip prižiūrėti ilgaamžį vyną.

Birželio mėnesio asortimento naujienos


„G.D. Vajra“ (Pjemontas, Italija)
„Kuramoto Yamada“ (Fukujaus prefektūra, Japonija)
„Ninki Shuzo“ (Fukušimos prefektūra, Japonija)
„Ichinokura“ (Mijadzakio prefektūra, Japonija)

Ką veikti Austrijoje vyno turistui


Vyno profesionalo pranašumas prieš vyno turistą – keliaujant darbo reikalus derinti su malonumu ir pažinimo džiaugsmu. Bet drauge tai ir trūkumas, nes kiekvienas ragautas vynas, pažintas vyndarys, vynuogyno pozicija galvoje turi sugulti analitinės informacijos pavidalu. Tačiau palikime šiuos rūpesčius kasdieniam darbui biure ir pažvelkime į Austriją tiesiog hedonisto, vyno ir gamtos mėgėjo akimis.

„G.D. Vajra“ šeima – užkrėčianti meile ne tik vynui, bet ir žemei


Kasdien Vajrų šeimos nariai kopia ir leidžiasi gimtojo Barolo kalvų šlaitais, su meile liesdami jų giminės sodintus ‘Nebbiolo‘, ‘Barbera‘, ‘Dolcetto‘, ‘Moscato‘ vynmedžius, ne taip gerai kitur žinomus ‘Freisa‘ ir Pjemonte retai aptinkamus ‘Pinot Nero‘ bei ‘Riesling‘.

Jums patikęs vynas „Vyno dienose“


Nors ilgai lauktos „Vyno dienos 2018“ jau įvyko, kviečiame prisiminti džiugias akimirkas ir „Vyno klubo“ stende ragautus vynus.

„Vyno klubo“ direktorė Rasa Starkuvienė apdovanota riterio kryžiumi


direktorė Rasa Starkuvienė už indėlį į vyno kultūros ugdymą apdovanota Prancūzijos respublikos Nacionalinio ordino už nuopelnus riterio kryžiumi (Chevalier dans l’Ordre National du Mérite). Ordiną skyrė Prancūzijos prezidentas Emmanuel Macron , įteikė ambasadorius Philippe'as Jeantaud.

Laikas investuoti į vyną


Tauriųjų vynų rinkoje kainos kyla: per metus prekybos platformos liv-ex.com „Bordeaux 500“ indeksas išaugo 7,1 %, „Champagne 50“ – 7,9 %, „Italy 100“ – 11 %, „Burgundy 150“ – 20,6 %. Kad nesijaustume, jog kažkas užsidirba pinigus, o mums visiems už vyną tenka mokėti vis brangiau, verta įsilieti į investuotojų bendruomenę.

Kaip išsirinkti Burgundijos vyną


Šiaurės rytų Prancūzijoje esanti brangiausio pasaulio vyno gimtinė gali pasirodyti paprasta – vos dvi dominuojančios vynuogės. Jei vynas baltas, tai įprastai jis pagamintas iš ‚Chardonnay‘ vynuogių, tuo tarpu raudonųjų skonį beveik visada ‚Pinot Noir‘ uogos. Tačiau būtent šiame Prancūzijos regione galima įsitikinti, kiek daug lemia augimvietė ir skirtingos derliaus metų ypatybės. Vynas čia ženklinamas pagal vietą, kur užaugintos vynuogės bei vynuogyno rangą. Tačiau net ir garsaus vynuogyno vardas negarantuoja aukštos vyno kokybės – reikia atsižvelgti į gamintoją bei derliaus metus.

12 klasikinių aperityvų


Aperityvas – tai paprastai alkoholinis gėrimas, tiekiamas prieš valgį, siekiant sužadinti apetitą. Aperityvas kilęs iš Europos. Prancūzijoje jis vadinamas apéritif, Italijoje – aperitivo, išvertus į lietuvių kalbą šis terminas reikštų „atidaryti“. Taigi, toks gėrimas yra skirtas pietų ar vakarienės pradžiai ir yra vartojamas prieš valgant pagrindinį patiekalą, jis gali būti patiekiamas su užkandžiais. Aperityvai gali būti įvairūs: nuo vandens iki alkoholinių kokteilių. Dažniausiai tai nėra itin saldūs ar labai daug alkoholio turintys gėrimai. Sausesnio skonio aperityvas sužadina apetitą, nes paruošia gomurį gaivesniam patiekalui. Mažai alkoholio turintys gėrimai nenuvargina skonio receptorių burnoje, todėl valgant juntami visi maisto skoniai ir neprarandama dalis malonios gastronominės patirties.

Grand Cru ne Prancūzijoje


Prancūzijos valdžia pirmąjį Grand Cru sąrašą įteisino 1855 metais. Kitos Europos šalys apie geriausių vynuogynų išskyrimą prakalbo tik XX a. pabaigoje. Italijos, Vokietijos, Austrijos geriausių vynuogynų klasifikacijos laiko dar neišbandytos, tačiau jomis jau šiandien patogu naudotis, jei lentynoje norite susirasti pačių vietos vyndarių labiausiai vertinamą vyną.

 

Kokį vyną rinktis prie Velykų patiekalų


Artėjant vienai svarbiausių metų švenčių – Velykoms, daugelis galvoja ne tik, ką paruošti šventiniams pietums bei vakarienei, tačiau ir kokius gėrimus patiekti jų metu.

 

"Vyno klubui 15 metų" renginio detalės (informacija po renginio)


Šimtmečio šventė su 1918 m. madeira „Vyno klube“


Akimirkos iš šventinio vakaro „Vyno klube“, kuriame susirinkę svečiai ne tik ragavo 1918 m. madeiros vyną, bet ir šventė atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį.

Menas ir vynas


Vaizduotė paverčia varganą vynuogę nuostabiausiu, skaidriausiu gėrimu, o dėžutę atsitiktinių spalvų – žadą atimančiu paveikslu. Ir vyndario, ir tapytojo viduje gyvuoja smalsi ir kūrybinga dvasia; jie abu savo kūrinių grožiu keitė istoriją. O ji ilga: prasideda tamsioje priešistorėje centrinėje Anatolijoje ir per amžius išrutulioja ženklų, skonių ir kultūrų kalbą, užvaldžiusią pasaulį.

Vyndarių Velykos


Artėja viena svarbiausių krikščioniškų švenčių – Velykos. Tai pavasario šventė, kuri minima pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Lietuvoje Velykos turi įdomių tradicijų: pusryčių ruošimas, kiaušinių marginimas, jų ridenimas bei tvirtumo tikrinimas prie šventinio stalo. Šventiniai patiekalai, maistas yra itin svarbi Velykų dalis. Ši Kristaus prisikėlimą simbolizuojanti šventė minima ne tik Lietuvoje.

Kaip Velykas švenčia užsienio vyndariai? Jiems maisto kultūra yra labai reikšminga darbo bei gyvenimo dalis. Vyndariai papasakojo ne tik, kokius patiekalus ragauja prie šventinio stalo, bet ir kokios Velykų tradicijos vyrauja jų šalyse.

„Vyno klubui“ – 15 metų!


Įkurta 2003 m.

Penkiolikos metų „Vyno klubo“ istorija yra idėjų, darančių vyno mėgėjo gyvenimą idomesnį, istorija.

2003 m. mes, Rasa ir Arūnas, grįžę iš studijų Bordo vyno mokykloje, nusprendėme stiprinti vyno kultūrą Lietuvoje. Atidarėme parduotuvėlę ir degustacijų centrą B. Radvilaitės gatvėje. Su jaunatviška jėga prisijungėme degustacijomis, straipsniais prie apie vyną jau rašančio žurnalo „Geras skonis“, portalo www.vynai.com. Lietuva vis dar už ES ribų, todėl vyną atsivežti sunku, sukamės su „Mineralinių vandenų“, „Bennet distributors“, „Šiaulių taros“, „Filipopolio“ asortimento vynais. Kai tų pačių metų rudenį organizavome Bordo vyno savaitę su Dewey‘umi Markhamu, verkėme ir pykome, supratę, koks menkas vyno pasirinkimas Lietuvoje.

Garsioji Pacų kava jau dešimtmetį Lietuvoje su „Huracan Coffee“ ir „Vyno...


Dauguma lietuvių apie Pacų šeimą sužino mokyklose ar universitetuose klausydamiesi istorijos, architektūros, politikos mokslų paskaitų. Būtent šios šeimos protėviai XVII amžiuje Lietuvoje pasižymėjo tiek savo kariniais, tiek architektūriniais bei administraciniais gebėjimais. Garsiausieji tų laikų Pacų giminės atstovai buvo Mykolas Kazimieras, Steponas, Kristupas Zigmantas Pacai. Šios šeimos dėka mes šiandien turime Šventųjų Petro ir Povilo bažnyčią, Pranciškonų vienuolyną, Šv. Teresės bažnyčią bei pačius Pacų rūmus.

Šampanės Grand Cru


Kaip ir Šabli, Šampanė yra vienas iš tų vyno regionų, kuriam tenka pakovoti ginant savo vardą, nes jo vynų pavadinimą daugiausiai bandė ir vis dar bando kopijuoti už Europos ribų esantys pasaulio vyno darytojai. Nuodėmingai prabangaus gėrimo pavadinimą užrašyti ant etiketės lengva, tačiau pagaminti tokios pat kokybės vyną yra be galo sunku. Šampanės dirvožemyje dominuoja nepakartojamas kalkakmenis, kreida bei mergelis. Tiesa, pietinė Šampanės dalis – Obas (Aube) ir Ena (Aisne) – labai skiriasi savo dirvožemiu. Čia dominuoja Kimeridžio mergelis, todėl šiek tiek skiriasi ir vyno stilius. Poreikis suklasifikuoti vynuogynus pagal kokybę iškilo pirmaisiais XX amžiaus metais, suabejojus dėl Obo ir Enos vietovių vyno atitikimo Šampanės identitetui.

Dar neuždrausti blynų receptai


Artėjant Užgavėnėms siūlome išsikepti neįprastų blynų! Išbandykite šio, visame pasaulyje populiaraus, kepinio receptus, kurių sudėtyje yra alkoholinių gėrimų. Skanaus!

Koks vynas tinka prie mėsos?


Kokį vyną pasirinkti prie jautienos antrekoto su tirštu grybų padažu? O kas derėtų prie grietinėlėje troškintos vištienos su morkomis? Ar putojantį vyną tinka derinti prie mėsos? Apie visa tai bei daugiau – paprasta schema.

Austriškas vynas gintaro keliu


Karnuntas (Carnuntum) – vienas mažiausių vynuogių auginimo regionų Austrijoje, įsikūręs prie Dunojaus upės. Senovėje Karnuntas buvo gerai žinoma romėnų provincijos – Panonijos – sostinė, metropolis. Tai buvo pasienio miestas, kuriame sėkmingai vystėsi prekyba. Įdomu, kad su šiuo kraštu glaudžiai susijusi ir Lietuva. Lietuviai Karnunte prekiavo gintaru, ir miestas tapo labai svarbiu Baltijos aukso prekybos tašku. 

Normandija–Lietuva. Sidras


Ar sidras yra vynas? Ar sidras turi putoti? Kaip daromas sidras? Ką siūlo mažieji Lietuvos vyndariai?

 

Sidras yra obuolių vynas. Kadangi obuolių Lietuvoje turime pakankamai, sidras galėtų būti nacionalinis gėrimas.

Madeiros vynas


Madeira

Madeira yra vienas svarbiausių pastiprinto vyno regionų pasaulyje. Madeiros sala, nutolusi nuo Portugalijos beveik 1000 km, yra ilgaamžiško vyno gimtinė. Buvusi itin svarbia stotele laivams, keliaujantiems į Amerikos žemyną, Afriką ar Aziją, Madeira nuo XVI a. įsitvirtino, kaip svarbi vyno gamintoja. XVII a. laivai, plaukdami į Indiją, pasikraudavo vyno statinių, kurios keliskart kirtusios pusiaują kartais grįždavo atgal į salą. Netrukus buvo pastebėta, kad vynas, praleidęs kelionę laivo triume, tapdavo gardesnis. Toks vyno „brandinimas“ tapo tradicija. Šitaip vynai buvo plukdomi laivuose iki pat XX a. pradžios.

STOP! Restorane rodyti vyno etiketę nėra draudžiama!


R. Karbauskio komentaras apie butelių slėpimą restoranuose rodo, kad jau ir patys seimūnai nebeskaito įstatymų, kuriuos priima ir paskui dar komentuoja. Butelio rodymas svečiui turėtų būti kiekvienos save gerbiančios viešojo maitinimo vietos prioritetas. Svečią reikia informuoti apie jo pasirinkimą.

Kas blogiau: paskubomis Seimo priimtas įstatymas ar NTAKD įstatymo interpretacijos?


Nekonkrečiai suformuluotą įstatymą paskubomis priėmė Seimas. Tačiau užtikrinti laikymąsi turi Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas. Jo darbuotojai ne tik baudžia už nesilaikymą, bet ir patys interpretuoja įstatymą taip, kaip jiems patogu ar atrodo. Tačiau ar tam užtenka kompetencijos?

Vajrų šeima ir Pjemonto žemė


Kasdien Vajrų šeimos nariai kopia ir leidžiasi gimtojo Barolo kalvų šlaitais, su meile liesdami jų giminės sodintus ‘Nebbiolo‘, ‘Barbera‘, ‘Dolcetto‘, ‘Moscato‘ vynmedžius, ne taip gerai kitur žinomus ‘Freisa‘ ir Pjemonte retai aptinkamus ‚Pinot Nero‘ bei ‚Riesling‘.

Madingausias Ispanijos vyno regionas


Jeigu dar negirdėjote Bjerso (Bierzo) pavadinimo, patariame jį įsidėmėti. Tai sparčiai populiarėjantis vynuogininkystės regionas Ispanijos šiaurės vakaruose, Leono provincijoje. Bjersas pastaruoju metu vis labiau traukia someljė bei vyno mėgėjų dėmesį. Ne veltui šis regionas pastaruoju metu yra bene dažniausiai minimas Ispanijoje.

18 klasikinių vyno ir sūrio derinių


Pasaulyje yra priskaičiuojama virš 3000 sūrio rūšių. Tad kasdien galima mėgautis vis nauju sūrio skoniu. Kaip žinome, sūris gerai dera su vynu. Taigi, pateikiame 18 klasikinių vyno ir sūrio derinių. Kokie vyno stiliai dera su žinomiausiomis sūrio rūšimis? 

Vyno mėgėjui aktualūs pokyčiai nuo 2018 m. sausio 1 dienos


Jau ir iki 2018-ųjų Lietuvoje galiojęs alkoholio reklamos ribojimas buvo griežčiausias Europoje. Tačiau dabar įsigaliojusi nauja visiško reklamos draudimo formuluotė įstatyme lemia, kad baudžiama bus ne tik už tiesioginę reklamą, bet ir už švietimą ir saikingo vartojimo kultūros propagavimą. Naujai įvestais draudimais labiausiai suvaržomas premium prekių segmentas, kuriam itin svarbi informacija ir švietimas, tačiau beveik visiškai neribojamas probleminis (pigiausias) segmentas, kur svarbiausia yra gėrimo kaina ir stiprumas.

Kalėdiniai patiekalai ir vynas: antiena, žąsiena ir kiauliena


Putpelės, karvelio ar paprasčiausios naminės anties mėsa kvepia laukais, vėju ir, jei teisingai paruošta, tirpsta burnoje. Kaip ir žvėrieną, tamsią paukštieną labai skanu derinti su saldžiarūgščiais padažais arba spanguolių, bruknių uogienėmis. Apelsinais kimšta antis gali būti valgoma su saldžiu slyvų, cinamono ir kuminų padažu. Rudenine miško paklote kvepiančios antienos ir egzotišku aromatu tvoskiančio padažo derinys nuostabiai tinka su raudonuoju vynu iš Burgundijos. 3–4 metų ‘Pinot Noir‘ vynuogių vynas dar žaižaruos deriniui reikalingu vaisių skoniu, tačiau jau bus pakankamai kompleksiškas ir harmoningas. 

Mūsų vynas – 2017 m. „Wine Spectator“ geriausių vynų šimtuke


„Wine Spectator“ vertintojų komanda, sudaryta iš kompetentingų vyno ekspertų, kiekvienais metais ragauja ir vertina geriausius pasaulio vynus. Šiemet paskelbtame geriausių vynų šimtuke galime rasti ir „Vyno klubo“ asortimento vynų:

 

#5 vieta - Chateau de Saint Cosme Gigondas AOP 2015

#17 vieta - Bodegas Volver Tarima Hill Alicante DO 2015

#31 vieta - Forge Riesling Finger Lakes Classique 2015

 

Taip pat buvo renkamas ir geriausios vertės vynų šimtukas, kuriame taip pat trys vynai iš „Vyno klubo“ asortimento.

 

Alkoholio verslo specialisto kalendorius. Gruodis


Gruodžio 5 d. – prohibicijos pabaigos diena

Šią dieną Amerikoje buvo panaikinta prohibicija. Simboliškai siūlome JAV vyną:
Ridge Geyserville 2014
World's End Rebel Rebel Chardonnay Napa Valley 2014
World's End Little Sister Reserve Merlot Napa Valley 2013

 

Paragaukite „Vynas + desertas 2017“ derinių


Restoranai „Sweet Root“ ir „Sala Plateliai Resort“ savo meniu jau siūlo čempionate puikiai vertintus desertų ir vyno derinius. Derinys visada geriau už atskirą sudedamųjų dalių sumą.  Geriausias lietuviškas desertas  „Suvyniotas“ su „Kracher Beerenauslese“ užėmė trečiąją vietą, o„Gaivu, bet subtilu“ su „Chateau Barbier Sauternes AOC 2007“ – penktąją.

Paragaukite čempionų


2017 m. Lietuvos vyno čempionate pretendenduoti į geriausio vyno apdovanojimą mėgino gausybė vynų iš įvairiausių pasaulio kraštų. „Vyno klube“ galite rasti geriausią šampaną, 'Riesling', ekologišką vyną bei metų vynine išrinktos „Bodegas Volver” asortimentą, kadangi šie vynai buvo pripažinti „Geriausiais kategorijoje”. Taigi, norėdami pasimėgauti išskirtiniu vynu turite iš ko rinktis.

Naujiena – „Domaine Rolet“ iš Jura


30 km į rytus nuo Burgundijos esanti apeliacija pastaruoju metu tapo labai populiari tarp pažangiausių pasaulio restoranų, todėl džiaugiamės gavę nedidelį kiekį jų geros vertės ‘Chardonnay‘ ir ‘Pinot Noir‘ mišinių su vietinėmis ‘Savangin‘, ‘Poulsard‘ ir ‘Trusseau‘.

Geriausi restoranai pagal „The White Guide Baltic“


Didžiuojamės savo partnerių sėkme geriausių Baltijos šalių restoranų apdovanojimuose: „Nüman“, „Sweet Root“, „Gastronomika“, „Telegrafas“, „Monai“, „Džiaugsmas“ ir kiti pateko tarp geriausiųjų. Jų sėkmę šiek tiek lėmė ir  „Vyno klubo” vynas.

„Bodegas Volver“ tapo metų vynine


2017 m. Lietuvos vyno čempionate visi trys „Bodegas Volver“ vynai pelnė aukso medalius ir garantavo jai Metų vyninės titulą. Ta proga atidžiau pažiūrėkime į mažai pažįstamus La Mančos ir Alikantės vyno regionus Ispanijos pietryčiuose.  

Burbuliukų grožis


Ar kada iš arti bandėte pažiūrėti į putojančio vyno taurės paviršių? Matėte, kaip burbuliukai kildami link paviršiaus auga, kaip sprogdamas burbuliukas nyra gilyn, aplink save suformuodamas ramunės žiedą? Greitaeigė fotografija leidžia pamatyti tai, ko nefiksuoja akis.

Įmonės turi teisę pirkti vyno reprezentacinėms reikmėms


Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas yra išaiškinęs, kad tvarka, pagal kurią leidžiama įmonėms pirkti alkoholinių gėrimų reprezentacinėms reikmėms, nepasikeitė ir jokių apribojimų nuo pernai metų lapkričio 1 d. neatsirado.

Elitinis putojantis vynas – ne vien tik Šampanėje!


Prancūzijoje esama ne kilniojoje Šampanėje užgimusio itin kokybiško putojančio vyno, kukliai vadinamo kremanu. Italija puikuojasi aristokratiškąja frančiakorta, o štai Katalonijos vyndariai kasmet demonstruoja, kad jų kava gali skoniu lygiuotis į geriausio putojančio vyno elitą. Tad koks gi tas kitas, ne Šampanėje užgimęs, putojantis vynas?

Božolė – universalus vynas


Kadaise ištremtos iš Burgundijos 'Gamay' vynuogės ilgai kentė kreivus aplinkinių žvilgsnius. Tačiau laikai pasikeitė. Net ir didžiausi skeptikai dabar pripažįsta, kad Božolė regiono vynai tampa vis reikšmingesni geros vertės vyno mėgėjo krepšelyje.

Alkoholio verslo specialisto kalendorius. Lapkritis


Lapkričio 4 d. – diena, kai vyrai gamina (JAV)
Lapkričio 4 dieną JAV švenčiama vyrų gaminimo diena, kai vyrai raginami gaminti. Ir ne, netinka barbekiu lauke! Sriubos, troškiniai, kepsniai ir pyragai! Siūlome derinti šiuos vynus: 
Bodegas Volver Tarima Monastrell Alicante DO 2015
M.Chapoutier Marius Rouge Pays DOC IGP 2016
Planeta Plumbago Nero d'Avola Sicilia DOC 2015

Geriausias 2017 m. šampanas Lietuvoje


Lietuvos someljė asociacija, kaip ir kiekvienais metais, renka geriausius Lietuvoje vynus. Vienas laukiamiausių „Grand Prix“ laimėtojų – šampano kategorijoje. O šiais metais „Grand Prix“ apdovanotas 2006 m. „Pol Roger“ šampanas. 

Visi 54 'Cabernet' vynuogių šeimos vynai „Vyno klube“


Spalis „Vyno klube“ – 'Cabernet' vynuogių šeimos mėnuo. 'Cabernet Sauvignon' ir 'Cabernet Franc' vynuogės ne veltui yra labiausiai paplitusios visame pasaulyje. 

'Cabernet Franc' vs 'Cabernet Sauvignon'


Iki XX a. pradžios ‘Cabernet Franc’ buvo laikomos tauresnėmis vynuogėmis. Kodėl per šimtmetį 'Cabernet Sauvignon' taip išpopuliarėjo, kad šiandien tapo plačiausiai auginama vynuogių veisle pasaulyje? Pasvarstykime 'Cabernet Franc' sugrįžimo į šlovės olimpą galimybes XXI a.

Toskana ir supertoskana


Supertoskanos vyną atpažįstame iš užrašo „Toscana IGT“, kuris reiškia, kad tai stalo vynas, pagamintas Toskanos regione. 

Gamta, istorija, architektūra, maistas ir turtai Italijoje beveik visada susiję su vynu. Todėl į Toskaną susiruošusiam keliautojui rekomenduotina užsidėti vyno akinius – jie padės pamatyti daugiau itališko gyvenimo briaunų ir atvers nevyniniam turistui uždarytas duris.

 

Vyno profesionalo kalendorius. Spalis


 

Spalio 1 d. – Pasaulio vegetarų diena

 

Prie vegetariškų patiekalų derės šie vynai:
Protos Verdejo Rueda DO 2016
Planeta Rose Sicilia DOC 2016
The Three Wooly Sheep Sauvignon Blanc Marlborough 2016

Burgundijos „Pinot Noir“ stiliai


1395 m. kunigaikštis Philippe II le Hardi uždraudė Burgundijoje auginti ‘Gamay’ vynuoges, ir nuo tada suklestėjo ‘Pinot Noir‘. Atskiro vynuogyno vynas – Burgundijos pažinimo raktas. Kai kurie vynuogynai vertinami labiausiai ir turi Grand Cru statusą, kiti – tiesiog labai geri ir priskirti Premier Cru kategorijai, tretieji turi tik pavadinimą ir savo stilių.

Vyno profesionalo kalendorius. Rugsėjis


Rugsėjo 1 d. – Mokslo ir žinių diena

Mokslas ir žinios svarbūs ir suaugusiems – užkamšykite žinių apie vyną spragas Someljė mokyklos mokymuose:
Someljė ir SomeljėPRO studijų programa
Trumpi vyno kursai mėgėjams

P. S. „Vyno klubo“ parduotuvės rugsėjo 1-ąją nedirbs.

 

Rugsėjo 3 d. – Skrudintos kiaulienos šoninės diena (JAV)

Amerikiečiai taip mėgsta skrudintą kiaulienos šoninę, kad net turi jai paskyrę specialią dieną! Štai keli vynai, puikiai tiksiantys prie šio traškaus skanumyno: 
Bodegas Volver Paso a Paso Tempranillo La Mancha 2015
M.Chapoutier Marius Rouge Pays DOC IGP 2016
Wente Vineyards Beyer Ranch Zinfandel California 2013

 

Lenkiška pavardė Burgundijos žvaigždyne


„Kadangi vyną gaminame nedideliais kiekiais, stengiamės paskirstyti jį taip, kad vienoje šalyje būtų ne daugiau kaip vienas importuotojas,“ – atviravo François. Pavyzdžiui, Paryžiuje jo vyno galima įsigyti vos trijose parduotuvėse, tačiau šio vyno rasite daugiau nei tuzine prabangių restoranų, tarp jų ir 3 „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintuose restoranuose „Pierre Gagnaire“ bei „Hotel Bristol“.

Naujosios Zelandijos ‘Pinot Noir‘


Burgundija nėra vienintelė vieta, kur daromas didingas ‘Pinot Noir‘ vynuogių vynas! Vis aršiau į šios lepios, bet itin vertinamos veislės vyno olimpą veržiasi ambicingi Naujosios Zelandijos vyndariai. Ko vertas vien vyninės iš Centrinio Otago „Felton Road“, gaminančios beveik tik „Pinot Noir“, paskelbimas 13-ta pasaulyje „World‘s most admired wine brands“ rinkimuose. Nors „Pinot Noir“ tesudaro 9 proc. šalies vyno, tačiau vis dažniau vyno mėgėjai šio vyno ieško būtent Naujojo Pasaulio vyno lentynose. Dažniausiai ‘Pinot Noir‘ auginamos vėsesniuose šalies pietiniuose regionuose: Vairarapoje, Nelsone, Marlbore, Kentenberyje ir Centriniame Otage.

'Nascetta' – atgimusi retenybė Pjemonte


1993-ieji vynuogėms ‘Nascetta‘ buvo lemtingi. Žurnalisto Armando Gamberos akivaizdoje Elvio Cogno ir Valteris Fissore su kitais Novello DOC apeliacijos vyndariais atidarė 1986 m. „Nascetta“ butelį. Visų nuostabai, vynas buvo ne tik puikiai išsilaikęs, bet ir išskirtinio skonio, kuriam neprilygo joks kitas Langės regiono gėrimas. Elvio Cogno bei Valteris Fissore suprato vynuogių ‘Nascetta‘ svarbą ir galimybes, todėl, ilgai nedelsdami, 1994-aisiais ėmėsi su jomis eksperimentuoti.

Interviu su „Kir-Yanni“ vyndariu Stelliu Boutariu


Su Graikijos vyninės „Kir-Yianni“ vadovu, vyndariu Stelliu Boutariu kalbamės apie retą vynuogių veislę ‘Xinomavro‘.

Ko vertas lietuviškas vynuogių vynas


Jei Lietuva artimiausiu metu taps vynuogių vyno gamybos šalimi, mažai tikėtina, kad garsėsime „Chardonnay“ ar „Shiraz“. Šiandien vyndariai mokosi daryti vyną iš gerokai retesnių veislių, kaip ‘Solaris‘, ‘Rondo‘, ‘Regent‘, ‘Juodupė‘, ‘Monika‘. Pakalbinome vynuogių augintojus, paragavome vyno. Pateikiame apžvalgą.

Prancūziška paslaptis Pietvakariuose


Truputį piečiau nuo Bordo esančiame Prancūzijos Pietvakarių regione veši retai kitur auginamos vynuogės. Tai penktas pagal dydį (dusyk daugiau vynuogynų nei Burgundijoje), bet rečiausiai apgyvendintas Prancūzijos vyno regionas – tarsi maža Prancūzijos paslaptis tarp Pirėnų kalnų ir Atlanto vandenyno. 

Vyno mėgėjo kalendorius. Rugpjūtis


Rugpjūčio 1 d. – Pikniko diena, Australija

Tradicija pirmąjį rugpjūčio pirmadienį eiti iškylauti į gamtą Australijoje pradėta dar 19a. Prie pikniko maisto derės:
M.Chapoutier Domaine Tournon Mathilda Victoria 2016
Paul Sapin Babington Brook Chardonnay Australia 2013
Paul Sapin Babington Brook Shiraz Australia 2013

 

Rugpjūčio 3 d. – „Pagriebk riešutų“ diena, JAV

Amerikiečiai taip mėgsta riešutus, kad net turi jiems dedikavę atskiras dienas – nacionalinė migdolų diena, nacionalinė pistacijų diena ir t.t., tačiau rugpjūčio 3 diena paskirta visiems riešutams kartu. Prie riešutų dera šie vynai:
Niepoort Tawny Porto Douro DO 0,375L
Ximenez-Spinola Jerez de La Frontera Exceptional Harvest 2014
Wente Vineyards Morning Fog Chardonnay California 2014

 

Rugpjūčio 5 d. – JAV švenčiama nacionalinė austrių diena 

Puiki proga paskanauti šviežių austrių. O prie jų tiks šie vynai:

Rislingas – dyzeliu kvepianti Vokietijos ir Austrijos pažiba


XIX a. 'Riesling' vynuogių vynas buvo pats brangiausias pasaulyje. Pirmasis 'Riesling' paminėjimas siekia 1435 metus, tačiau rislingo istorija neturi tikslios pradžios. Rislingui dažnai būdingas itin specifinis dyzelino ar žibalo aromatas.

Vyno mėgėjo kalendorius. Liepa


Liepos 1 d. – Madeiros diena

1976 metais liepos 1-ąją Portugalija suteikė autonomiją Madeirai. Tai puiki proga paragauti garsiojo Madeiros vyno.
Barbeito Sweet Madeira DOC 0.375L
Barbeito Madeira Dry DOC 0.75L
Barbeito Malvasia 10 Years Old Madeira DOC

 

Liepos 2 d. – Tarptautinė NSO diena

Chateauneuf-du-Pape apeliacijos vynas taip saugomas, kad apeliacijos įstatymuose nurodyta, jog vynuogynuose yra draudžiama leistis NSO! Siūlome paragauti „Chateauneuf-du-Pape“ vyno:
Domaine La Roquete Clos la Roquete Blanc Chateaneauf du Pape AOC
Domaine de Vieux Telegraphe Chateauneuf-Du-Pape Blanc AOP
Domaine du Vieux Telegraphe Rouge Chateauneuf-du-Pape AOP 2014

 

 

Liepos 4 d. – JAV nepriklausomybės diena 

1776 metų liepos 4-ąja Tomo Jeffersono vadovaujamas komitetas pasirašė JAV Nepriklausomybės deklaraciją. Koks vynas buvo atkimštas šiai progai paminėti? Madera! Siūlome paragauti pastiprinto vyno, kuriuo vaišinosi JAV nepriklausomybės signatarai. Arba rinkitės amerikietišką vyną.
Barbeito Malvasia Colheita DOC 2000
Wente Vineyards Morning Fog Chardonnay California 2015
World's End Rebel Rebel Chardonnay Napa Valley 2014

 

Liepos 5 d. – Armėnijos konstitucijos diena 

1995 metų liepos 5-ąją buvo patvirtinta Armėnijos konstitucija ir kasmet minima Konstitucijos diena. Siūlome paskanauti kokybiško armėniško vyno:
Armenia Tariri Dry White Wine 2011
Tierras De Armenia Karas Red Dry Wine 2013

Armenia Pomegranate Sweet Wine

 

Liepos 6 d. – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

1253 metais liepos 6 dieną buvo karūnuotas vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. Šiai šventei paminėti labiausiai tiks lietuviškas vynas:
Gintaro Sino obuolių ledo vynas 2014
Roksala Juodųjų serbentų vynas 2016
Natūralus Česlovo Ramoškos Aviečių Vynas 2015

 

Liepos 7 d. – Tanabata (Japonija)

Liepos 7 dieną Japonijoje pradedama minėti Tanabata. Tikima, kad mylimieji Orihimė (Vegos žvaigždė) ir Hikobošis (Altairo žvaigždė) yra atskirti Paukščių Tako ir susitikti gali tik vieną sykį metuose. Siūlome paskanauti japoniškos sakės:
Sakė Myokosan Tokubetsu Junmai
Sakė Born: Gold Junmai Daiginjo
Sakė Born Wing of Japan Junmai Daiginjo

 

Liepos 9 d. – Australijos konstitucijos diena

1900 metų liepos 9-ąją buvo patvirtinta Australijos konstitucija. Siūlome paragauti australiško vyno:
Salomon Estate Norwood Cabernet Shiraz South Australia 2014
Babington Brook Shiraz Australia 2016
Salomon Estate Finniss River Cabernet Sauvignon Australia 2011

 

Liepos 14 d. – Bastilijos diena

1789 metų liepos 14 d. prasidėjo Paryžiaus Bastilijos šturmas, ir buvo padarytas galas feodalinei Prancūzijos santvarkai. Šventė pažymima įspūdingu kariniu paradu Eliziejaus laukuose. Argi ne šauni diena paragauti prancūziško vyno?
Chateau Teyssier La Reserve Bordeaux Rouge AOC 2014
Domaine Saint Andrieu Rose Cotes de Provence AOP 2016
Domaine Bernard Baudry les Granges Chinon AOC 2015

 

Liepos 23 d. – Nacionalinė dešrainių diena (JAV)

Tradiciškai liepos 23-ąją JAV minima dešrainių diena. Puiki proga užkurti grilį ir pasilepinti gardžiai apskrudusiais dešrainiais. Prie jų derėtų šie vynai:
Wente Vineyards Beyer Ranch Zinfandel California 2013
Mauro Molino Barbera D'Alba DOC 2015
Bodegas Volver Tarima Monastrell Alicante DO 2015

 

Liepos 30 d. – Tarptautinė draugystės diena

Pirmieji Draugystės dieną ėmė švęsti paragvajiečiai 1958 metais. Paskui ši šventė taip išplito, kad galop tapo tarptautinė. Įprastai šventės metu dovanojamos gėlės, atvirukai ir apyrankės. Bet juk vynas irgi puiki dovana!
Champagne Pol Roger Brut Reserve NV
Bodegas Breca Old Vines Garnacha Calatayud DO 2014
Domaine Chatelain les Chailloux Silex Pouilly Fume AOC 2015

Kodėl verta pamėgti Austrijos vyną


Apie ekologiją, kaip motyvą pirkti austrišką vyną, neverta nė rašyti: biodinamikos tėvo Rudolfo Steinerio tėvynėje 30 proc. vynuogynų prižiūrimi nenaudojant chemikalų. Mūsų lentynose vynas iš „Wimmer Czerny“, „Jurtschitsch“, „Meinklang“ vyninių yra ne tik ekologiškas, bet ir biodinamiškas, pagamintas laikantis kai kurių natūraliojo vyno gamybos  principų.

Susikurk vyno rinkinį pats


Atrinkome specialius šio mėnesio vynus, iš kurių galite susikurti savo vyno rinkinį. Rinkinio dydis nėra ribojamas, tereikia susidėti patikusius vynus į krepšelį, o pasiekus 50 EUR ribą, rinkinį pristatysime nemokamai visoje Lietuvoje.

 

„Weingut Knoll“ – kultinis vynas iš Austrijos


„Weingut Emmerich Knoll“ – tai trečios kartos šeimos vyninė iš Austrijos Wachau regiono, įvardijama kaip išskirtinio ‚Riesling‘ ir ‚Grüner Veltliner‘ vyno gamintoja.

„Vyno klubas“ – oficialus programos „Wine in Moderation“ partneris


Birželio 26 d. „Vyno klubas“ prisijungė prie programos „Wine in Moderation – Arte de Vivre“ (WiM) ir tapo pirmuoju Lietuvoje bei Baltijos šalyse oficialiu šios programos rėmėju. WiM yra tarptautinė programa, skatinanti saikingą ir atsakingą vyno vartojimą, puoselėjanti sveiką gyvenimo būdą bei prisidedanti prie alkoholio žalos mažinimo. „Vyno klubo“ veiklos principai atitinka WiM nuostatus, todėl džiaugiamės, kad esame tokio svarbaus judėjimo dalis ir bendradarbiaujame su tarptautiniais partneriais.

„Saint Cosme“ 2015–2016 metų derliaus išankstinis pasiūlymas


Puikaus 2015  ir 2016 metų derliaus „Saint Cosme“ vyno pasiūlymas. Vyno pristatymas – 2017 m. spalio mėn.

Kur daromas rožinis klasifikuotų ūkių vynas?


Provansas yra vienintelis Prancūzijos regionas už Bordo ribų, kuriame yra įdiegta klasifikuotų ūkių sistema (Crus classés des Côtes de Provence). Ši klasifikacija oficialiai buvo priimta 1955 m., t. y. praėjus šimtui metų po Bordo klasifikacijos sukūrimo. Ūkiai buvo atrinkti remiantis daugeliu kriterijų: dirvožemis, vynuogynai, vyninė, vyno rūsiai, vyno kokybė, ūkio paveldimumas ir priklausymas vienai šeimai, reputacija bei istoriniai pastatai. Į šią klasifikaciją pateko 23 ūkiai, o iki mūsų dienų išliko 18 gamintojų. Tai vienintelė klasifikacija, vienijanti rožinio vyno gamintojus.

Vyno mėgėjo kalendorius. Birželis


Birželio 4 d. – Tėvo diena

Pirmasis birželio sekmadienis paskelbtas Tėvo diena, tačiau, ko gero, tikrai maža šeimų, kuriose ši šventė yra švenčiama. Bet vyrai, kaip ir moterys, nori dėmesio, padėkos, tad tikrai nudžiugtų sulaukę nedidelės dovanėlės ar tiesiog sveikinimo nuo savo vaikų ir žmonų.

Brigaldara Amarone della Valpolicella Classico DOC 2012
Chateau Teyssier Lacroix Bordeaux Superieur AOC 2012
La Rioja Alta Vina Alberdi Reserva Rioja DOC 2010

Ką valgyti ragaujant rožinį vyną?


Labai tikėtina, kad pirmasis vynas pasaulyje buvo rožinis! Dar senovės graikų bei romėnų vyndariai pastebėjo, kad išspaustas sultis ilgiau palaikius kartu su vynuogių odelėmis sultys nusidažys tamsia spalva, o vynas bus kur kas skalsesnis, tačiau toks vynas būdavo per aštrus ir mažiau mėgstamas. Vyno istorikas Hugh Johnsonas nurodo, kad galingoje Anglijos vyno rinkoje ilgą laiką geriausiu Bordo regiono vynu buvo laikomas vin d'une nuit, arba „vienos nakties vynas“, – rausvas vynas, su odelėmis praleidęs vos vieną naktį. Tuo metu vyravo nuomonė, kad ilgiau su odelėmis laikytas ir tamsesnės spalvos vynas buvo žemesnės kokybės. Kol vienuolis Domas Perignonas ištobulino skaidraus vyno gamybą iš juodųjų vynuogių veislių, visas ankstyvasis Šampanės regiono „baltasis vynas“ būdavo rausvos spalvos.

Šampanas: dideli namai ar mažas augintojas?


Vynuogių augintojų dalis šampano rinkoje – svarbus rinkos atvirumo naujovėms požymis, tačiau Šampanės istoriją rašė ir teberašo didieji šampano namai: „Louis Roederer“, „Pol Roger“, „Moet et Chandon“, „Pommery“, „Mumm“, „Laurent Perrier“, „Duval Leroy“, „Billecart Salmon“ ir kt. Jie kasmet padaro didžiumą iš 305–340 mln. butelių šampano produkcijos ir šalies ekonomiką papildo 4,5 mlrd. eurų pajamų.

Ar užteks šampano Lietuvoje?


Balandžio antrojoje pusėje šiaurinę Prancūzijos dalį netikėtai užklupo pragaištingos šalnos. Labiausiai kliuvo Bordo, Šampanei bei Konjakui. Nors buvo pasitelktos visos įmanomos priemonės tik išsprogusiems vynuogių žiedams apsaugoti, visgi nei vynuogynuose kūrenami laužai, nei oro srautus virš vynuogynų maišantys sraigtasparniai nuo šalnos neapsaugojo.

Vyno mėgėjo kalendorius. Gegužė


Gegužės 4 d. – pasaulinė 'Sauvignon Blanc' vynuogių diena

Kasmet gegužės 4 dieną minima 'Sauvignon Blanc' vynuogių diena. Prisijunkime!
Louis Mondeville Sauvignon Blanc Pays D’OC IGP 2015
Domaine Chatelain Pouilly Fume Harmonie AOC 2015
Clos Henri Petit Clos Sauvignon Blanc Marlborough 2015

Vyno mėgėjo kalendorius. Balandis


Balandžio 13 d. – Tomo Džefersono gimtadienis

1743 metų balandžio 13 dieną gimė Amerikos prezidentas Tomas Džefersonas (Thomas Jefferson), dažnai vadinamas Amerikos vyno tėvu. Būtent jis buvo pirmasis JAV prezidentas, Baltuosiuose rūmuose įsteigęs vyno rūsį. Taip pat jis tikėjo, kad akcizo vynui sumažinimas ir gero vyno populiarinimas padės išblaivinti tautą, apsvaigusią nuo viskio. Galėtų būti pavyzdys Lietuvos valdžiai.
Wente Vineyards Morning Fog Chardonnay California 2015
Ridge Lytton Springs 2014
Maggio Old Vine Zinfandel Lodi California 2014

Specialus pasiūlymas – „Podere Sapaio“ išankstinis užsakymas


Į mūsų lentynas grįžta „Podere Sapaio“ – vynas iš nedidelis ūkio Bolgerio regione, „Super Toscana“ vyno gimtinėje. Nuo pat pradžių vyninės vizija buvo aiški: „Podere Sapaio“ turi tapti ūkiu, kuriame pasitelkiant inovacijas ir daug eksperimentuojant būtų gaminamas Bolgerio regioną atspindintis ilgaamžis vynas. Šios vyninės vynų gauname nedaug, todėl rekomenduojame užsisakyti iš anksto už geriausią kainą.

 

2016 metų bordo en primeur – eilinis stebuklas ar naujas favoritas?


Nors daugelyje klasikinių Prancūzijos regionų 2016-ieji derliaus metai buvo sudėtingi, o kai kur derlius buvo beveik prarastas, Bordo regionui pavyko ne tik išlįsti sausam iš vandens, bet ir pagaminti stebėtinos kokybės vyno.

Bordo asortimento naujienos


Mūsų lentynose atsirado jau pamėgtų ir naujų, subrendusių ir retesnių Bordo vynų.

Vyno mėgėjo kalendorius. Kovas


Kovo 3 d. – Karšto vyno diena (JAV)

Kasmet kovo 3 d. JAV minima Karšto vyno diena. Kad gėrimas būtų skanus, reikia gerų ingredientų. Rekomenduojame šiuos vynus:
Trenel Beaujolais Nouveau AOC 2016
Chapelas Cuvee Prestige Cotes du Rhone AOC 2014
Babington Brook Shiraz Australia 2016

 

'Sangiovese' – Italijos raudonojo vyno ambasadorė


Šiuo metu labiausiai paplitusi raudonųjų vynuogių veislė Italijoje yra žinoma nuo seno. Jos pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos: sanguis Jovis verčiama kaip „Jupiterio kraujas“.   

Frančiakorta – Italijos atsakas šampanui ar proseko konkurentas?


Geriausio Italijos putojančio vyno apeliacija ir jos ypatumai.

Idėjos Valentino dienai


Paruošėme Jums kelias idėjas Valentino dienai.

 

Legendinis Amerikos vynas jau Lietuvoje!


„Ridge Vineyards“ vardas pasauliui tapo žinomas po 1976 metų Paryžiaus degustacijos: 1971 m. derliaus vyninės vynas „Monte Bello“  iš Kalifornijos liko antras po „Stags Leap“ ir nusileido tik 1970 m. derliaus „Mouton Rothschild“, „Montrose“ ir „Haut Brion“.

Senasis Pasaulis prieš Naująjį. Ar tai vis dar aktualu?


Dažnai galima išgirsti vyno mėgėjus diskutuojant apie Naujojo Pasaulio bei Senojo Pasaulio vyną. Tačiau prieš nagrinėjant, ar išvis toks skirstymas dar aktualus, vertėtų apsibrėžti šių sąvokų reikšmę.

Vyno mėgėjo kalendorius. Vasaris


Vasario 5 d. – Pasaulinė cepelinų diena

Amerikos lietuvis Jonas Vaičiūnas 2014 m. vasarį įgyvendino iniciatyvą visose pasaulio šalyse pradėti švęsti Pasaulinę cepelinų dieną (pirmasis vasario sekmadienis). Šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti ir skanauti cepelinus. Prie cepelinų tiks:
Domaine Servin Chablis AOC 2015
Georg Breuer Rudesheim Estate Riesling Trocken Rheingau QbA 2014
Brigaldara Soave DOC 2015

 

2016 metų derliaus apžvalga


Besibaigiant metams, įprasta apibendrinti įvairias veiklas, skelbti didžiausias sėkmes ir nesėkmes. Ne išimtis ir kasmetinio vynuogių derliaus rezultatai, tačiau apibendrinti abiejų Žemės pusrutulių derlius yra nemenka užduotis

Ekologiškas, biodinamiškas ar natūralusis?


Pastaruoju metu itin domimasi aplinką tausojančiais būdais pagamintu vynu. Kuo skiriasi ekologiškas vynas nuo biodinamiško ar natūraliojo? Kaip tokį vyną aptikti lentynose?

Vyno mėgėjo kalendorius. Sausis


Vyno mėgėjo kalendorius. Sausis

Sausio 4 d. – Nacionalinė spagečių diena (JAV)

Sausio 4 dieną JAV minima Spagečių diena. Šie vynai puikiai tiks prie tradicinių itališkų makaronų:

Mauro Molino Barbera D'Alba DOC 2015
De Martino 347 Cabernet Sauvignon 2014
Chateau du Cedre Heritage Cahors AOC 2012

 

Sausio 7 d. – stačiatikių Kalėdos

Stačiatikiai švenčia Kalėdas. Prie gausaus šventinio stalo siūlome tokį vyną:
Domaine du Vieux Télégraphe Rouge Châteauneuf-du-Pape AOP 2013
Castelo di Volpaia Chianti Classico Riserva DOCG 2013
Izadi El Regalo Rioja DOC 2013

 

Sausio 10 d. – Nacionalinė Rokfelerio austrių diena (JAV)

Sausio 10 dieną JAV minima užkeptų Rokfelerio austrių diena. Prie šio delikateso tiks šie vynai: 
Domaine Servin Vaillons Chablis 1er Cru AOC 2015
Henri Bourgeois Les Baronnes Sancerre Blanc AOC 2014
Champagne Pol Roger Brut Reserve NV

Sausio 13 d. – Laisvės gynėjų diena; stačiatikiai sutinka naujuosius metus

Champagne Duval Leroy Brut Reserve
Champagne Diebolt - Vallois Brut Prestige
Champagne Eric Rodez Cuvee des Crayeres Ambonnay Grand Cru

 

Sausio 19 d. – Nacionalinė kukurūzų spragėsių diena (JAV)

Sausio 19 dieną JAV minima Kukurūzų spragėsių diena. Prie filmo ir spragėsių geriausiai derės:
Agusti Torello Mata Brut Reserva Cava DO 2012
Antech Cuvee Expression Brut Cremant De Limoux AOC 2014
Champagne Louis Roederer Brut Premier

 

Sausio 22 d. – Ukraina švenčia Vienybės dieną

Kasmet sausio 22 dieną Ukrainoje švenčiama vienybės diena, skirta paminėti 1919 metais sausio 22 dieną pasirašytą Ukrainos suvienijimo aktą.
Champagne Louis Barthelemy Amethyste Brut NV
Mauro Molino Barolo DOCG 2012
Bott-Geyl Paul-Edouard Extra-Brut Cremant d'Alsace AOC

 

 Sausio 25 d. – Vilniaus gimtadienis

1323 metais sausio 25-ąją Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką, skirtą Liubeko, Zundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno bei kitų miestų gyventojams, kuriame pranešė pasiruošęs priimti krikščionių tikėjimą. Šiame laiške Gediminas pirmą kartą paminėjo Vilnių, todėl sausio 25-oji laikoma Vilniaus gimtadieniu. Iš tikrųjų Vilnius įkurtas gerokai anksčiau, nes tame pačiame laiške minima, kad viena bažnyčia dominikonams „mūsų mieste Vilniuje jau pastatyta prieš porą metų“. Rekomenduojame šampaną:
Champagne Louis Roederer Brut Premier
Champagne Pol Roger Brut Vintage 2006
Champagne Diebolt - Vallois Blanc de Blancs Brut

 

9 klasikiniai vynai šventėms


Klasikiniai vynai Jūsų šventei. Kokie jie? Kaip išsirinkti?

Klasika niekada nesensta!

Vyno skonis pagal mėnulį: kada ragauti?


Dar senų senovėje žmonės įvairiais buities klausimais kliovėsi mėnulio kalendoriumi. Galbūt mėnulio padėtis ne tik nurodo, kada geriausia sodinti, o kada nuimti derlių, kada tręšti, o kada ne, bet ir veikia vyno skonį? Taigi, kokios dienos tinkamiausios ragauti vynui?

Mirė žymi Vokietijos vyndarė Annegret Reh-Gartner


Š. m. spalio 2 d. nuo vėžio mirė „Reichsgraf von Kesselstatt“ vyninės savininkė Annegret Reh-Gartner. Ji kelis kartus lankėsi Lietuvoje ir buvo žinoma vyno mėgėjams kaip vieno geriausių „Riesling“ gamintoja bei šiltas, nuoširdus, supratingas žmogus.

Nepirk dovanos aklai – paragauk!


Žinome, kaip sunku išsirinkti vyną dovanoms jo neparagavus, tad iki pat didžiųjų žiemos švenčių „Vyno klubo“ parduotuvėje Vilniuje bus galima paragauti populiariausių vynų.

Vynas iš sandariai užkimštų butelių bus pilstomas modernia „Coravin“ įranga, leidžiančia įpilti vyno neištraukus butelio kamščio.

Čekija – artima, bet nepažinta vyndarystės šalis


Rugsėjo 19 dieną Čekijos ambasada organizavo vyno degustaciją „Čekiška pagunda“. Someljė Alešas Pokorný kartu su penkių vyninių savininkais pristatė net 30 skirtingų Moravijos regiono vynų. Tai buvo puiki proga pažinti šį artimą, tačiau beveik neatrastą vyno kraštą.

Istorija. Vyndarystė Čekijos teritorijoje gyvuoja jau beveik 2000 metų, XIV–XVI amžiuje vynuogynai supo Moravijos miestus, pilis ir vienuolynus. Modernizacija ir kokybės kilimas prasidėjo XX amžiaus pabaigoje.
Geografija
. 96 % Čekijos vynuogynų (~18 000 ha) yra Moravijos regione (Znojmo, Mikulovo, Velke Pavlovicės ir Slovacko subregionai), likę 685 ha vynuogynų yra Bohemijos regione (Melniko ir Litomericės subregionai).
Žymėjimas. Čekų naudojama sistema paremta vokišku modeliu: vynas skirstomas į lygius pagal cukraus kiekį nefermentuotose vynuogių sultyse. Vyno sirpumo lygiai: Kabinetni (= Kabinett, 190 g/l), Pozdni sber (= Spatlase, 210 g/l), Vyber z hroznu (= Auslese, 240 g/l), Vyber z bobuli (= beerenauslese, 270 g/l), Ledove vino (= icewein, 270 g/l), Slamove vino (= Straw wine, 270 g/l), Vyber z cibeb (= Trockenbeerenauslese, 320 g/l).

'Pinot Noir' – velnio pramanas?


Pačio didingiausio ir brangiausio pasaulyje vyno savybes lemia 'Pinot Noir' vynuogės. Tinkamoje vietoje auginamos ir tinkamo klimato sulaukusios jos geba sukurti pačio nuostabiausio skonio vyną, tačiau visos aplinkybės idealiai susiklosto labai retai. Kokybišką „Pinot Noir“ vyną būtų galima prilyginti klasikinei muzikai: tai muzika, kuri dažniausiai skamba palyginti tyliai, jos reikia atidžiai klausytis. Be to, reikia muzikinio išprusimo, kad ją suprastum. Didžiulę įtaką augančiam vynuogės populiarumui turėjo ir 2004 metais pasirodęs Alexanderio Payne'o filmas „Klystkeliai“. Pasidarė madinga mėgti „Pinot Noir“. Tačiau kodėl tada ši vynuogė vadinama „šventuoju Graliu vyno mėgėjams, bet pragaru vyndariams“?

2016-ųjų derliaus prognozės: 50 proc. mažesnis šabli derlius, 30 proc. mažiau...


Po itin puikių 2015-ųjų derliaus metų didžiojoje dalyje Europos 2016-ųjų paveikslas tapomas itin niūriomis spalvomis. Šiais metais labai nukentėjo vėsaus klimato, klasikinio baltojo bei putojančio vyno gamybos regionai Prancūzijoje.

Išsirink savo „Pinot Noir“


Visą rugsėjo mėnesį Vilniuje esančioje „Vyno klubo“ parduotuvėje bus galima paragauti 4 įspūdingų, tačiau labai skirtingų „Pinot Noir“ vynų iš Prancūzijos, Austrijos ir JAV. Vynas iš sandariai užkimštų butelių bus pilstomas modernia „Coravin“ įranga, leidžiančia įpilti vyno neištraukus butelio kamščio!

Vyno etiketės


Žurnalas "Forbes" kiekvienais metais publikuoja labiausiai išsiskiriančias vyno etiketes. Tai dažniausiai JAV vyndarių vynai su nestandartinėmis ir kartais netgi šokiruojančiomis etiketėmis. Etiketės svarbą, pasirenkant vyną parduotuvės lentynoje, patvirtina daugybė socialinių tyrimų ir tai puikiai suvokia ir vyndariai bei jų samdomi marketingo specialistai. Ar visuomet dėmesį atkreipianti etiketė garantuoja, kad vynas bus kokybiškas?

Įdomiausi brandūs vynai „Vyno klube“


Seniausias vynas – Domaines et Terrois du Sud 1928 Vin doux Naturel Maury AOC

Seniausias (ir brangiausias) raudonasis vynas – Guigal La Mouline Cote Rotie 1978

Seniausias šampanas – Champagne Duval Leroy Cuvee Des Roys Brut 1991 1,5L

Seniausias baltasis vynas – Wachau Gruner Veltliner QbA 1954 

Nauja sakių siunta iš Japonijos


Mus jau pasiekė naujas sakės daryklos „Katoukichibee Shouten“ krovinys, tad prestižinių sakių asortimente, be jau pamėgtų ir žinomų sakių „Born Gold“ bei „Born Tokusen“ galėsite rasti išskirtines sakes „Born Dreams Come True“, „Born Wing of Japan“ ir putojančią „Born: Premium Sparkling Junmai Daiginjo“. 

Ar verta brandinti vyną?


Turbūt išties dažnai tenka girdėti vyno žinovus žongliruojant terminais „brandus vynas“ ar „vyno brandinimas rūsyje“. Ką gi visa tai reiškia ir ar būtinai vynas turi būti brangus, kad būtų galima jį brandinti?

Senas vynas = geras vynas ?
Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad kuo vynas senesnis, tuo jis geresnis, ne visada yra teisinga. Ne kiekvienas vynas gali būti brandinamas.

Ernie’o Elso vynas vasaros sezonui


Svarbūs Ernie‘o Elso charakterio bruožai – aistra ir preciziškumas – padėjo pasiekti aukštumų ne tik žaidžiant golfą, bet ir darant vyną. Žaisdamas golfą ir kelionių metu ragaudamas geriausius pasaulio vynus, Ernie Elsas nusprendė įkurti vyninę savo gimtinėje.

Ryškūs vyno aromatai


Ar kada teko susimąstyti, kad bene labiausiai tikėtinas – vynuogių – aromatas yra itin retai pajuntamas ragaujant vyną? O tai, ko nėra vyno sudėtyje - vaisiai, uogos, net egzotinės gėlės - yra bene dažniausiai užuodžiami ir įvardijami aromatai. Kodėl taip yra?

Rožinis vynas - garsiausių pasaulio vynų protėvis?


Labai tikėtina, kad pirmieji vynai pasaulyje buvo rožiniai! Jau senovės graikų bei romėnų vyndariai pastebėjo, kad išspaustas sultis ilgiau palaikius kartu su vynuogių odelėmis sultys nusidažys tamsia spalva, o vynas bus kur kas skalsesnis, tačiau toks vynas būdavo per aštrus ir mažiau mėgstamas. Vyno istorikas Hugh Johnsonas nurodo, kad galingoje Anglijos vyno rinkoje ilgą laiką geriausiu Bordo regiono vynu buvo laikomas vin d'une nuit, arba „vienos nakties vynas“, – rausvas vynas, kuris su odelėmis praleido vos vieną naktį. Tuo metu vyravo nuomonė, kad ilgiau su odelėmis laikytas ir tamsesnės spalvos vynas buvo žemesnės kokybės. Kol vienuolis Domas Perignonas ištobulino skaidraus vyno gamybą iš juodųjų vynuogių veislių, visas ankstyvasis Šampanės regiono „baltasis vynas“ būdavo rausvos spalvos.

Net 7 mūsų importuojami vynai gavo aukščiausią įvertinimą Lietuvos vyno...


Šiais metais 7 mūsų vynai pelnė geriausio „Chardonnay“, geriausio „Riesling“, geriausio „Sauvignon Blanc“, geriausio kitų šalių raudonojo, geriausio natūraliai saldaus, geriausio pastiprinto vyno, geriausio pusiau saldaus vyno titulus.

„Vyno klubo“ stende – susitikimai su garsių vyninių atstovais


Parodoje „Vyno dienos 2016“ mūsų stende galėsite bendrauti su Marina Cvetic (Masciarelli), Theresa Breuer (Georg Breuer), Wilhelmu Lahru (Champagne Duval Leroy), Tiago Alvesu de Sousa (Alves de Sousa) ir Alexandre'u Sidorenko (M. Chapoutier). 

Vynas "Primitivo" - su 20 % nuolaida


Nuolaida mūsų populiariausiam vynui galios iki gegužės 9 dienos.

Nuolaidos šampanui -20%


Parinkome Jums tris puikios kokybės Šampanės augintojų šampanus už ypatingą kainą.

Nuolaida galioja iki gegužės 9 dienos.

Košerinio vyno tradicijos ir dabartis


Žydų kultūroje vynas užima ypatingą vietą, o vynuogė yra vienas iš septynių Biblijoje palaiminamų vaisių. Vynas turi sakralinę reikšmę apeigose, tačiau ir kasdienio vartojimo vynui ir kitiems maisto produktams keliami aukšti reikalavimai.

Šešios priežastys apsilankyti šių metų Grand Cru vakarienėse


Šių metų Grand Cru vakarienėse vėl atsikimšime subrendusius kultinių vyninių vynus. Už Ausone, Margaux, D’Yquem, Pol Roger, Leroy, Zind Humbrecht vyninių vairo stovi žmonės, kurie keitė ir keičia pasaulio supratimą apie vyndarystę ir vyną. 

2015 metų derliaus Bordo išankstinės prekybos metas artėja


2015 metų derlius nuteikia optimistiškai ne tik Bordo vyndarius, kurių tarpe dauguma deklaruoja geriausius rezultatus nuo 2010 metų, bet ir pirklius, kurie gerokai nukentėjo dėl vangios pastarųjų metų prekybos.

Rekomenduojame J. Nossitero filmą "Natūralus pasipriešinimas" apie natūralią...


Vienintelis "Kino pavasario" filmas apie vyną sukrečia.

"Masciarelli" – daugiausia "Grand Prix" apdovanojimų Lietuvos vyno čempionate...


Artėjant 2016-ųjų Lietuvos vyno čempionatui, prisimename, kokie Italijos vynai per dešimt metų yra gavę daugiausiai „Grand Prix“ apdovanojimų.

Žymieji ekologiniai ir biodinaminiai ūkiai


Šių metų "Kino pavasario" kulinarinės programos atidarymo filmas Natūralus pasipriešinimas kalba apie žmones, kurie tiki, jog atsakingai elgiantis su žeme ir vynuogynu, pastarieji dosniai atsilygins.

Moterų vyndarių vynas


Moterys daro geriausius vynus pasaulyje

Pjemontas! Kovo 2-3 dienomis


Kviečiame Jus į degustaciją, vakarienę ir festivalį, skirtą vynams iš vieno garsiausių Italijos regionų Pjemonto.

Italijos vynas įvertintas 90+


Susipažinkite su prestižinių vyno leidinių ir kritikų įvertintais pas mus parduodamais vynais.
Jancis Robinson, Robert Parker, Stephen Tanzer, Wine Spectator, Vinous Antonio Galloni, James Suckling.

„Tenuta San Guido Sassicaia 2013“


Vasario pradžioje pasirodė ilgai lauktas 2013 derliaus metų vynas „Tenuta San Guido Sassicaia“. „Vyno klubas“, kaip ir kasmet, planuoja išankstinę šio vyno prekybą. Sužinokite, kodėl verta įsigyti šio vyno.

Dešimties Lietuvos vyno čempionatų nugalėtojai (2006–2015)


Artėjant 2016 m. Lietuvos vyno čempionatui, prisimename mūsų parduotuvės vynus, išrinktus geriausiais Lietuvoje. 

Ąžuolo įtaka vyno gamybai


Nors dažniausiai vyną perkame stikliniuose buteliuose, nemažai vyno prieš išpilstymą yra laikoma ąžuolo statinėse, o ir butelių kamščiai neretai būna pagaminti iš ąžuolo žievės. Ąžuolo panaudojimas vyndarystėje nėra vien tik duoklė tradicijai, tai vienas svarbiausių kokybiško vyno gamybos elementų.

Ispanijos ir Portugalijos vynas įvertintas 90+ balų


Susipažinkite su prestižinių vyno leidinių ir kritikų įvertintais pas mus parduodamais vynais. Jancis Robinson, Robert Parker, Stephen Tanzer, Wine Spectator, Guia Repsol, Revista de Vinhos ir kiti.

Vėsaus klimato kalifornietiškas „Chardonnay“


Kalifornietiškas „Chardonnay“ išsiskiria savo stiliumi. Mėgstantiems persikais kvepiantį, ne per rūgštų, saldžiai prieskonišką vyną neabejotinai patiks Vidurio ir Šiaurės Kalifornijos pakrantės vynas.

Naujojo Pasaulio vyno mėnuo "Vyno klube"


Sveikiname Jus su naujaisiais, 2016-aisiais, metais! Metus nusprendėme pradėti su Naujojo Pasaulio vynu, nes margas Naujojo Pasaulio vyno žemėlapis nuolatos keičiasi, ieškoma savojo identiteto, kuriamas savitas stilius. 

"De Martino" vynams – aukščiausi Čilėje "The Wine Advocate" įvertinimai


2016-ieji "De Martino" vyninei prasidėjo puikiai – antras iš eilės "The Wine Advocate" leidinys vyninės vynams skyrė aukščiausius Čilėje įvertinimus.

  

Maistas prie putojančio vyno


Putojantis vynas tikrai nėra tik aperityvinis gėrimas. Jis puikiai dera prie įvairiausių patiekalų, ypač tos pačios šalies virtuvės.

Natūralus ir supernatūralus vynas


Niekas neabejoja, kad vynas yra natūralus produktas. Tačiau pastaraisiais metais terminas „natūralus vynas“ naudojamas naujai, nevienareikšmiškai vertinamai vyno kategorijai įvardinti. Ją labai tiktų vadinti „supernatūralumu“.

Silkė ir vynas - kaip pasiruošti Kūčių vakarienei


Silkės ir vyno derinimo sesijos restorane "Chef2 Food House" rezultatai padėjo apsispręsti apie tai, kokį vyną reiktų statyti ant Kūčių vakarienės stalo. 

Riga. My favorite city - Rygos kulinarinis savaitgalis Vilniaus "Dine" restorane...


"Dine" restorane svečiuojasi Rygos restorano "Biblioteka no. 1" virtuvės šefas Maris Jansons ir gamina latviškus patiekalus iš latviškos žaliavos. 

Pirėnai stebina net su viena vynuoge - Vyno klubo narių susitikimas gruodžio 09


Ispanijos vynas nesvetimas Lietuvos gyventojams, tačiau tokios efektingos degustacijos nesitikėjo ir didžiausi optimistai. Aalto PS, Protos El Grajo, Rioja Alta 904, Roda I, Niepoort Batuta buvo šio vakaro žvaigždės. 

 

 

 

Apie Beaujolais Nouveau 2015 pasakoja "Vyno klubo" ekspertai


"Vyno klubo" ekspertai kasmet pirmieji paragauna Lietuvoje pasirodžiusį jaunąjį božolė. Žiūrėkite video.

 

 

Vynas ir maistas: koks vynas dera prie vėlyvųjų pusryčių


Laikas vėlyviesiems savaitgalio pusryčiams!

Benedikto kiaušiniai, kišas, o gal prancūziškas skrebutis dažniau derinami su kokteiliu mimoza, o ne taure vyno, tačiau Wineenthusiast.com pateikia keletą idėjų, parodančių, kad vynas ir patiekalai iš kiaušinių – puikus savaitgalio derinys.

Benedikto kiaušinis

Tikra vėlyvųjų pusryčių klasika –  be lukšto išvirti kiaušiniai apliejami olandišku padažu, pagamintu iš sviesto, kiaušinių trynių ir citrinos sulčių.  Šis padažas prašosi baltojo Burgundiško vyno ir šį pasirinkimą sustiprina tai, kad šiandien Benedikto kiaušinis  patiekiamas ne tik su kumpiu, bet ir rūkyta lašiša, krabų mėsa ar daržovėmis. Galite rinktis ir bet kurį kitą „Chardonnay“, Pietų Afrikos „Chenin Blac“ arba Rose vyną.

Lotaringijos kišas

Sotus prancūziškas pyragas – Lotaringijos kišas – savyje derina kiaušinių, grietinėlės ir rūkytos šoninės skonius, o vis dažniau į receptą įtraukiamas ir sūris. Dar viena pusryčių klasika tapęs patiekalas atsirado Lotaringijos regione, todėl jį siūloma derinti su šalia esančiame Elzaso regione, na arba Vokietijoje Pfalce gaminamu sodriu „Riesling“ vynu.

Prancūziškas skrebutis

Pavykęs prancūziškas skrebutis – tvirtas, tačiau minkštas ir purus. Šį patiekalą galima vadinti pavykusiu tuomet, kai jis ne glebus ir pernelyg saldus, o pikantiškas, saldumo įgyjantis apliejus klevų sirupu ar pridėjus vaisių. Subalansuoti prancūziško skrebučio saldumą  ir pasimėgauti patiekalu taip pat padės vokiškas pusiau sausas rieslingas iš Mozelio arba analogiško balanso „Pacherenc Vic Bilh Sec“ iš Prancūzijos pietvakarių.

Kepti karšti sumuštiniai

Sumuštinis su keptu kumpiu, sūriu ir kiaušiniu – vėlyvųjų pusryčių favoritas nesibaidantiems itin sočių patiekalų. Kas galėtų dar labiau pagerinti šį patiekalą? Šalia rekomenduojama taurė Lambrusco, kurio švelnūs burbuliukai ir vaisiškumas savitai papildys kiekvieną iš karšto sumuštinio elementų arba išbandykite putojančią barberą iš Pjemonto.

Daugiau idėjų pateikia Wine Enthusiast: https://bit.ly/39w2pNc

Van Nahmen rūšinės sultys ir obuoliai sode

Dar daugiau nealkoholinių gėrimų derinimui prie maisto


Dar daugiau nealkoholinių gėrimų derinimui prie maisto
Praeitame naujienlaiškyje pasidžiaugėme mūsų naujosiomis nealkoholinėmis „Van Nahmen“ putojančiomis sulčių arbatomis, o šiame galime pasigirti, kad pagaliau sulaukėme daugybės šio gamintojo rūšinių sulčių.

 

 

 

 

1990-ieji puikūs buvo ne tik Lietuvai


Naujienlaiškio prenumerata


 

Internetinės prekybos statistika gruodžio mėn.


Internetinė prekyba 2020-aisiais augo fenomenaliai. Jos patogumo ir šviesios ateities neįmanoma nuneigti. Jei dar nesate mūsų e. parduotuvės klientė (-as), pažiūrėkite, ką rinkosi pirkėjai gruodžio mėnesį mūsų svetainėje www.vynoklubas.lt.

 









Naujienlaiškio prenumerata



 


Trijų tipų sidrai mūsų parduotuvėse


1. Nealkoholinis saldus.
2. Vaisiškas saldus, vos 2,5 tūrio proc. alkoholio.
3. Sausokas, su sodo paklotės natomis, 3,5 tūrio proc. alkoholio.

Turint omeny tokią įvairovę, galima suprasti, kodėl prancūziškas sidras kai kam jau patinka labiau nei vynas. Mūsų klientų mėgstamiausias – nealkoholinis „Duché de Longueville“ sidras, pagamintas Normandijoje, netoli Diepės (Dieppe) miestelio. „Duché de Longueville“ augina 600 ha obelų ir daro viską, kad jų sidras išlaikytų vaisiškumą: nukrato prinokusius obuolius (normandiškas sidras gali būti daromas tik iš nuo žemės rinktų obuolių), labai greitai surenka, nuplauna, susmulkina ir išspaudžia. Sidras daromas iš 100 proc. sulčių, fermentuojamas slėgį atlaikanči



2021 m. Lietuvos vyno čempionatas




Vynas ir maistas: koks vynas dera prie vėlyvųjų pusryčių


Laikas vėlyviesiems savaitgalio pusryčiams!

Benedikto kiaušiniai, kišas, o gal prancūziškas skrebutis dažniau derinami su kokteiliu mimoza, o ne taure vyno, tačiau Wineenthusiast.com pateikia keletą idėjų, parodančių, kad vynas ir patiekalai iš kiaušinių – puikus savaitgalio derinys.

Benedikto kiaušinis

Tikra vėlyvųjų pusryčių klasika –  be lukšto išvirti kiaušiniai apliejami olandišku padažu, pagamintu iš sviesto, kiaušinių trynių ir citrinos sulčių.  Šis padažas prašosi baltojo Burgundiško vyno ir šį pasirinkimą sustiprina tai, kad šiandien Benedikto kiaušinis  patiekiamas ne tik su kumpiu, bet ir rūkyta lašiša, krabų mėsa ar daržovėmis. Galite rinktis ir bet kurį kitą „Chardonnay“, Pietų Afrikos „Chenin Blac“ arba Rose vyną.

Lotaringijos kišas

Sotus prancūziškas pyragas – Lotaringijos kišas – savyje derina kiaušinių, grietinėlės ir rūkytos šoninės skonius, o vis dažniau į receptą įtraukiamas ir sūris. Dar viena pusryčių klasika tapęs patiekalas atsirado Lotaringijos regione, todėl jį siūloma derinti su šalia esančiame Elzaso regione, na arba Vokietijoje Pfalce gaminamu sodriu „Riesling“ vynu.

Prancūziškas skrebutis

Pavykęs prancūziškas skrebutis – tvirtas, tačiau minkštas ir purus. Šį patiekalą galima vadinti pavykusiu tuomet, kai jis ne glebus ir pernelyg saldus, o pikantiškas, saldumo įgyjantis apliejus klevų sirupu ar pridėjus vaisių. Subalansuoti prancūziško skrebučio saldumą  ir pasimėgauti patiekalu taip pat padės vokiškas pusiau sausas rieslingas iš Mozelio arba analogiško balanso „Pacherenc Vic Bilh Sec“ iš Prancūzijos pietvakarių.

Kepti karšti sumuštiniai

Sumuštinis su keptu kumpiu, sūriu ir kiaušiniu – vėlyvųjų pusryčių favoritas nesibaidantiems itin sočių patiekalų. Kas galėtų dar labiau pagerinti šį patiekalą? Šalia rekomenduojama taurė Lambrusco, kurio švelnūs burbuliukai ir vaisiškumas savitai papildys kiekvieną iš karšto sumuštinio elementų arba išbandykite putojančią barberą iš Pjemonto.

Daugiau idėjų pateikia Wine Enthusiast: https://bit.ly/39w2pNc




Naujienlaiškio prenumerata


Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.
Ar jums yra 20 metų?
Taip
Ne
Primename:

Jau galite prisijungti prie savo asmeninės paskyros



Wine in moderation
  • Rekomenduojame:
    • Perkamiausios prekės
    • Privatumo politika
Stumbrų g. 15, Vilnius
T: 8 5 213 84 31
Darbo laikas:
I-V - 10:00 - 20:00
VI - 10:00 - 18:00
Liepų g. 20, Klaipėda
T: 8 46 219675
Darbo laikas:
I-V - 11:00 - 19:00
VI - 11:00 - 17:00
Vartodami alkoholį, rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove. Alkoholiniai gėrimai neparduodami asmenims jaunesniems nei 20 metų.   © 2016 - 2020 Visos teisės saugomos Vyno klubas.                                                                                                        
Sukurta Sonaro
Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su Privatumo politika