• Apie mus
  • Kontaktai
  • Pristatymas
  • Taisyklės
  • En primeur
  • Vyno žurnalas
  • Tapk VK nariu
  • Derlių įvertinimai
  • Wine in Moderation
Prisijungti
LTEN
  • Vynas
  • Kiti gėrimai
  • Nealkoholinės alternatyvos
  • Maistas
  • Aksesuarai
  • Dovanos
  • Paskaitos ir renginiai
  • Naujienos
0 vnt. 0.00 €
English
Prisijungti
  • Vynas
  • Kiti gėrimai
  • Nealkoholinės alternatyvos
  • Maistas
  • Aksesuarai
  • Dovanos
  • Paskaitos ir renginiai
  • Naujienos
  • Apie mus
  • Kontaktai
  • Pristatymas
  • Taisyklės
  • En primeur
  • Vyno žurnalas
  • Tapk VK nariu
  • Derlių įvertinimai
  • Wine in Moderation

Vyno klubo vynai Vyno dienose 2022


Vyno klubas ir šiais metais atkakliai tęsė misiją Vyno dienose lankytojams rodyti išskirtinius vyndarius ir jų vynus, kuriuos bene kiekvieną pavyksta atsivežti tiesiai iš ūkių atsirenkant tik tai, kas geriausia. Ne paslaptis, kad Vyno klubas mėgsta charizmatiškus, pasaulį keičiančius vyndarius, todėl stende turėjote progą pasilabinti su biodinaminės vyndarystės lyderiu Hansu iš Wimmer Czerny vyninės, ar vienas geriausių grapų gaminančiu Jacopo Poli, iš proto vedančių elegantiškų nealkoholinių putojančių arbatų The Copenhagen Tea atstovu Bo Sten Hansen ir kitais.

Vyno klubo vynai Vyno dienose 2022


Vyno klubas ir šiais metais atkakliai tęsė misiją Vyno dienose lankytojams rodyti išskirtinius vyndarius ir jų vynus, kuriuos bene kiekvieną pavyksta atsivežti tiesiai iš ūkių atsirenkant tik tai, kas geriausia. Ne paslaptis, kad Vyno klubas mėgsta charizmatiškus, pasaulį keičiančius vyndarius, todėl stende turėjote progą pasilabinti su biodinaminės vyndarystės lyderiu Hansu iš Wimmer Czerny vyninės, ar vienas geriausių grapų gaminančiu Jacopo Poli, iš proto vedančių elegantiškų nealkoholinių putojančių arbatų The Copenhagen Tea atstovu Bo Sten Hansen ir kitais.

Balandžio asortimento naujienos


Kviečiame pakeliauti po pavasariškas Vyno Klubo lentynų naujienas ir naujus derlius. Šį mėnesį svečiuojasi: saulėtieji prancūzai, italai, vokiečiai ir už tolimo Atlanto atvykę keli amerikiečiai. 

Balandžio 17 - Tarptautinė malbec diena


Ar žinojote, kad visų mėgstamos 'Malbec' vynuogės yra vienas naudingiausių žmogaus sveikatai? Dėl storos šių vynuogių odelės vėsių regionų 'Malbec' vynuogių vyne yra gausiausia antioksidantų (taninų, resveratrolių) koncentracija. Jie stiprina imunitetą bei apsaugo nuo uždegiminių ir širdies ligų. Šių vynuogių vynas yra sodrus ir svarus, turintis daug, tačiau velvetinių taninų, jam būdinga saldi pirmoji skonio ataka, gervuogių, slyvų, mėlynių aromatas. Toks vynas puikiai derės prie įvairių raudonos mėsos patiekalų, žvėrienos, kietųjų sūrių.

Vyno dienų dalyviai: Wimmer Czerny


Kaip ir kasmet „Vyno klubo“ stende su Jumis bendraus vyndariai – asmenybės, kurios įkvepia ne tik mus, bet ir garsina savo regionus, yra naujų sričių pionieriai. Kviečiame susipažinti su vienu jų. 

Balandžio 29 – tarptautinė Viognier diena


Genetiniai tyrimai rodo, kad ‘Viognier’ yra ‘Syrah’ ir ‘Freisa’ bei ‘Nebbiolo’ giminaitė. Iš visų minėtų vynuogių daroma puikių, pasaulinės klasės (raudonųjų) vynų. Todėl kažko panašaus galime tikėtis ir iš Viognier. Ypač jei ji auga ten, iš kur kilo – Condrieu ir Ampuis apylinkėse Šiaurinėje Ronoje. Anksti išsprogsta, taigi pavasarinės šalnos gali pražudyti nemažą derliaus dalį, taip pat vynmedis labai prastai mezga uogas prastu oru.

Kiaušiniai ir vynas: deriniai Velykų rytui ir ne tik


Nenumaldomai artėja Velykų sekmadienis, kuomet prie šventinio stalo mušime kiaušinius. Kiaušinis simbolizuoja prisikėlimą, tęstinumą, gamtos atgimimą . O viso to priežastis, pasekmė ir eiga  - dieviškumas - dalinai pasireiškia per vyną. Mūsų ekspertai rekomenduoja kaip juos geriausiai suderinti.

Prisijunkite prie Vyno klubo narių!


Balandžio 27 dieną vyks Vyno klubo narių uždara degustacija, kurios metu ragausime Bordo region Prancūzijoje vynus. Bordo regiono vynas garsėja ilgaamžiškumu ir nuo seno vertinami kolekcionierių ir investuotojų.

Kas slėpėsi kovo mėnesio prenumeratoje „Lašas jūroje“


1873 m. Vienoje įkurta tarptautinė ampelografijos komisija, kurios tikslas – susisteminti vynuogių veisles.Yradvi ampelografijos šakos: bendroji tyrinėja vynmedinių šeimos sistematiką, veislių kilmę, paplitimą, o specialioji  apima botaninį veislių apibūdinimą, biologinę ir ūkinę charakteristiką, technologinį pritaikymą ir registravimą. Nors ampelografai savo veiklą pradėjo XIX a. viduryje, tačiau didžiausias šio mokslo šuolis įvyko  tik pradėjus aktyviau taikyti DNR tyrimus vynuogių rūšių  ir veislių tarpusavio giminystės ryšiams nustatyti. Tai išsklaidė daugelį su vyno pasauliu susijusių mitų.

Syrah paplitimo žemėlapis (šaltinis OIV)

Populiariausios juodosios vynuogės pasaulyje, Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje


Pasaulyje labiausiai paplitusi juodoji 'Cabernet Sauvignon' vynuogių veislė. Jos plotai triskart didesni nei 'Pinot Noir'. Tuo tarpu, ar žinojote, kad Lietuvoje mėgstama 'Primitivo' net nepatenka į populiariausių Italijos juodųjų veislių penketuką. Ar esate ragavę "Sangiovese", "Barbera", "Montepulciano"? 

 

 

 

 

 

Raudonojo vyno branda


Didelis vyno brandinimo potencialas – puikaus vyno požymis. Tačiau metams bėgant vyno skonis ir kvapas stipriai keičiasi, ir nebūtinai jums tai patiks.

Ukrainos vynas: faktai ir ateitis


Ar daug žinote apie ukrainietišką vyną? O ar ragavote jo? Taip, vynas iš Ukrainos, nors ir itin artimos Lietuvai šalies, nėra dažnas svečias ant mūsų stalo. Kviečiame apie ukrainietišką vyną sužinoti šiek tiek daugiau, o kada nors gal netgi apsilankyti pas ukrainiečius vyno gamintojus.

Kovo 13-oji – Tarptautinė riesling diena


Ieškote tobulo vyno ir maisto derinio? Ne paslaptis, kad baltųjų vynuogių karalienė riesling yra puiki  kompanionė įvairiems užkandžiams, karštiems patiekalams ir desertams, o taip pat dar ir geriausiai iš visų vynuogių gebanti atskleisti savo vietos, kurioje yra auginama individualų terroir. Kviečiame tinkamai pasirengti Tarptautinei riesling dienai – sužinoti apie vyną ir jo derinimą su maistu.

Partnerių naujienos - Kitas kampas


Teatro „Kitas kampas“ kavinė-baras – vertinantiems jaukumą, gerą skonį bei stilių. Romantiška, bohemiška dvasia, improvizacija ir netikėtumai traukia gyvenančius žaismingai. Išskirtinį dėmesį skiriame nuotaikai, gėrimams, atmosferai. Kartu su jumis kuriame pašėlusio Vilniaus metraštį rašydami savo istoriją, kupiną nuotykių, emocijų, skonių ir spalvų. Susitiksime Vilniuje, Malūnų g. 4, priešais Užupio angelą teatro „Kitas kampas“ namuose.

Kas slėpėsi vasario mėnesio prenumeratoje „Lašas jūroje“


4,2 milijono lietuvių visame pasaulyje švęs Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Atkimšime butelius įvairiausių gėrimų ir mėgausimės laisve, tad šį kartą „Vyno klubas“ siūlo tris vynus, tapsiančius šio nuostabaus įvykio akcentu.

Paremkime Ukrainą!


Už savo ir mūsų visų laisvę kovojančiai Ukrainai dabar labai reikia finansinės paramos. Sekundė gynybos nuo Rusijos kainuoja gerokai brangiau už patį geriausią vyną. Tačiau visi kartu mes galime atkovoti ne vieną sekundę. Jūsų mėgstami vyndariai jau siunčia pinigus šaudmenims, šalmams ir ginklams įsigyti. Mes patys prisidedame kasdien – ir pinigais, ir visuomenine veikla.

Nenuleiskite rankų ir Jūs. Jei planavote nusipirkti butelį vyno, geriau perveskite tą sumą paramą Ukrainos gynybai priimančioms organizacijoms, kurių sąrašą asmeniškai prašė išplatinti ir Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta.

 

Kovo asortimento naujienos


Kovo mėnesio naujienos ir nauji derliai pasiekė Vyno Klubo lentynas.

Moterys vyndarės


Pasaulyje - daugybė moterų, ne tik mėgstančių vyną, bet ir jį gaminančių, kuriančių savo skonius plačiame vyno pasaulyje. Susipažinkite! 

 

Daiva Mumgaudienė. Kodėl man patinka Etna DOC


Judriausia apeliacija – Etna DOC. Tuomet, kai norisi gilaus minerališkumo ar įžūlesnio charakterio, vibruojančios energijos ar gamtos šėlsmo kupino vyno, lentynose ieškau pagrindinių apeliacijos vynuogių veislių vyno: baltosios - Carricante, raudonosios – Nerello Mascalese.

Arūnas Starkus. Kodėl man patinka Chianti Classico Riserva


Geras vynas lengviau gimsta nuostabioje aplinkoje. Atmosfera Chianti Classico kalvose aplink Florenciją ir Seną nepakartojama: renesansinės vilos, viduramžių kaimeliai ant kalvų viršūnių ir peizažą vagojančios kiparisų linijos.

Daiva Mumgaudienė. Kodėl man patinka Bolgheri Superiore DOC


Super toskaniečiai arba žvaigždžių apeliacija – Bolgheri Superiore DOC. Apeliacija, esanti centinėje Italijos dalyje, Toskanoje. Rašant apie šią apeliaciją kartais užtenka paminėti vyno gamintojus ar vynų pavadinimus ir jau susidaro bendras vyno lygio ir stiliaus vaizdas.

Lietuviškas vynas ne iš Lietuvos: „Varner“ vyninė Kalifornijoje


Kalifornijoje vyną darantys broliai Jamesas ir Robertas Varneriai žino savo lietuvišką kilmę ir ja didžiuojasi. Jų senelis Antanas Tananevičius 1897 metais į JAV atvyko iš Garliavos. Kai tai žinai, „Varner“ vardu padaryti „Pinot Noir“ ir „Chardonnay“  įgauna naujų atspalvių.

 

Lietuviškas vynas ne iš Lietuvos: Shelby Perkins iš Oregono


Shelby Perkins Harter - viena lietuviško kraujo vyndarių pasaulyje. Shelby Perkins proprosenelis – Aleksandras Kvietkauskas. Jo sūnus Antanas su žmona Amerikoje atsirado XX a. pradžioje. Shelby motina – viena iš Antano dukterų.

Valentino dienos dovanų idėjos gurmanams ir vyno mėgėjams


Ant nosies - Valentino diena, o mes dalijamės dovanų pasiūlymais! Gardūs, gurmaniški, kokybiški ir išskirtiniai Vyno klubo produktai praskadrins bet kokią dieną ir ypač - šventę! 

Vulkaniškasis Vilameto slėnio kraštovaizdis


 Vilameto slėnio teritorija yra unikali. Jos paviršius padengtas Ramiojo vandenyno dugno sąnašomis, kurios susiformavo po nuolatinio tektoninių plokščių judėjimo. Skirtingai nuo Kalifornijos, kur tokio tipo plokštės prasilenkia viena su kita, Vilamete jos palenda viena po kita, sukeldamos žemės drebėjimus ir aktyvią vulkanų veiklą.

Obuolių ledo vynas: pasakoja Lietuvos vyndariai


Snygiumi ir vėjais besiplaikstanti žiema – puikus metas pakalbėti apie ledo vyną. Jo Lietuvoje dar nėra gausu – išskirtinį produktą gamina vos keletas vyndarių, o ir kaip žaliava gėrimui čia pasirenkamos ne vynuogės, o vaisiai.

Apie ledo vyną, jo gaminimą, ypatumus ir skonius pasakoja prieš gerą dešimtmetį tokį vyną pradėję gaminti vyndariai Gintaras Sinas ir Lukas Nagelė.

Vasario asortimento naujienos


Džiaugsmu reikia dalintis. Todėl skubame pranešti, jog vasario mėnesio naujienos ir nauji derliai pasiekė Vyno Klubo lentynas. Kviečiame užsukti!

Vyno ir sūrio derinimas: kokių klaidų nedaryti


Vynas ir sūris – daugelio mėgstamas derinys, be didesnių pastangų pamaloninantis gomurį. Visgi, jei nesate maisto ir gėrimų ekspertas, renkantis vyną ir prie jo derantį sūrį gali tekti ilgokai pasukti galvą. Yra taip buvę? Jeigu taip, jums bus naudingi „Vyno klubo“ ekspertų patarimai apie vyno ir sūrio derinimą bei klaidas, kurių išvengę galėsite mėgautis mažyte skonio švente.

Vynas Valentino dienai


Valentino diena - gera proga suteikti dienai papildomos prasmės. Širdelės, rožinė spalva ir saldumynai ne visiems patinka. O štai butelis vyno, parinko su idėja, gali tapti jūsų Valentino dienos sėkmės ašimi.

Našlaitėmis kvepiantis vynas


Apie gėlių aromatus vyne dažniausiai prisimename pavasarį.  Tačiau vyno, kvepiančio mėlynomis, žydromis, melsvomis, violetinėmis gėlėmis, daugiausia geriame dabar, žiemą. Nesusimąstėte apie tai? Pateikiame sąrašą vynų, kurie kvepia miško našlaitėmis. Gal vienas jų rytoj atsidurs ant Jūsų stalo.

Dvi karalienės istorijos: nepriklausoma svetimšalė ar vargstančių žmonių...


Vėlyva popietė, o saulė jau svyra link horizonto. Akivaizdu, kad ruduo seniai perkopė į antrą pusę ir dienos Langėje gerokai trumpesnės. Prieš akis – rytinė Ovelo kalvos pusė. Tai šiauriausias „Barbaresco“ denominacijos vynuogynas. Jo šlaitas – status. Kojos lėtai suka dviračio pedalus, o širdis, atvirkščiai, daužosi vis greičiau. Dramatiška, bet tikslas aiškus – nuo Ovelo kalvos atsivers ne mažiau įspūdingas peizažas – ryškus Barbaresko kaimelio kontūras vakarėjančio dangaus ir Tanaro upės slėnio fone.

Ikrai: kaip atpažinti gerą kokybę, derinti su maistu ir neapsigauti perkant


Delikatesu laikomi ikrai pastaruoju metu Lietuvoje kaip niekad populiarūs, jų vis dažniau paragaujama ne tik restoranuose, bet ir namuose, derinant su kitais užkandžiais ir taure šampano. Visgi ikrai dar toli gražu ne kasdienis produktas, todėl plačiau apie juos sužinoti tikrai verta. Apie ikrus, jų atsiradimą, gerą kokybę ir derinimą su maistu pasakoja ikrų importuotojas ir šefas Rokas Jarašūnas.

Barbera iš Asčio ar iš Albos?


Vakarėja, ir auksinė saulė apšviečia idiliškus viduramžiškų pilių ir bažnytėlių bokštus, it karūnos puošiančius Pjemonto kalvų viršūnes. Pro praviras duris į menę skverbiasi santūrūs spinduliai. Čia susirinkusieji jau ilgokai šurmuliuoja – kaista vakarienės atmosfera.

 

„Lašas jūroje" - kas slėpėsi vyno prenumeratos dėžėje gruodį


Gruodį, artėjančių švenčių proga, prenumeratoriams pristatyti 3 ypatingi vynai. Tai – it kelionė į Austriją, Italiją ir JAV.

Sausio asortimento naujienos


Šventine nuotaika pasidabinęs sausis kviečia į svečius – Vyno Klubo lentynos pasipildė naujienomis ir naujais derliais. Kad kasdien būtų ką prisiminti!

Vyno klubo darbo laikas sausio 8 d.


Sausio 8 d., šeštadienį, Vyno klubo kolektyvas leidžiasi į nuotykį, todėl kinta parduotuvių darbo laikas.

Parduotuvė Vilniuje dirbs nuo 10:00 iki 14:00 val.
Parduotuvė Klaipėdoje - nedirbs.

Dėkojame už supratingumą!

Receptas: Povilo Bužinsko jautienos tartaras


Jei svarstote, su kokiu patiekalu pradėti Naujuosius metus, siūlome išbandyti puikų jautienos tartaro receptą. Jo autorius - Šv. Ignaco Lojolos kolegijos studentas Povilas Bužinskas.

Putojanti Naujųjų šventė – tradiciniai pasirinkimai ar madingos tendencijos?


Naujametinis šventimas daugeliui neįsivaizduojamas be putojančios taurės rankoje, tačiau bandant išsirinkti burbuliukus savo šventei lengva paklysti. Pabandysime Jums padėti susigaudyti plačiame putojančių vynų pasaulyje.

Taurus putojantis vynas ne tik iš Šampanės


Švęsdami keliami  putojančio vyno taures, kuriose esantys burbuliukai asocijuojasi su džiugesiu ir išskirtinumu. Be abejonės, žinomiausias putojantis vynas yra šampanas. Tačiau jo skonį formuojantis klasikinis metodas taikomas ir kitur. Štai net ir toje pačioje Prancūzijoje esama ne kilniojoje Šampanėje užgimusio itin kokybiško putojančio vyno, kukliai vadinamo kremanu. Italija puikuojasi aristokratiškąja frančiakorta, o štai Katalonijos vyndariai kasmet demonstruoja, kad jų kava arba corpinnat gali skoniu lygiuotis į geriausio putojančio vyno elitą. Tad koks gi tas kitas, ne Šampanėje užgimęs, putojantis vynas, kurį galite gurkšnoti artėjančių švenčių metu? 

Karpis ir vynas


Kalėdos – didysis karpių pardavimo metas. Tikėtina, kad Kūčių vakarą ar per šventinius Kalėdų pietus ši skani žuvis papuoš ir Jūsų stalą.  Nors žuvies paruošimo būdų daug, ji geriausiai dera su gaiviais, bet ne per rūgščiais, klampesniais baltaisiais arba rožiniais vynais.

Vynas prie žąsienos


Žąsies mėsa tamsi, kaip ir antiena, tik ne tokia kvapni, taigi valgoma ir ruošiama su visokiais pagardais ir padažais. Prie jų vynas ir derinamas.

Antiena ir vynas


Putpelės, karvelio ar paprasčiausios naminės anties mėsa kvepia laukais, vėju ir, jei teisingai paruošta, tirpsta burnoje. Todėl prie jos vyną rinktis ir lengva, ir sunku. 

Elniena ir vynas


Elniena švelni, tad prie jos reikia elegantiško, neužgožiančio vyno.

Vynas kūčių vakarienei


Vynas – tokia pat sakrali Kūčių vakarienės dalis, kaip ir duona, kurią, kalėdaičio pavidalu, visi laušime prieš pat Kristaus gimimą. Tačiau vynas dar turi derėti ir prie gausaus kūčių stalo patiekalų. 

Įvairi mėsa ir vynas


Mėsa ant mūsų stalo pasirodys tik Kalėdų dieną. Pietums ruošimės iš anksto. Receptą rinksimės kruopščiai. Vynu taip pat reiktų pasirūpinti iš anksto. 

Įvairi žuvis ir vynas


Ledo ant ežerų taip ir nesulaukiame, todėl žuvies šventėms teks ieškoti parduotuvėse. Tai tinkamas patiekalas ir kukliai kūčių vakarienei, ir šventiniam Kalėdų stalui. Žuvis -  puikus vyno partneris.  

6 putojantys vynai Naujųjų Metų sutikimui


Pasaulis sutinka Naujuosius Metus 5vairiai. Vyno klubas leidžia Jums eksperimentuoti ir susikurti kokią tik norite atmosferą: su šampanu jauskitės kaip aristokratai, kavą gerkite kaip Barselonoje, slidinėkite su austrišku Sekt ar ekologiškai gurkšnokite Gajako putojantį vyną be sulfitų.

Staltiesės iš Provanso


Provansas Jūsų namuose? Taip, tai įmanoma! Staltiesės, padėkliukai, pagalvių užvalkalai – rinkitės su kalėdiniais motyvais, margais raštais, o gal niekad nevystančiomis gėlėmis. Trečiosios kartos tekstilės įmonė „Tissus-Toselli“, veikianti nuo 1933 m. įmonės vardą išpopuliarino gamindama lėles su tradiciniais tautiniais drabužiais.

 

Nepamirštamas potyris – „Malossol“ ikrai


Nuolat papildome atsargas šviežiais: “White Sturgeon Gold Reserve”, “Kaluga x Amur”, “Osetra”. 100 g indelio “White Sturgeon Russian Tradition” kaina – 81 euras.

Padalinę po 5 gr. ant blynelio su šlakeliu grietinės, turėsite 20 vieno kąsnio užkandėlių prie šampano, kuriomis negėda vaišinti net karalienę.

Vyno ekspertai dalijasi: įsimintiniausi 2021 vynai ir rekomendacijos šventėms


Mėgstamiausias saldėsis – figos šokolade


Užkrečiamai skanios figos! Kiekvienas gardėsis atskirai šventiškai suvyniotas, o po gražiu popierėliu slepiasi tikra magija – geriausios mažosios ‘Almoharin’ figos, užpildytos gardžiu įdaru. Kiekviena figa gaminant mirkoma į švelnų šokoladą, taip figos pasidengia tolygiu bei plonu jo sluoksniu.

 

Slyvos armanjake


Slyvas armanjake galite skanauti po valgio ir kavos arba supjaustyti gabalėliais ir pagardinti ledus, vaisių salotas, naudoti pyragams ar net kiaulienos nugarinei, veršienos kepsniui.

 

Gėrybės su trumais


Trumai pakylėja – makaronai, ryžiai, medus, duonos lazdelės, traškučiai, užtepėlės, prieskoniai, paliesti trumų, garantuoja nepakartojamą skonį. „Giuliano Tartufi“ kompanijos įkūrėjo Giuliano Martinelli tikslas – dalintis aistra trumams, kulinarinėmis tradicijomis, garsinti savo krašto ypatumus visame pasaulyje. Šventės – puiki proga paragauti „Tartufi“ delikatesų.

 

Lapkričio vyno prenumeratos "Lašas jūroje" rinkinio sudėtis


Šį kartą vyno rinkinys sukasi aplink božolė ašį. Tačiau jaunojo božolė Jums nesiuntėme. Vienas vynas padarytas iš Božolė būdingų ‘Gamay’ vynuogių, kurios auginamos ant granitinio dirvožemio Morgon kaimelyje, turinčiame Cru Beaujolais statusą.  Tai mūsų rinkinio raktas - Cru vynas iš Božolė. Jei raktas susijęs su granitu,  ieškome, kur daugiau galime rasti tokio pat dirvožemio.  Wachau Austrijoje, Alpių priekalnės, plonas derlingo dirvožemio sluoksnelis, o apačioje – granitinė uoliena, į kurią šaknis vos ne vos sugeba įleisti nebent diržingas ‘Riesling’ vynmedis. Ant Morgon AOC vyno etiketės pastebėsite ir užrašą „Rhone”. Taip, Božolė regionas geologiškai yra Ronos slėnio dalis. Todėl trečiąjį vyną renkamės iš ten. 

 

 

Vyno aksesuarai


Grakštūs dekanteriai, tvirti ir kokybiški kamščiatraukiai, vyno lentyna – tikram vyno mėgėjui tokios dovanos šventes pavers nepamirštamomis, bus naudingos, puoš namus ir suteiks dar daugiau malonumo mėgaujantis vynu.

 

Arūno Starkaus įsimintiniausi 2021 vynai ir rekomendacijos šventėms


Per 2021-uosius paragavau per 2000 vynų. Šiemet likimas nepagailėjo puikių nuotolinių degustacijų, netikėtų en primeur vyno ragavimų, puikių kelionių Europoje ir Amerikoje. Kasdien būtų ką prisiminti. 

Andriaus Pagojaus įsimintiniausi 2021 vynai ir rekomendacijos šventėms


Kasmet tenka paragauti nemažai įspūdingų vynų, todėl net sudarant dešimtuką įsimintiniausių ar labiausiai patikusių tenka pasukti galvą. Bet jei reikia išskirti vieną, tai būtų neseniai ragautas „Thierry Allemand Cornas Reynard 2017“. Pirmiausia todėl, kad toks jaunas vynas gali būti toks nušlifuotas, išgryninto ir gilaus aromato, subtilus ir koncentruotas, su pavyzdiniais taninais. Nėra daug vyndarių, kurie sugebėtų taip išpuoselėti vyną. Taip pat ir dėl to, kad tai gana trofėjinis vynas, kurį sunku sumedžioti ir užtruko nemažai laiko ir pastangų jį gauti „Vyno klubui“.

Petro Jarašūno įsimintiniausi 2021 vynai ir rekomendacijos šventėms


2021 metais ragavau išties daug įsimintinų vynų. Smagu prisiminti, kad pavyko išpildyti ne vieną “vyninę svajonę”. Visose vyno kategorijose! Tačiau jei kas paklausia, kokie man buvo šie metai, nedvejodamas atsakau – rožiniai! Taip, šiemet nemažai laiko paskyriau geriausio rožinio vyno paieškoms – nuo Prancūzijos iki Libano, nuo Graikijos iki Australijos, užklystant net į Čekiją ar Lenkiją…. Šaunių rožinukų pagaminama ne tik Provanse.

Angelo Gajos ir Alberto Grasi naujienos iš Sicilijos


Angelo Gaja sako, kad senatvė prasideda tada, kai žmogus nustoja svajoti. Galime drąsiai teigti, kad Angelo senatvė dar toli.  2016 metais, būdamas 76 metų, nėrė į naują projektą. Smalsumas Etnai, – sako Angelo, – manyje brendo dešimtmečius. Nuo pat pirmosios kelionės į Siciliją 9-ajame dešimtmetyje to garuojančio kalno žavesys mane užbūrė.

Daivos Mumgaudienės įsimintiniausi 2021 vynai ir rekomendacijos šventėms


Smalsumas ir didelis noras šį rudenį nuskraidino mane į Umbriją – vieną gražiausių Vidurio Italijos regionų. Jau seniai norėjau aplankyti Montefalko kalvą, kuri garsėja ‘Sagrantino’ vynuogių vynais. ‘Sagrantino’ vynuogės – vienos iš taniniškiausių veislių, atsparios ligoms, nedaug derančios, žodžiu, tvirtos struktūros, raumeningo ir raukšlėto kūno. Susitikimas su sausu raudonuoju šių vynuogių vynu man nebuvo pirmas, esu jo ragavusi ir anksčiau, bet kelionė arklio tempiamu vežimu po Montefalko kalvų vynuogynus, pietūs su pačiais gamintojais, šauni kompanija, oras, atostogos – visas tai paliko svarų rėžį mano atminty bei sužadino  didelį norą dar ne kartą pasimatyti su šiuo galiūnu.

 

Grįžta „Vyno dienos“!


Su džiaugsmu pranešame: didžiausia vyno paroda Baltijos šalyse „Vyno dienos“ grįžta ir įvyks kitų metų gegužės 7–8 dienomis.

Copenhagen Sparkling Tea – „Michelin“ restoranus užkariavusi nauja gėrimų...


Taurėje šio putojančio gėrimo susijungia šiaurietiškas inovatyvumas ir Azijos arbatos tradicijos. Visiškai nauja gėrimų kategorija – putojanti arbata – pradėta gaminti Kopenhagoje, pamėgta tiek aukštos klasės pasaulio restoranų, tiek neįprasto, bet tobulai prie maisto derančio gėrimo ieškančių vartotojų.

Gruodžio asortimento naujienos


Jeigu užmerktumėte akis, vyno aromatai ir skoniai galėtų jus nuvesti į tolimus kraštus, išduodami paslaptis apie dirvožemį ir aplinką, kurioje augo vynuogės, šalies kraštovaizdį ir apie tai, kas tuo metu vyko pasaulyje... Vynas – unikalus kūrinys, nes kiekviename butelyje slypi skirtinga istorija, ypatinga emocija. Gruodį leiskitės į stebuklingas skonių keliones su naujienomis ir naujais derliais!

Dovanų idėjos: knygos, tekstilė, saldumynai, užkandžiai


Kalėdų laikas tinkamas lepinti artimuosius ir save – užsukę į Vyno klubą, rasite įvairių dovanų idėjų. Nesvarbu, ką pasirinksite – gardžius saldumynus, pikantiškus užkandžius, įdomias knygas, vyno ar namų aksesuarus – galite jaustis ramūs, kad tokia dovana bus kokybiška ir estetiška.

Kalėdinių dovanų rinkiniai


Štai ir viskas, metai į pabaigą, o savaites iki Kalėdų galime ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti. Prasidėjo dovanų pirkimo įkarštis, galintis kiekvienam susukti galvą. Tačiau atėję į jaukų „Vyno klubą“, galite būti tikri, kad išsinešite kruopščiai ir atidžiai jums parinktas, apsvarstytas ir sudėliotas dovanas.

Partnerių naujienos: Trinity ir Dine


Trinity

Šventoji pasitenkinimo maistu ir gėrimais trejybė – „Trinity“, įsikūrusi autentiškose buvusio moterų vienuolyno patalpose, šalia žaliuojančio arba žiemojančio S. Moniuškos skvero ir tikros gražuolės Šv. Kotrynos bažnyčios. „Trinity“ simpatijų kryptis – „į Pietus“, o požiūris – „su meile“.

 

Vynas dovanoms. 8 patarimai


Kiekvienas – tiek vyno entuziastas, tiek ir naujokas – yra susidūręs su dilema renkantis vyną dovanoms. Ką pasirinkti: bordo ar „Primitivo“, šampaną ar Burgundijos vyną, o gal visgi barolą? Dovanojant vyną reikia labai gerai įvertinti progą, aplinką ir dovanos gavėją.

Ieškome kolegos!


Vyno klubas, kaip gerai subrandintas Bordo vynas, kompleksiškas, sodrus, elegantiškas, nepailstantis, sėkmingai dirbantis, nuolat tobulėjantis bei ugdantis savo profesionalų komandą, ieško pastiprinimo.

 

Idėja Kalėdų dovanai: knygos apie vyną


Knyga – visuomet vertinga dovana, ilgais žiemos vakarais galinti pradžiuginti geromis istorijomis, naujomis žiniomis ir patarimais. Tiek pradedantieji, tiek jau patyrę vyno mėgėjai tikrai įvertins gerą knygą apie vyną. Laimei, jų Vyno klube turime ne vieną.

Sezoninė virtuvė: pjemontietiški virtiniai, arba anjoločiai, su moliūgų įdaru


Šie iš Pjemonto regiono kilę virtiniai panašūs į raviolius, skiriasi tik jų formavimo būdas. Ravioliai dažniausiai gaminami iš dviejų tešlos lakštų – vieną uždedant ant kito, o anjoločiai (agnolotti) ruošiami paprasčiau, iš vieno lakšto, jį paprasčiausiai užlenkiant ir supjaustant ratukine pjaustykle į virtinius.

Vyno prenumeratos

Antrasis „Lašas jūroje" - kas slėpėsi vyno prenumeratos dėžėje spalį


Vyno prenumerata – mūsų ekspertų siurprizas Jums. Kas pateks į siuntą, iš anksto sužinoti neįmanoma. Jau ruošiame trečiajį „Lašą jūroje“. O tiems, kas nedrįsta pirkti katės maiše, pristatome antrojo „Lašo jūroje“ vynus.

 

 

 

Saldus „Vin de Constance“ vynas – 330 metų kelionė


Liudviko XIV laikais vienintelis kelias, kuriuo buvo galima pasiekti Azijos žemyną, vedė pro Keiptauno miestą. Norėdami pasiekti tikslą, keliautojai turėdavo apiplaukti Afrikos pusiasalį. XVII a. Keiptaunas labiau priminė ne įprastą koloniją, o laivybai itin svarbų tašką.

Laukiant Jauno božolė šventės – gera proga pažinti Beaujolais Cru


Nors geologiškai Božolė regionas yra Ronos slėnio dalis, jo vyno stilius panašesnis į Burgundijos. Regiono reputaciją per kelis dešimtmečius paplovė nesudėtingo „Beaujolais Nouveau“ jūra. Tačiau čia visuomet buvo gaminamas ir geras įprastinis vynas. Tiesa, tarp žinovų labiau minimi apeliacijų pavadinimai, kaip Fleurie, Julienas, Morgon, Chienas, Brouilly, Moulin-a-Vent, Saint Amour. Turime nemažą tokio vyno kolekciją.

Koks bus 2021 m. derliaus vynuogių vynas Lietuvoje?


Vynuogių, o ne juodųjų serbentų ar vyšnių. Dėl pastarųjų kokybės mes niekada neabejojame. Vynuoges prinokinti gerokai sunkiau. Apie šių metų iššūkius kalbamės su Lietuvos vynuogių augintojais ir vyndariais.

Lapkričio 18-oji – Jauno božolė diena!


Trečiasis lapkričio ketvirtadienis visuomet ypatingas, nes skirtas jaunam božolė (pranc. Beaujolais nouveau) – pirmajam derliaus vynui ir jo ragavimui. Ši šventė pradėta švęsti 1951 m. Prancūzijoje, Božolė regione, o dabar vyno mylėtojų sutartinai minima visame pasaulyje.

„Vyno klubo“ nauji ar jau pamėgti produktai – skani Kalėdų dovana


Jei ieškote mažytės, bet kokybiškos bei dėmesio vertos dovanos arba jums trūksta tos vienos detalės, paversiančios kalėdinį sveikinimą ypatingu – atkreipkite dėmesį į „Vyno klubo“ produktų naujienas, o taip pat jau gerai žinomus, mėgstamus produktus.

Dailininkas Makarevičius ir jo nerimo kupinas darbas ant „Karvutės“ saldainių


„Vyno klubo“ advento kalendorius


„Vyno klubo“ advento kalendorius – autentiška dovana, kurioje slepiasi specialiai atrinkti vynai ir kiti gėrimai.

 

„Vyno klubo“ klubo narių degustacijoje – praėjusių metų naujienos ir...


Lapkričio 18 d. „Vyno klube“ vyks degustacija, skirta tik klubo nariams, kurios metu pristatysime praėjusių ir šių metų įdomiausias ir rečiausias naujienas. Tai reta degustacija, kai nėra vienijančios temos, tačiau ne mažiau įdomi ir edukatyvi dėl plačios geografijos (nuo Šampanės iki Australijos), stilių įvairovės ir kai kurių vynų išskirtinio retumo.

2021 metų derlius: ar užteks Europai vyno?


Šių metų derlius įeis į istoriją kaip katastrofiškai mažas. Tačiau jo kokybė išties gera.

 

Lapkričio asortimento naujienos


Vynai asmenybės - kompleksiški ir išraiškingi, elegantiški ir subtilūs, bet tvirti ir užtikrinti, pasiekė Vyno Klubo lentynas. Lapkritį leiskitės į sodrias skonių keliones su naujienomis ir naujais derliais!

Baltasis vynas. Vyno eksperto Arūno Starkaus TOP3


Baltojo vyno rekomendacijomis dalijasi vyno ekspertas Arūnas Starkus.

Baltojo vyno aromatai


Vyno pasaulis gali atrodyti klaidus ir paslaptingas, tačiau mokytis apie šį gėrimą verta – atpažinus vyno aromatus, kiekviena taurė gali tapti nuotykiu.

Nežinote, nuo ko pradėti? Kai ragausite baltąjį vyną, prisiminkite žemiau pateiktas aromatų kategorijas.

Panettone – nuo meilės simbolio iki populiariausio Kalėdų deserto


Apie tai, kaip atsirado itališkas pyragas panettone, sklando ne viena legenda. Viena populiariausių ir, žinoma, visų romantiškiausia, teigia, kad kadaise vienas Milano kepėjas, vardu Toni, įsimylėjo pro jo kepyklą kasdien vaikščiojusią merginą. Norėdamas prisivilioti į akį kritusią merginą, kepėjas mėnesių mėnesių dirbo ir galiausiai sukūrė vanile dvelkiantį pyragą, kurį pavadino „Pan de Toni“ (Tonio pyragas).

Baltasis vynas. Vyno eksperto Andriaus Pagojaus TOP3


Baltojo vyno rekomendacijomis dalijasi vyno ekspertas Andrius Pagojus. Štai jo mėgstamų vynų trejetukas. 

Baltasis vynas. Vyno ekspertės Daivos Mumgaudienės TOP3


Esate raudonojo ar baltojo vyno mėgėjas?

Šią savaitę daugiau dėmesio skirsime baltajam, tad dažniau besirenkantys šį vyną ar norintys daugiau apie jį sužinoti – atkreipkite dėmesį!

Pirmoji rekomendacijomis dalijasi Vyno klubo vyno ekspertė Daiva Mumgaudienė. Štai jos šio rudens baltųjų vynų favoritai: 

 

 

Receptas: moliūginė bananų duona


Tikras rudens simbolis – moliūgas – virtuvėje gali būti panaudojamas įvairiems patiekalams – nuo sriubos, troškinių iki desertų. O ši ryški, traukianti akį duona sujungia moliūgų ir bananų skonius – derinys jaukus, rudeniškas ir džiuginantis.

6 taisyklės, kaip išsirinkti šampaną


Pastaruoju metu pastebimas stipriai augantis susidomėjimas šiuo unikaliu, iš brangiausių vynuogių pasaulyje gaminamu vynu. Vis dažniau jis pasirenkamas ne tik iškilioms šventėms ar svarbiems verslo sandėriams pažymėti, bet ir kaip puikus derinys su maistu. Žvelgiant į parduotuvių lentynas ir restoranų vynraščius, akys ima raibti nuo pasirinkimo gausos. Taigi, kaip išsirinkti šampaną?

Į Vyno ir desertų derinių čempionatą - su Vyno klubo saldžiais vynais


Gerbiami restoranų atstovai, jau lapkričio 10 d. viešbutyje „Grand Hotel Kempinski Vilnius” įvyks vienuoliktasis Vyno ir desertų derinių čempionatas. Tradiciškai, jame kviečiamos dalyvauti konditerių, šefų, someljė ir vyno ekspertų komandos, pristatančios savo sukurtus vyno ir desertų derinius.

Spalio asortimento naujienos


Ryto rūkui vis tirštėjant, saulei pasirodant vis rečiau, o medžių lapams užklojant žemę – neliūdime, nes linkėjimus siunčia iš pačios Argentinos, saulėtos Italijos, bei spalvotosios Ispanijos. Kviečiame pasižvalgyti ir susipažinti!

Vespa, kastuvas ir Lolita


 Mažais žingsneliais, visada ta pačia kryptimi, nešant savo idėjas į priekį, niekada neatsigręžiant atgal, tik taip man pavyko tapti labai patyrusiu trumų medžiotoju.

2014–2017-ųjų Šampanės vynmečiai


 Vis daugiau vyndarių ima numeruoti savo nevintažinį šampaną, taip demonstruodami, kad kiekvienais metais jų šampano skonis, aromatas ir branda varijuos, ir taip skatindami mus domėtis orais ir jų poveikiu vyno kokybei. Spausdiname Peterio Liemo – pastaruoju metu labiausiai mūsų parduotuvėje perkamos knygos apie Šampanę ir šampaną autoriaus –  pastarųjų vynmečių aprašymus.

Sugrįžta „Vyno klubo“ klubo narių degustacijos


Po metų pertraukos sugrįžtame su VK klubo narių degustacijomis ir pirmoji iš jų vyks spalio 13 dieną.

 

Pirmasis „Lašas jūroje“


Vyno prenumerata – mūsų ekspertų siurprizas Jums. Kas pateks į siuntą, iš anksto sužinoti neįmanoma. Jau ruošiame antrąjį „Lašą jūroje“. O tiems, kas nedrįsta pirkti katės maiše, pristatome pirmojo „Lašo jūroje“ vynus.

 

Arūno Starkaus sudarytas rinkinys įdaiktina Lietuvos vyno rinkos vystymosi istoriją.

Partnerių naujienos - „14Horses“ ir „Pink&Yellow“


Senatorių pasažo restoranas „14Horses“ verčia naują lapą savo istorijoje. Virtuvės vairą perima Rokas Vasiliauskas –  jaunas ir energingas šefas, bet anaiptol ne naujokas. Jo gastronominių pasiekimų bagaže jauniausio šefo įvertinimas ir geriausių Baltijos restoranų dešimta vieta White Guide sąraše. 

 

Ateina laikas rinktis kalėdines dovanas


Ji galėtų būti praktiška, paprasta, bet labai kokybiška. Nebūtinai didelė, nes jos esmė – turinys. Net ir lengvame butelyje gali būti labai geras vynas. Storo stiklo butelį atgabenti iki Lietuvos kainuoja dukart daugiau kuro, į atmosferą patenka dukart daugiau CO2. Nuostabu, kai dovaną ar bent jos pakuotę galima panaudoti du kartus.

Siūlome darbą, keičiantį vyno kultūrą


Ruošiamės kitų metų „Vyno dienoms“, auginame „Wine + Dessert“ Europoje, todėl siūlome darbą renginių koordinatoriui. Prasmingas darbas, nes padeda ugdyti mūsų šalies vyno vartojimo kultūrą. Ambicingas, nes veikiame Europos mastu. Atsakingas, nes tai B2B darbo vieta.

Čempionų vyno ir deserto derinys į namus


Artėja šių metų Vyno ir deserto derinių čempionatas. Ta proga, kviečiame paragauti 2019 m. čempionato nugalėtojų – konditerio Evaldo Juškos (restoranas Arrivee) ir vyno eksperto Andriaus Pagojaus (Vyno klubas)  – sukurtus šviesius arba tamsius vyno ir deserto derinius.

Renatos Ničajienės kopūstų pyragas


Šį itališką kopūstų pyragą galima būtų pavadinti kopūstine lazanija. Tik vietoj kvietinių lazanijos lakštų jam naudojami kopūstų lapai. Pyragas ruošiamas iš tų pačių ingredientų, kaip ir lietuviški balandėliai. 

Vynas ir maistas: koks vynas dera prie vėlyvųjų pusryčių patiekalų


Laikas vėlyviesiems savaitgalio pusryčiams!

Benedikto kiaušiniai, kišas, o gal prancūziškas skrebutis dažniau derinami su kokteiliu mimoza, o ne taure vyno, tačiau Wineenthusiast.com pateikia keletą idėjų, parodančių, kad vynas ir patiekalai iš kiaušinių – puikus savaitgalio derinys.

Rudeninės asortimento naujienos


Kol vasara ir ruduo vienas kitam švelniai tapšnoja per žandus ir kol norisi džiaugtis bent dienine šiluma, lentynas dar pildome atvykstančiomis gaiviomis naujienomis ir vynais, kurių taure galite pasimėgauti prie traškančio židinio ar jaukios draugų kompanijos apsuptyje. Raudonieji vynai drąsiau žengia į mūsų lentynas.

Vyno prenumerata "Lašas jūroje"


Nuo rugsėjo startuoja nauja el. prekybos paslauga – vyno prenumerata „Lašas jūroje“. Trys buteliai, kuriuos kurjeris Jums pristatys  namo ar į biurą kiekvieno mėnesio 15-ą dieną, neatstos kasdienio apsipirkimo, bet tikimės, praplės gastronominį akiratį ir palengvins vyno pirkimą, kai norisi kažko naujo, bet pats nežinai ko.

Coravin Sparkling

Su „Coravin Sparkling“ šampanas atkimštame butelyje išliks šviežias


„Coravin“ putojančio vyno įpylimo sistemos kūrėjas Gregas Lambrechtas teigia: „Įsivaizduokite galimybę grįžti namo ir kiekvieną vakarą pradėti nuo puikaus putojančio vyno taurės. Po 8 metų pastangų rinką pasiekė putojančiam vynui skirtas „Coravin“.“

Troškinta kiaulienos išpjova su obuoliais ir garstyčiomis


Rudeniui atėjus labiausiai užsimanau jaukaus ir sotaus maisto. Kai lyja ir oras atvėsta dažniausiai pasvajoju apie sotų troškinį ir bulvių košę. Troškinta kiauliena su obuoliais ir garstyčiomis – klasikinis derinys. Šį patieklą iš neriebios kiaulienos išpjovos gaminu kiekvieną rudenį, receptą esu aprašiusi ir pirmojoje savo knygoje “Sezoninė virtuvė: 200 receptų pagal metų laikus”. Tik knygai patiekalą ruošiau su obuolių sultimis ir grietine, o šį kartą pyliau baltąjį vyną ir grietinėlę. Prancūziško aštrumo šiam patiekalui suteikia garstyčios, vietoj grūdėtųjų, puikiai tiktų ir Dižono garstyčios. Tų pačių garstyčių įdėkite ir trindami bulvių košę, ji taps pikantiškesnė ir gražiai atrodys nuo garstyčių grūdelių. Jei savaitgalį ir vėl lis, būtinai ir vėl jį gaminsiu, nes šio patiekalo derinys su baltuoju Varner Wine El Camino Vineyard Chardonnay 2016 vynu iš Kalifornijos mudviem su vyru ypač patiko. Dabar, rašant receptą ir prisiminus praėjusį savaitgalį troškintą kiaulieną su obuoliais, net seilės tysta, kaip ir vėl norėčiau pakartoti.

O kadangi ruduo ir obuoliai neatskiriami, man labai smalsu buvo sužinoti, kokius gi vynus geriausiai derinti prie patiekalų su obuoliais? Kaip visada, vyno ir maisto derinimo klausimais kreipiausi konsultacijos į Someljė mokyklą, kurioje ir pati visai neseniai studijavau. Taigi:

  • Patiekalai su žaliais t.y. termiškai neapdorotais obuoliais pvz. salotose suteikia gaivumo, išvalo receptorius ir juos padaro jautrius aštriam, sutraukiančiam, karčiam skoniui. Todėl vynas neturėtų pasižymėti šiomis savybėmis. Prie patiekalų su šviežiais obuoliais puikiai tiktų baltasis arba putojantis vynas. Vyne esanti rūgštis turėtų būti panašiai išreikšta, kaip ir patiekale, todėl jei galite rinktis, naudokite obuolius, kurie skoniu panašūs į turimą vyną. Su obuoliais rūgštingumu puikiai dera „Chardonnay“, „Chenin Blanc“, „Garganega“, „Grecanico“, „Grenache Blanc“, „Pinot Blanc“, „Pinot Gris“, „Grüner Veltliner“.
  • Termiškai apdoroti t.y. kepti ar troškinti obuoliai tiek užkandžiams, tiek ir pagrindiniams patiekalams suteikia vaisiškumo, saldumo. Dažniausiai jie derinami su balta mėsa: kiauliena, paukštiena, triušiena, veršiena. Todėl ir vynas geriausiai tiks tas, apie kurį galime pasakyti „vaisiškas“. Tačiau vynas neturi būti „liaunas“, „lieknas“, „labai sausas“, „labai rūgštus“, nes vyno rūgštis dar labiau paryškės, o lengvumas burnoje neatsvers mėsos. Taigi, ieškokime bent jau vidutinio arba dar geriau šilto klimato vidutinio svarumo vyno iš tų pačių aukščiau minėtų vynuogių veislių. Visai gerai, jei vynas kurį laiką buvo brandintas ąžuolo statinėse, nes saldūs statinių prieskoniai susišauks su saldžiais keptų, troškintų obuolių aromatais. Prie troškintos kiaulienos su obuoliais parinkome būtent Chardonnay vyną iš šiltosios Kalifornijos, kuriame jaučiami titnago, auksinio obuolio, skrebučio, citrinos kauliuko ir riešutų, mėtų, mandarinų aliejaus aromatų. Tai vidutinio kūno, apvalus, minerališkas, pasižymintis puikia gaiva ir ilgu medaus bei riešutų poskoniu, vynas. Šis vynas iš Varner vyninės, kuri turi gilias lietuviškas šaknis, vyninės savininkų senelis Antanas Tananevičius dar 1897 metais į JAV atvyko iš Garliavos. Kviečiu plačiau pasiskaityti apie Varner vyninės lietuviškumo istoriją ir išbandyti jo derinį su troškinta kiaulienos išpjova, obuoliais ir garstyčiomis.
Jasper Morris

2010–2017 m. Burgundijos derliai pagal Jasperą Morrisą MW


Burgundijos vynas labai greitai dingsta nuo parduotuvių lentynų, nes jo dėl šalnų ir kitų gamtinių problemų padaroma vis mažiau, nors kokybė kasmet vis gerėja. Todėl nuolat laukiame ir daugiausiai kalbame apie naujausią derlių, užmiršdami tai, kas įvyko prieš keletą metų. Būtent dėl to paprašėme Burgundijoje gyvenančio vyno magistro (Master of Wine) Jaspero Morriso priminti, koks buvo pastarasis dešimtmetis Burgundijos vynui

Fotoreportažas iš „Roksala“ vyninės


Mokslo ir žinių dieną „Vyno klubo“ kolektyvas lankėsi Rokiškio rajone, Taručių kaime įsikūrusioje vyninėje „Roksala“. Vyndariai Raimundas ir Lukas Nagelės parodė vynuogyną,  vyninę, kartu ragavome naujausio derliaus ir prieš dešimtmetį padarytus vynus, valgėme Jūratės Nagelienės ruoštą žvėrieną.

Beaux Freres biodinaminio ūkio kiaulė

Kodėl verta pirkti svainių „Pinot Noir“ iš Oregono


"Beaux Freres" steigėjas ir dalininkas – žymusis vyno ekspertas Robertas Parkeris Jaunesnysis su žmonos broliu (svainiu) Michaelu Etzeliu vyndario vaidmenyje. Šiandien Mike‘as Etzelis Jaunesnysis prižiūri vynuogyną ir kartu su tėvu daro vyną.

Charles Bukowski by Austė Vagoraitė

Bukowskio vynų ir literatūros žemėlapis


Žymusis Los Andželo chuliganas, niekdarys, rašytojas bei legendinis girtuoklis Charles’as Bukowskis gimė visai ne JAV, nors iš pirmo žvilgsnio gali taip pasirodyti. Jo tėvai į naująjį žemyną emigravo 1923 m., kai Bukovskiui buvo vos treji. Tikroji rašytojo gimimo ir kilmės vieta – Reino krašto-Pfalco žemė, puikiai žinoma dėl išvystytos vyno pramonės ir nuostabių vynuogynų.

Vyno klubas darbo laikas


 

 VYNO KLUBAS parduotuvių darbo laikas:

 

Provansas Chateau Saint Maur

Fotoreportažas iš „Château Saint – Maur” Provanse


Vasara, rožinis vynas ir Provansas – neatskiriami. Šio blyškiai rožinės spalvos vyno net 90% išgeriama vasaros sezono metu. Pasidairykite po Sen Tropezo apylinkėse įsikūrusią “Saint-Maur” vyninę. Pajuskite Pietų Prancūzijos vasaros dvelksmą.

 

Roederer Collection 242

Koks yra aukštos kokybės šampanas


 „Louis Roederer” vyndarys Jean-Baptiste’as Lécaillonas atskleidė, kaip vyninė gamino savo naująjį šampaną, nuo šių metų rudens pakeisiantį nevintažinį „Brut Premier“. „Amžinasis“ rezervas, konkrečių derliaus metų pagrindas, mažesnis dozažas, daugiau vyno, brandinto ąžuolo statinėse – tai tik keletas dalykų, dėl kurių tikimasi dar aukštesnės kokybės vyno nei iki tol gamintasis. Nesunku suklysti aiškinantis, koks yra aukštos kokybės šampanas. Žinomas vardas, patinkantis stilius, gera kaina dažnai yra rinkodaros rezultatas, tačiau nebūtinai susijęs su kokybe, kaip ją supranta vyndariai ir vyno ekspertai.

Pet Nat „Vyno klube“


Terminas Pétillant naturel (natūraliai putojantis) gali būti vartojamas visiems senoviniu būdu (method ancestrale) padarytiems putojantiems vynams, kurie užputojo be pridėtinio cukraus ir mielių kokteilio. Vynui dar nepabaigus fermentuotis (ir visam cukrui dar nepavirtus alkoholiu) jis perpilamas į butelius, kur sandariai uždarytas tęsia fermentaciją ir taip natūraliai užputoja. Keliais šimtais metų vėliau išpopuliarėjęs klasikinis putojančio vyno gamybos būdas, kuriuo gaminami žymiausi pasaulio putojantieji vynai iš Šampanės, Frančiakortos bei Katalonijos, reikalauja papildomos cukraus bei mielių injekcijos antrajai, burbuliukus sukuriančiai fermentacijai sužadinti.

Lengvai putojantis raudonasis vynas


Kai norisi ko nors gaivesnio, labai praverčia vynas su burbuliukais. Jų galima aptikti ne tik baltajame, bet ir raudonajame vyne. Vieną tokių – lengvai putojantį itališką „Barbera del Monferrato Frizzante“ – gamintojas rekomenduoja atvėsinti iki 10 °C ir derinti su šaltais mėsos užkandžiais, veršiena, paukštiena ar pica.

Kaip skaityti proseko etiketes


Lengvas, gėlėmis ir baltais kaulavaisiais kvepiantis itališkasis prosekas keletą metų yra populiariausias putojantis vynas pasaulyje. Jis skirstomas į keturis kilmės ir kokybės lygmenis, kuriuos galima atpažinti pagal etiketėse pateikiamus užrašus. 

Vasarai: vyno ir uogų kokteiliai


Sangrija

Sangrija atsirado maždaug prieš 2000 metų. Romėnai, žygiuodami per Iberijos pusiasalį, pakeliui sodindavo vynmedžius, iš kurių gamindavo vyną, naudojamą sangrijos gamybai. Kadangi gerti vandenį nebuvo saugu, jis būdavo pastiprinamas vynu, prieskoniais ir žolelėmis. Sangrija, kokią ją įsivaizduojame mes, atsirado XIX a. Anglijoje ir Prancūzijoje, o išpopuliarinta buvo XX a. viduryje.

Lucia Gaja ir jos stebuklingas persikų receptas

Gaivus persikų receptas iš Pjemonto


Nesvarbu  pareigybės, statusas ar socialinė padėtis – visi valgome. Ypatingai šiais laikais spalvota maisto vartojimo paletė - nuo užkietėjusių mėsėdžių iki žaliavalgių. Nuo senų laikų  žmonės smalsaudavo kuo maitinasi kaimynai, iškilūs žmonės, didikai, karaliai... Mūsų atveju, dirbant su dideliais žmonėmis: garsių vyninių savininkais, vadovais, gėrimų gamintojais bei jų vertintojais, žingeidu kuo jie mėgaujasi, kuo save pamalonina. Gaiviu receptu sutiko pasidalinti vienos iš geriausių pasaulyje vyninių  „Gaja“ savininko Angelo Gaja  žmona Lucia. Vyninė įsikūrusi Italijoje, Pjemonto regione ant vaizdingos Barbaresco miestelio kalvos.

Kol kartu su Lucia ruošime persikus puotai, dedame į šaldytuvą: mamai - pusiau saldžią ispanišką putojančią kãvą (Cava), sesei – saldų vyną iš Austrijos, užaugusį šalia Neusiedl ežero, brolis reikalauja baltojo porto taurės, teta didelė vengriškų vynų fanė, jai dedu - Tokaji Aszu 3 puttonyos, na o aš liksiu ištikima savo mylimai Italijai ir pasimėgausiu taure saldaus vyno (passito) iš Sicilijos.

Lucia Gaja persikų receptas:

Rožinios DOmaine Ott derinimas su žemuogėmis

Kokius patiekalus prie rožinio vyno derina prancūzai


Rožinis vynas pasaulyje paplito iš Prancūzijos. Suprantama, kad čia daugiausia nusistovėjusių rosé derinių su maistu. Naudojamės proga pasisemti įkvėpimo. Tuo labiau kad artėja Bastilijos diena.

Prisijunk prie Vyno klubo komandos


Aštuoniolikmetis Vyno klubas, kaip gerai subrandintas Bordo vynas, kompleksiškas, sodrus, elegantiškas, nepailstantis, sėkmingai dirbantis, nuolat tobulėjantis bei ugdantis savo profesionalų komandą, ieško pastiprinimo: konsultanto parduotuvėje Vilniuje, komunikacijos specialisto ir elektroninės prekybos vystytojo. 

 

Lietuviškos Varner vyninės šaknys


Savo asortimentą papildėme vynais iš  Kalifornijos vyninės „Varner Wine“, kurios savininkų senelis Antanas Tananevičius 1897 metais į JAV atvyko iš Garliavos. Kai tai žinai, brolių Jimo ir Bobo Varnerių padaryti „Pinot Noir“ ir „Chardonnay“  įgauna naujų atspalvių.

 

 

2021 m. Lietuvos vyno čempionatas


Net šeši iš 22 „Geriausias kategorijoje“ apdovanojimų LSA vyno čempionate atiteko „Vyno klubo“ vynams. Geriausias NV šampanas, geriausias raudonasis ispaniškas, geriausi baltieji, raudonieji natūralieji, geriausias portas, geriausias kitų kraštų raudonasis, geriausi ekologiniai vynai puikuojasi mūsų parduotuvių lentynose, neskaičiuojant daugybės aukso medalius pelniusiųjų.

„Ridge Vineyards” biotechnologo rankose


Pateikiame legendinės „Ridge Vineyards Monte Bello“ vyninės Kalifornijoje vyndario Erico Baugherio pasakojimo someljė magistrui Ronanui Sayburnui santrauką.  Apie vyninę išgarsinusį Paulą Draperį, „Cabernet Sauvignon“, „Zinfandel“ ir „Chardonnay“.

„Corpinnat“ – naujas ispaniško putojančio vyno karalius


2019 metų sausio 9 dieną gamintojai neapsikentė negriežtinamų „Cava DO“ taisyklių ir norėdami pabrėžti išskirtinai aukštą savo gaminamo vyno kokybę atsiskyrė nuo kavos apeliacijos sukurdami naują – „Corpinnat“. Pagrindinis tokio žingsnio tikslas buvo išskirti ilgesnio brandinimo ir rankomis nuosavuose vynuogynuose skintų autentiškų Katalonijos vynuogių vyną. Vėliau prie „Corpinnat“ apeliacijos prisijungė ir dar 2 vyninės.

Prancūzijos vyno regionų žemėlapis

10 Prancūzijos vynų, kuriuos būtina paragauti


Savo geriausių vynų dešimtukais dalijasi Martynas Pravilonis, Gintautas Jašinskas, Andrius Pagojus ir Rasa Starkuvienė – žymūs Lietuvos vyno ekspertai, kurie Prancūziją tiesiogine ir perkeltine prasme išnaršę kiaurai ir išilgai. Garantuojame, kad sąrašuose rasite kažką, ko dar nesatę ragavę ir sužinosite tai, ko nežinojote.

„Bordex“ vyno lentynos surinkimas


Lentynų „Bordex“ prekės ženklas praeito amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje tapo kokybės sinonimu vyno mėgėjų ir kolekcionierių pasaulyje.

Modulinės vyno lentynos skirtos ne tik taupyti vietą, tai ir autentiška bei stilinga namų interjero detalė. Savo namuose jas mielai naudoja ir kolekcininkai, ir vyno mėgėjai.

Bordex lentynos

„Sassicaia 2018“: vynas gali būti investicija!


„Sassicaia“ neabejotinai yra vienas labiausiai kolekcininkų iir vyno entuziastų medžiojamų itališkų vynų. Tai puikiai atsispindi ir kainų dinamikoje – netrukus po išleidimo vyno kainos ima sparčiai augti.

 

„Castello di Ama“ – riteris ant žirgo


Į mūsų lentynas tarsi XIV amžiaus riteris ant žirgo įsiveržė „Castello di Ama“ vynai. Jaudinantis vyno ir meno dialogas – namai, kurie turi istoriją, menančią etruskų laikus!

Kenas Foresteris su šunimis

Apie Pietų Afrikos „Chenin Blanc“ su Kenu Foresteriu


Apie tai, kaip daromas šiuolaikinis PAR „Chenin Blanc“, apie naujas ir naudotas ąžuolo statines, pilkąjį kekerą legendinį PAR vyndarį Keną Foresterį kalbina someljė magistras Ronanas Sayburnas.

Bordeaux 2020 - Pessac Leognan

Išankstinės 2020 m. derliaus Bordo vyno prekybos eiga


Investicijų bumas neaplenkia ir vyno. 2020 m. derliaus Bordo vyno prekyba įsibėgėja. Optimistiškai nuteikia geri vertintojų balai bei šato pastangos pasiūlyti protingą kainą. Rinkoje vis dar laukiama pasirodant svarbiausių investicinių vynų. Tačiau to, kas jau yra prekyboje, apžvalga leidžia spėti, kad birželį investuotojai gali tikėtis geros vertės pirkinių. 

 

Franz Haas Ponkler

Riccardo Schweizerio menas „Franz Haas“ vyno etiketėse


Riccardo Schweizer yra gerai žinomas menininkas, modernaus meno atstovas. Jo kūrybinis gyvenimas buvo įvairus ir labai turiningas – jis ne tik pripažintas dailininkas, bet ir skulptorius, fotografas, dizaineris bei architektas. Kūrybiniame kelyje jį lydėjo tokios asmenybės, kaip Picasso, Chagall, Paul Eluard, Le Corbusier, bei daugybė kitų, avangardinio meno kūrėjų, kurių paskatintas ir įkvėptas Riccardo sukūrė įvairiausių darbų – pradedant sienas puošiančiomis freskomis, abstraktaus stiliaus skulptūromis ir baigiant alternatyviu indų dizainu.Prie šios kūrinių įvairovės prisideda ir bendradarbiavimas su savo draugų Franz Haas vyndarių šeima, gaminančių aukštos kokybės vyną jo gimtajame Trentino regione. Riccardo savo draugo vyno butelius aprengė specialiai jam kurtomis etiketėmis, jau tapusiomis neatsiejama Franz Haas vynų įvaizdžio dalimi.

2020 m. Bordo išankstinės degustacijos įspūdžiai


Gegužę prasidės didžioji 2020 m. išankstinės (en primeur) Bordo prekybos kampanija, populiari tarp tų, kurie nori vyną pirkti pigiau ir porą metų palaukti pristatymo. Todėl mūsų ekspertų komanda dvi savaites ragavo barrel samples – rinkome savo favoritus, vertinome derliaus kokybę. Pateikiame pirmuosius Petro Jarašūno, Igno Borovojaus, Arūno Starkaus, Daivos Mumgaudienes, Andriaus Pagojaus įspūdžius.

Hiacintas ir Planeta Plumbago

Gėlės ir vynas


Tikiu, kad mamoms gėles dovanojate ne kartą per metus. Jų nešate glėbiais ir įvairių. Ne? Kodėl nepabandžius dabar susidėlioti, kokia vynuogių veislė ar vynas kokią gėlę mums primena? Gal surinksime puokštę, kurią galėsime pasiūlyti ir savo mamai.

 

Hiacintas ir Planeta Plumbago

Gėlės ir vynas


Tikiu, kad mamoms gėles dovanojate ne kartą per metus. Jų nešate glėbiais ir įvairių. Ne? Kodėl nepabandžius dabar susidėlioti, kokia vynuogių veislė ar vynas kokią gėlę mums primena? Gal surinksime puokštę, kurią galėsime pasiūlyti ir savo mamai.

 

žibuoklės

 

Tikiu, kad mamoms gėles dovanojate ne kartą per metus. Jų nešate glėbiais ir įvairių. Ne? Nenešate? Tai susirūpinkite, nusiųskite, nuveškite jų šįmet. Kai buvome maži, rinkdavome žibutes, vėliau pienių vainikus pindavome ir karčiomis rankomis bandydavome uždėti ant jų galvų. Vėliau ateidavo tulpių metas, dažniausiai raudonų. Dar vėliau prasidėdavo įvairovė – ko tik mes nerasdavome pievose ir pas močiutes turgeliuose.  Augome mes, keitėsi ir mamos. Keičiasi laikai – keičiasi aplinka. Metai bėga, ir keičiamės visi, ne tik mamos. Skirtingame amžiuje mėgstame vis kitokias spalvas, skonius, aromatus. Tačiau gėlės,  jos liko tokios pat su savo nuostabiais žiedais ir skleidžiamais aromatais. Daugelį jų užsimerkusi galiu atpažinti. Vyno pasaulyje gėlės užima be galo svarbią vietą. Jas sodina vynuogynuose, jų atvaizdai puošia vyno etiketes, jų aromatų ieškome degustuodami vyną.

 

Kodėl nepabandžius ir mums dabar susidėlioti, kokia vynuogių veislė ar vynas kokias gėles mums primena? Gal surinksime puokštę, kurią galėsime pasiūlyti ir savo mamai? Nes mamos skonis laikui bėgant irgi keitėsi. Pavyzdžiui, mūsų šeimoje buvo laikai, kai mama sakydavo: „Mano cepelinai – tavo vynas.“ Ar įsivaizduojate jos veidą, kai pirmąkart parnešiau jai šabli ir ji paragavo tokio rūgštumo vyną. Kaip manote, ką ji pasakė? Kas pažįsta mano mamą, gali įsivaizduoti: „Pati ir gerk tokią rūgštybę, o man įdėk cukraus!“ Per 20 metų daug kas pasikeitė. Jai patinka ragauti su mumis vyną ir prisiminti vaizdus, kuriuos matė keliaudama su mumis ar nuotraukose. Jai patinka stebėti, kaip keičiasi skonis ir aromatai. O įdomiausia stebėti, kaip ji pauosčius, pradeda vardinti gėles: „Ooo, taigi čia rožėmis kvepia, tai todėl toks saldus?“; „o šitas, primena, ką jis čia primena – žibuokles“; „Na, su šiuo kažkas gal negerai, truputį nekaip, oi, ne ne, palauk, taigi čia tos didelės lelijos – ojoj, kaip smarkiai...“ Ir taip kaskart. Neįsivaizduoju mamos be gėlių. Jos ją supa visą gyvenimą. Jos sode gėlių tiek daug, kad kaskart pavydžiu, kaip jos ją myli. Mano darže nieks taip neauga. Gal nemoku augint kaip ji, tačiau man geriau sekasi su vynais. Todėl šįkart, artėjant Motinos dienai ir vėluojant pavasariui, yra puiki proga mums visiems susidėlioti, kokios gėlės kokį vyną primena, ir gal tai padės mums išrinkti mamai arba gėles, arba mėgstamą vyną.

Tuo labiau kad dabar yra pats metas skirti daugiau laiko gimstančiai gamtai, ir ne dėl to, kad daugiau būname namie, o dėl to, kad kaip tik šiuo metu viskas bunda ir pradeda skleisti lapus, pradeda žydėti visi krūmai ir gėlės. Ir jei šiandien pradėsite, tai, žiūrėk, iki rudens jau būsite susidarę savo vaizdų, kvapų ir sąsajų su vynu „katalogą“. Tačiau būkite atsargūs. Augalų stebėjimas yra rimtas darbas, jis reikalauja susikaupimo. Nesijuokit, bet jis svaigina. Rimtai. Todėl stenkitės tai daryti, kai jūsų pečių neslegia rūpesčiai, kai nesprendžiate jokių problemų darbe ar namie.  

Taigi, pradėkime nagrinėti mūsų augalų kolekciją.

 

Akacijų aromatas švelnus, kiek saldokas, primenantis medų, galbūt todėl, kad ir medaus gauname iš akacijų. Taigi, šių žiedų aromatą dažnai užuodžiame šampane – jį skleidžia ‘Chardonnay‘ vynuogės.

Obelų žiedų aromatas saldesnis, aliejiškas, būdingas ‘Riesling‘ vynuogių vynui, taip pat juntamas ir jaunuose šampanuose.

Jazminų aromatas kiek stipresnis, būdingas aromatingesnėms vynuogėms. Šis kvapas dažnai minimas apibūdinant Argentinoje augančias ‘Torontes‘. Portugališkame baltajame vyne ir ‘Alvarinho‘ vynuogėse taip pat užuodžiama šio aromato natų, kaip ir ‘Pinot Grigio‘ bei ‘Riesling‘ vynuogėse ar šiltesniame klimate užaugintose ‘Viognier‘.

Šeivamedžių žiedų lengvas, kiek žoliškas kvapas siejasi su ‘Sauvignon Blanc‘ vynuogėmis ar jų vynu, daromu vėsesniuose regionuose. Negaliu nepaminėti ir stipraus besiskleidžiančių juodųjų serbentų šakelių aromato, kurį juntame šiltesniame klimate padarytame šių vynuogių vyne.

Ramunėlių švelnus aromatas mums dažniausiai asocijuojasi su arbata. Tačiau jos aliejiškų tonų juntame ir ‘Chenin Blanc‘ bei ‘Sauvignon Blanc‘ vynuogių vynuose.  

Narcizų aromatas kuriose šalyse aromatas priskiriamas „gyvuliškiems“ kvapams. Tačiau Lietuvoje smulkiažiedžių baltųjų narcizų kvapas labiau asocijuojasi su ankstyvu pavasariu kaime. Kalbant apie vyną, tokių aromatų galime pajusti šiltesnio klimato ‘Riesling‘ vynuose arba Ronos slėnio baltųjų vynuogių ‘Marsanne‘, ‘Roussane‘ mišiniuose.

Apelsinų žiedų aromatas dažniausiai juntamas jaunuose „Muscat“ vynuose, taip pat tokių natų užuodžiame ir ‘Chardonnay‘ vynuogių vynuose.

Pienės saulėtą dieną skleidžia įsimintiną aromatą ir sukelia pakylėtus jausmus. Pienes dažnai užuodžiu ‘Pinot Gris‘ vynuose, kartais – austriškame ‘Gruner Veltliner‘ vynuogių vyne.

Gudobelių aromatas labiausiai atsiskleidžia Burgundijos baltuosiuose „Chardonnay“. Taip pat kartais jas užuodžiame ir svaresniuose šiaurės Italijos vynuose.

Magnolijų švelnios natos sklinda iš ‘Moscato‘ vynuogių vyno.

Žibuoklių ir našlaičių aromatai skiriasi. Žibuoklės turi daugiau žemiškų niuansų ir dažniau juntamos sodriuose Bordo vynuose, kuriuose dominuoja ‘Cabernet Sauvignon‘ vynuogės. O štai saldesnis našlaičių aromatas siejamas su ‘Nebiolo‘ vynuogėmis, ypač jaunesniais jų vynais. Vyndariai neleis man pameluoti, kad tokių svarių vynuogių, kaip ‘Malbec‘ ar ‘Touriga Nacional‘, vynuose taip pat juntami šių gležnų gėlių aromatai.  

 

Žibuoklės - viola

 

 

Levandų aromato ieškokite Ronos slėnio raudonųjų vynuogių, ypač ‘Grenache‘, ‘Mourvedre‘, vyne. Bordo regione šių gėlių natų galima aptikti ‘Petit Verdot‘ vynuogių vyne. Tuos sodria spalva žydinčius kupstus primena ir Toskanos regione pagamintas ‘Sangiovese‘ vynuogių vynas.

Alyvų, lelijų aromatai gana stiprūs, jų dažniau ieškokite svariuose Ronos slėnio raudonuosiuose vynuose – „Gigondas“, „Chateauneuf du Pape“.

Rožių aromato nesumaišysi su jokiu kitu. Įdomu, kad jį aiškiai užuodžiame ir baltųjų ‘Gewurztraminer‘ vynuogių vyne, ir saldesniuose, aliejiškuose vynuose. Tiek sodriuose ‘Sangiovese‘ ar pabrendusiuose ‘Nebbiolo‘ bei ‘Pinot Noir‘ vynuogių vynuose.

Bijūnų aromatas– kaip iš vadovėlio – priklauso nuo jų spalvos ir aptinkamas tokios pat spalvos vynuose. Bordo spalvos bijūnai primena žibutes, juos galime užuosti ‘Malbec‘ ir ‘Syrah‘ ir ‘Blaufrankish‘ vynuogėse; baltieji keliauja link ‘Viognier‘, ‘Marsanne‘, ‘Rousagne‘ vynuogių vynų. Rožinių bijūnų aromatas įprastai sklinda iš rožinių vynų.

Palergonijų aromatas dažniausiai nepageidaujamas vyne, nes tai laikoma viena iš ydų. Tačiau silpna jo natelė nepagadina saldesnių vynų, kaip „Muscat“ ar „Gewurztraminer“.

Tulpių ir stiprus hiacintų kvapas paprastai užuodžiamas ‘Cabernet Franc‘ vynuogių vyne ir brandesniame „Malbec“. Brandus „Tempranillo“ vynas irgi dažnai turi tulpių niuansų.

 

Hiacintai  

 

 

Štai tokią aromatų puokštę suskynėme savo mieloms mamoms. Nemanau, kad bus lengva išsirinkti, tačiau įvairovė masina, svaigina ir suteikia begalę galimybių. Nes iš tikrųjų mamoms didžiausias gėris yra darkart pamatyti Jus sveikus ir laimingus, o gėlės ar vynas – tai tik Jūsų prisiminimų knygos dalis.

 

Su švente Jus ir visas mamas sveikina „Vyno klubas“.

 

Rasa Starkuvienė

 

 

 

Kam plėšytis dėl Solderos?


Vyno kritikai vieningai sutaria, kad Gianfranco Soldera vynas yra viena tyriausių ir elegantiškiausių Brunello di Montalcino išraškų.

Kas nutiko, kad Gianfranco nusprendė vyno beveik visai nebeparduoti vietos Italijos rinkoje, taip pat išėjo iš Brunello di Montalcino apeliacijos?

Po ilgų derybų ir asmeninio vizito į ūkį galop Lietuvai buvo skirtas labai ribotas šio itin reto vyno kiekis.

Labiausiai žavintys šampano ženklai pasaulyje 2021


Teisingi pokyčiai vynuogyne, vyninėje, paties vyno kokybė, pastangos marketinge - ir esi geriausių šampano namų trisdešimtuke. Mylime Louis Roederer (1), Pol Roger (2), Jacquesson (13).

Mūsų asortimentas:

Por Roger burried treasures

Degustacija, apie kurią nedrįsau nė rašyti


„Degustavau tai, ko nedrįsau nė aprašyti. Laikiau tai sau, nes maniau, kad jei tik parašysiu, tai iškart išnyks kaip dūmas“, – pradeda Rasa savo neįtikėtiną pasakojimą.

Atiduokit mūsų vynuoges


Vynuogynų plėšikai skiriasi įvairiose šalyse: elniai, šernai, babuinai, kengūros… Jiems vyndariai pasiryžę nudirti kailį arba bent suvalgyti užsigerdami pačių pagaminta toskana, pinotažu ar širazu. 

 

 

Pavasarinės vyno klubo naujienos


Po nedraugiškos ir užsitęsusios žiemos Vyno klubo lentynos pasipildė ne tik Jūsų jau pamėgtais bei pasiilgtais vynais, bet ir naujienomis!

Pavasarinės vyno klubo naujienos


Po nedraugiškos ir užsitęsusios žiemos Vyno klubo lentynos pasipildė ne tik Jūsų jau pamėgtais bei pasiilgtais vynais, bet ir naujienomis!

Dineshas Shivhathas Upadhyaya - Gineso rekordininkas

Kiek vynuogių per 3 minutes suvalgytumėte kojomis


Gineso rekordininkas indas Kaifas ali Khanas 2018 metais dėdamas į burna kojomis suvalgė 65 vynuoges, o štai jo tautietis Dineshas Shivhathas Upadhyaya rankomis susikimšo į burną 205 (2015 m). Dineshui priklauso ir daugiau keistų Gineso rekordų.

Velykos 2021


Jau šį savaitgalį minėsime šviesiausią metų šventę – Velykas. Marginsime ir ridensime kiaušinius, grožėmis verbomis, ruošime šventišką stalą. Susikurkime šventę namuose!

Vyninis gyvenimas karantino metu Covid 19

Karikatūrų konkursas "Vyninis gyvenimas karantino metu"


Gyvenimas spindi visomis spalvomis. Gyvenimą būtina užpildyti visomis spalvomis. Todėl paskelbėme karikatūrų konkursą ir kviečiame išrinkti nugalėtoją. 

Balsuoti galite iki balandžio 01 d. 12 val. Vyno klubo facebook paskyroje.  

Kovo receptas. Pavasarinės apelsinų ir burokėlių salotos


Iš ko daromas romas?


Romas daromas ten, kur auginamos cukrašvendrės. „Cihuatan“ – vienintelės romo darykla Salvadore. Tad joje ir pasižvalgykime, kaip iš cukrašvendrių padaromas cukrus ir gaunama melasa, kuri panaudojama romui varyti.

„Champagne Pol Roger“ išleido 2012 m. derliaus šampaną „Sir Winston...


Kaip sakė legendinis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Winstonas Churchilis, šampanas turi būti tvirtas, kompleksiško skonio ir gerai pabrendęs. Daug kas bandė su juo ginčytis dėl šalies valdymo ar karo veiksmų, bet dėl šampano pasirinkimo niekas neišdrįso prieštarauti.

Kas yra kokybiška kava


Atogrąžose – kavamedžių uogų skynimo metas. Paprašėme Marijos Pacas supažindinti mus su visais kavos pupelių gamybos etapais: nuo kavamedžių plantacijų Santa Anos ugnikalnio šlaituose iki slėnyje, kavos apdorojimo centre (Coffee Mill), esančio paskutinio rūšiavimo stalo (banda di limpia), skirto ypatingos kokybės (Specialty) pupelėms. 

Amaronės krikštatėvio pėdomis


Italijoje, Veroną supančiame Veneto regione, gausu gero ar net didingo vyno gamintojų, tačiau nė vienas jų savo reputacija ir mitiniu statusu neprilygsta Giuseppe Quintarelli. Vos vienuolika kalkakmenio ir bazalto dirvožemiu nuklotų hektarų apimantis šeimos ūkis ypač gero derliaus metais pagamina vos apie 5.000 butelių amaronės. Juo ir kitais šio ūkio vynais savo rūsius stengiasi papuošti ne tik privatūs kolekcininkai, bet ir žymiausi pasaulio restoranai.

Valentino dienos vyno sąrašas


Valentino diena – gera proga suteikti dienai papildomos prasmės. Širdutės, rožinė spalva ir saldumynai ne visiems patinka. O štai butelis vyno, parinkto su idėja, gali tapti Jūsų Valentino dienos sėkmės ašimi.

Nauja vyno rūšis – oranžinis


Svetainėje išskyrėme naują vyno rūšį: greta baltojo, raudonojo ar rožinio dabar rasite ir oranžinį vyną. 

Spalvoti „Sezoninės virtuvės“ cepelinai su varške ir peletrūnais


Kam valgyti cepelinus pilkus, jei galime mėgautis spalvotais?! Jiems spalvos lengvai suteiksite natūraliais liofilizuotų daržovių milteliais ir ryškiais prieskoniais. Raudonai spalvai išgauti puikiai tinka liofilizuoti burokėliai, žaliai – liofilizuoti špinatai, o gelsvai spalvai – ciberžolės. Pagal šį receptą tarkuotų bulvių cepelinus pagaminti bus nesudėtinga. Trispalviai cepelinai suteiks daugiau spalvų valstybės atkūrimo šventei!

Italijos vyno „Rolls-Royce“ – jau Lietuvoje!


„Vyno klubas“ 2021-uosius metus pradeda džiugia naujiena – tampa oficialiais pirmojo ir bene žymiausio „Brunello di Montalcino“ vyno „Biondi-Santi“ atstovais! Nedideliais kiekiais gaminamo ir viso pasaulio vyno kolekcininkų vertinimo Toskanos vyndario vynas Vilnių turėtų pasiekti kovo mėnesį.

Mažųjų žiema


Visiems ši žiema buvo neeilinė, pakalbinome kaip ir kuo šią žiemą gyvena mažieji Lietuvos vyndariai.

"Vyno klubo" ekspertai rekomenduoja


Visus 2020 metus „Vyno klubo“ ekspertai gilino žinias ir ragavo vynus. Dalinamės vynais, kurie paliko didžiausią įspūdį.

Internetinės prekybos statistika gruodžio mėn.


Internetinės prekybos statistika gruodžio mėn.

Internetinė prekyba 2020-aisiais augo fenomenaliai. Jos patogumo ir šviesios ateities neįmanoma nuneigti. Jei dar nesate mūsų e. parduotuvės klientė (-as), pažiūrėkite, ką rinkosi pirkėjai gruodžio mėnesį mūsų svetainėje www.vynoklubas.lt.

Pasaulinė vyno rinka 2020-aisiais


2020-ieji nebuvo patys blogiausi vyno kolekcijų ar investicinių portfelių turėtojams. O ir kasdieniams vyno gėrėjams, nežiūrint gaisrų Australijoje, Kalifornijoje, prastų sąlygų Pietų Amerikoje, mėgstamo gėrimo taip pat neturėtų pristigti.

Slovakiški bulvių leistinukai


Tradiciniai Slovakijos virtuvės patiekalai yra maistingi, paprastai paruošiami ir nebrangūs. 

"Vyno klubo" vynų top 50


Geriausiai įvertintų vynų sąrašas.

2020 metų vyno naujienų apžvalga


Praėję metai į "Vyno klubo" lentynas atnešė nemažai naujienų!

Pet-Nat – natūrali (r)evoliucija?


Pét-Nat, arba, nesutrumpintai, „pétillant-naturel“, yra lengvai putojantis, dažnai šiek tiek drumstas ir metaliniu kamščiu užkimštas putojantis vynas. Kaipgi nutiko, kad seniausias pasaulyje putojančio vyno gamybos būdas patapo ko ne madingiausiu šiuolaikinio vyno mėgėjo palydovu.

Receptas Kūčioms iš „Sezoninės virtuvės“: silkė su džiovintais grybais


Kaip dzūkė, Kūčių stalo niekaip neįsivaizduoju be silkės su džiovintais grybais. Jei metai ne tokie grybingi ir džiovintų grybų pasiruošiame mažai, tai visus juos ir taupome Kūčių vakarienei – silkei ir pyragėliams „ausytėms“ su džiovintais grybais.

Mėnesio naujienos


Šio mėnesio naujienos

Cinamoninės putpelės su perlinių kruopų ir šakninių daržovių kruopainiu


Šioms Kalėdoms, pirmai švenčių dienai, norėčiau paruošti kažką labai lengvai ir greitai pagaminamo, bet kartu šventiško ir pagal lietuviškas tradicijas, todėl manau, kad šis keptų putpelių ir perlinių kruopų su šakninėmis daržovėmis derinys tam ypač tiks. Prie perlinių kruopų šį kartą derinau orkaitėje keptus pastarnokus, morkas, salierus, mėlynuosius svogūnus. Labai gardu! Beje, šį receptą pasiruošti šventėms labai patogu, nes putpeles apkepti ir išvirti kruopas galima iš anksto, net prieš dieną. O laukiant svečių vos per pusvalandį iškepsite daržoves ir baigsite ruošti įspūdingą šventinį patiekalą.

"Kino pavasario" ir "Vyno klubo" advento kalendorius


Siunčiu Vyno klubo ir Kino pavasario siūlomą Advento kalendorių, tiesa jį sudaro tikrai daugiau filmų nei advento dieų skaičius.

 

Tai kalendorius žmonėms, kurie ragauja gyvenimą. Džiaugiasi kiekviena akimirka. Kai kurie susiję su virtuvės gyvenimu, kai kurie skirti šeimai, o kai kurie skirti šiaip gyvenimui.

Juos žiūrėti gan paprasta. Iš Kino pavasario puslapio patogiausiai patekti į visas platformas, kuriose filmai yra prieinami. Reikia paspausti ŽIŪRĖTI NAMUOSE ekrano dešinėje ir atsivers visi pasirinkimai

Pateikiame Gurmaniškųir ne tik  filmų rekomendacijas su nuorodomis.

Virtuali degustacinė vakarienė su šampanu 12.09


Kviečiame jus į virtualią vakarienę su šampano namų savininke - Isabelle Diebolt. 

Božolė regiono vynas


Božolė (Beaujolais) regiono teritorijoje vynuoges augino dar senovės romėnai. Nuo VII amžiaus vynuogynų priežiūra bei vyndarystė buvo vienuolių benediktinų prievolė. Šiaurinė regiono dalis kalvota, vyrauja skalūno ir granito dirvožemis su kalkakmenio priemaišomis. Čia gaminamas sodrus, ryškaus skonio vynas. O štai pietinė regiono dalis žymiai plokštesnė, vyrauja derlingas smiltainio ir molio dirvožemis. Pietinės Božolė dalies vynas būna paprastesnis, lengvo, itin vaisiško skonio.

Chereso gimimas


„Valdespino“ vyninėje laikomos bene didžiausios ąžuolo statinių (pilnų!) atsargos regione. 180 tūkst. statinių po 500 l talpinanti „Valdespino“ kasmet išleidžia vos 110 tūkst. butelių. Nes net paprasčiausias „Fino Ynocente“ čia bręsta vidutiniškai 10 metų.

 

Chereso gimimas


„Valdespino“ vyninėje laikomos bene didžiausios ąžuolo statinių (pilnų!) atsargos regione. 180 tūkst. statinių po 500 l talpinanti „Valdespino“ kasmet išleidžia vos 110 tūkst. butelių. Nes net paprasčiausias „Fino Ynocente“ čia bręsta vidutiniškai 10 metų.

 

Visos kekės stebuklas


Kai kurie vyndariai nusprendžia vynuoges fermentuoti visomis kekėmis (whole cluster, full bunch), tai yra su šakelėmis. Kam to reikia? Kaip atpažinti tokį vyną? Ar jis geresnis už kitus vynus?

Maisto ir vyno derinimas: prancūziškas bulvių apkepas


Atėjus lietingoms rudens dienoms visada užsimanau sočių bulvinių patiekalų. Nors mes, lietuviai, turime daug įvairių tradicinių patiekalų su bulvėmis ir iš bulvių – nuo cepelinų iki kugelio, šį kartą bulvių sezono šventei gaminau elegantišką prancūzišką bulvių apkepą Gratin Dauphinois.

Trumų patiekalai ir vynas


Jei patiekalų sudėtyje yra trumų, siūlome atsikimšti geriausią vyną. Dar geriau, jei jis subrendęs. 

Vyno klubo asortimentas


Spalį „Vyno klubas“ pradėjo iškilia GAJA vakariene „Gastronomikoje“


„GAJA“ istorija prasidėjo 1859 m., kai Giovanni Gaja Barbaresco mieste įkūrė nedidelį vyno ūkį. Vyninės identitetą pradėjo formuoti įkūrėjo anūkas, irgi vardu Giovanni, kai 1937 m. ant butelių etikečių raudonomis didėlėmis raidėmis užrašė “GAJA”. 1961-ieji buvo dar vieni itin svarbūs metai - būtent tada, vos 21 metų amžiaus, Angelo Gaja pradėjo savo žygį bekompromisės kokybės siekime. 1970 m. Angelo perėmė šeimos verslą ir įgyvendino daugelį pokyčių, atnešusių Gaja pasaulinę šlovę.

Receptas - brandintos tešlos pica su baravykais iš Sezoninės virtuvės


Dalinamės dar vienu nuostabiu Renatos Ničajienės receptu iš Sezoninės Virtuvės!

 

Ar žinote, kas yra SAV?


Ant kiekvieno mūsų parduodamo vyno butelio galinės etikėtės rasite SAV (standartinių alkoholio vienetų) skaičių, kuris nusako gryno alkoholio kiekį vyne.

Pokalbis su aludariu Linu Zakarevičiumi


Kviečiame susipažinti ne tik su asortimento naujienomis, bet ir aludariu, „Sakiškių bravoro“ įkūrėju – Linu Zakarevičiuki. Kaip pats Linas pasakoja, nors kasdienybėje jis verslininkas, laisvalaikiu - mėgsta aktyvias pramogas - keliauti, buriuoti, kaip ir tėtis šiek tiek užsiima alpinizmu. Be to, turiu du vaikus, tad yra ir tėčio pareigos.

Šalto plikymo arbata


Ar kada bandėte pasidaryti šaltai plikytą arbatą? Jei dar ne, kviečiame išbandyti!

Galeta su pomidorais ir ožkų sūriu


Receptu dalijasi Renata Ničajienė iš „Sezoninės virtuvės“.

Šio mėnesio asortimento naujienos


Kas naujo šį mėnesį „Vyno klube“?

Tikra kakava ir gaivinančio kakavos gėrimo receptas


Prisipažinkime – kartais taip norisi ko nors saldaus. Ir nors kai kam atrodo, kad kakava – tik žiemos ir Kalėdų gėrimas, mes mėgstame ją gerti ištisus metus!

 

Provanso terroir ir rožinio vyno stiliai


Statistika rodo, kad prancūzai – didžiausi rožinio vyno gamintojai ir vartotojai.  O Provansas – rožinio vyno karalius: jo plotas sudaro vos4,6 proc. rožinio vyno gamybos ploto pasaulyje, o padaryti geba 12,5 proc. (aštuntadalį!) visos apyvartos. Pasigilinkime, kaip gimsta skirtingi Provanso rožinio vyno stiliai.

Receptas. Paella Mixta


Paelja (isp. paella) yra neatsiejamas vakarėlių atributas Ispanijoje. Nesudėtingai paruošiamas, tačiau itin gardus ryžių patiekalas puikiai tinka savaitgalio susibūrimui su draugais. 

Ulongas – arbatos tobulumo viršūnė


„Arbatos gėrimas – tai laikas sau, ritualas, ramybė bei meditacija, kitaip tariant, visa, ko dabartinėmis karantino bei streso sąlygoms mums labiausiai trūksta“, – sako teksto autorius Giedrius Staneika.

Šio mėnesio asortimento naujienos


Slovakija - Magula

Prancūzija, Luaros žemuma - Chateau de la Ragotiere

Italija, Markė - Sartarelli

Danija - Copenhagen Sparkling Tea Company

Prancūzija, Provansas - Chateau Saint Maur

Ispanija, Riocha - Lopez de Heredia

Pietų Afrika - Ernie Els

 

Muscadet jau "Vyno klube"


„Muscadet“ vynai daromi Nanto regione, vakarinėje Luaros slėnio dalyje, prie Maino, Sevro bei Luaros upių. Tai išskirtinai baltieji vynai, o garsiausia regiono apeliacija – Muscadet Sevre et Maine.

„Muscadet“ vynai nuo seno itin vertinami Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, nes puikiai dera su jūrų gėrybėmis, austrėmis, krevetėmis, įvairiais moliuskais, taip pat šviežiais ožkų pieno sūriais, azijietiškos virtuvės patiekalais.

Copenhagen sparkling tea - nes kiekvienas nusipelno taurės gerų burbuliukų!


Kopenhagos putojanti arbata (Copenhagen sparkling tea) jau spėjo užkariauti garsiausius pasaulio restoranus, apdovanotus „Michelin“ žvaigždutėmis. „Vyno klubas“ tiki, kad ši naujiena užkariaus ir Lietuvą. Vos tik atkeliavusi į mūsų parduotuvę arbata sužavėjo restoranų „Gaspar‘s“, „Vilkinė“, „Somm“, „Pacai“, „Kempinski“ savininkų širdis.

„Vyno klubo“ istorijos: 15 metų „Vyno klube“ – Agnė Einė


„Tikiuosi sulaukti „Vyno klubo“ dvidešimtmečio ir tapti „Vyno klubo“ istorijos dalimi“, – sako Agnė, net 15 metų dirbanti „Vyno klube“.

"Vyno klubo" pasiūlymai: būtinai paragaukite vasarą!


Šią vasarą atrandame geriausias vietas pavalgyti Lietuvoje! 

Dalinamės gastronominiais atradimais, kuriuos privalu paragauti. 

Šampanas ir braškės nuodėmė ar palaima?


Nežinau kaip jums, bet man karštas vasaros pavakarys sunkiai dera su lėkštėje garuojančiu mėsos pjausniu iki pusės panirusiu sodriame padaže. Tokiomis akimirkomis verta rimtai apsvarstyti laikino persijungimo galimybę į energiją tausojantį sezoninių uogų rėžimą ir taip nušauti pusę tuzino zuikių: detoksikuoti organizmą, papildyti vitaminų ir mineralų atsargas, paįvairinti pabodusią dietą, prisiminti vaikystę, galų gale – pabūti spontaniškam! Mūsiškis „uoginis“ sezonas yra per daug trumpas, kad jį ignoruotum ir per daug viliojantis, kad jam atsispirtum.

„Vyno klubo“ istorijos: vyno ir prekybos ekspertas Ignas Borovojus


„Vyno klube“ dirba būrys vyno ekspertų. Kiekvienas turi savo istoriją bei patirtį, kuria dalinasi su visais. Susipažinkite su „Vyno klubo“ ekspertu Ignu Borovojumi.

Pokalbiai apie akląjį ragavimą su Arūnu Starkumi


Šį kartą kalbiname Lietuvos someljė asociacijos steigėją, Lietuvos, Latvijos, „Vinitaly“ vyno čempionatų teisėją Arūną Starkų. Šis interviu vyko po gegužės 27 d. vykusios tiesioginės parodomosios degustacijos, kuri buvo vyno spėjimo čempionato „NOSIS 2020“ pirmojo etapo dalis.

 

Agavos distiliatų ir maisto vienovė


Tekilos ambasadoriaus L. Starkaus patarimai

Agavos distiliatai nuo Amerikos indėnų genčių klestėjimo laikų ir kolonijiniu laikotarpiu buvo vartojami ir kaip alkoholis, ir kaip vaistas, ir kaip priedas prie maisto.  Nors teigiama, kad pirmuosius distiliavimo aparatus į Ameriką atsiplukdė ispanai, bet kasinėjimai ir senųjų civilizacijų legendos pasakoja ką kita. Oachakos valstijoje randama distiliavimo indų ir agavos apdirbimo įrankių, kurių amžius siekia daugiau nei 2 tūkstančius metų.  

Pagaliau natūralusis Lapierre


Marcelio Lapierre’o vardas yra vienas iš kertinių ne tik Morgon apeliacijoje, bet ir visame Božolė regione. Perėmęs vyninės vadžias iš tėvo Marcelis netrukus ėmė kliautis Jules’io Chauvet mokymu. Šis chemikas ir vyndarys dar 5-ajame dešimtmetyje kalbėjo apie natūralią vyndarystę be pesticidų bei herbicidų. Netrukus prie jo prisijungė  dar trys panašiai mąstantys vyndariai ir užgimė garsusis (bet neformalus) klubas „The gang of four“, jungiantis  biodinaminę ir natūraliąją vyndarystę propaguojančius kultinius Božolė ūkius, padėjusius visam Božolė regionui atkurti pigaus ir prasto jauno božolė vyno (Beaujolais Nouveau) nustekentą įvaizdį bei statusą. Po netikėtos Marcelio mirties 2010 metais ūkio valdymą perėmė jo vaikai Camille ir Mathieu.

Bijūnų stotelė "Vyno klube"


Ar žinote, kiek tęsiasi tikras, natūralus bijūnų žydėjimo sezonas? Maždaug mėnesį-pusantro, jei turi veisles nuo ankstyviausių iki vėlyviausių. Čia kaip smidrai, kuriuos pavasarį taip gaudo virtuvės šefai ir gardžiuojasi visas pasaulis. Arba kaip sakė Žąsinas Pelenei – Enjoy it till it lasts! 

Visą birželį Vyno klube svečiuosis BIJŪNAI iš Rūta Gardens! Prenumeruokite visam sezonui arba užsisakykite iš anksto!

Niepoort vyno etiketės - svarbiausia taisyklė, nepaisyti taisyklių!


Niepoort Vinhos kviečia mus visus kurti naują vyno etiketę. Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas, čia: http://natcoolart.com/contest.html

Vyno spėjimo čempionatas NOSIS 2020


Vyno spėjimo čempionatas „NOSIS 2020“ keliasi į Jūsų namus! 
Dar nematytu formatu Lietuvos someljė mokyklos rengiamas NOSIES aklojo vyno degustavimo turnyras! 

 

 

Gegužė. „Vyno klubo“ naujienlaiškis


Laukiame karantino pabaigos, tačiau kai kurie pastarosiomis savaitėmis gimę vyno verslo sprendimai galėtų ir išlikti. Viena šauniausių balandžio mėnesio patirčių – virtuali degustacija, kurią vedžiau visoje Suomijoje išsibarsčiusiems iš namų dirbantiems vienos įmonės darbuotojams. Po dviejų su puse valandų formalaus renginio laiko palikau juos „Zoom’e“ pratęsti vakarėlio, nes niekaip nebenorėjo skirstytis. Susitikę neformalioje interneto aplinkoje, ir dar su antromis pusėmis, žmonės jautėsi geriau, nei būtų atėję į renginį „Vyno klube“.

Bouillabaisse


Legendinė Marselio žuvienė (pranc. Bouillabaisse) yra koncentruota, tiršta – tai ypatingo intensyvumo patiekalas, tačiau ją gaminant galima sunaudoti žuvų galvas, uodegas, kaulus. Daržovių ir prieskonių šiai sriubai nesunku nusipirkti parduotuvėje, o žuvies sudėtis nereglamentuota – priklauso tik nuo Jūsų norų ir biudžeto. Marselio sriuba – visų gurmanų džiaugsmas, be to, ji dar ir labai gerai dera su baltuoju Pietų Prancūzijos vynu.

Mūsų portfelio moterys - vyndarės


Prisiminkime moteris, kurios ne tik mėgsta vyną, bet ir pačios kuria savo skonį vyno pasaulyje!

Ką geria veganai?


Kas yra veganiškas vynas?

Kas padaro vyną NE veganišką?

Kaip gaminamas veganiškas vynas ir kaip jį atskirti parduotuvėse?

Ar veganiško vyno skonis skiriasi nuo įprasto vyno?

 

Marselio žuvienė


Žodis bouillabaisse sudarytas iš dviejų prancūziškų žodžių: bolhir (užvirti) ir abaissar (virinti ant mažos ugnies). Būtent taip ir virsime šią nuostabią sriubą. Ir, svarbiausia, žuvienei naudokite bent 3 rūšių kiek įmanoma šviežesnių žuvų, o jei turite, galite naudoti ir dar daugiau.

E-degustacija


Jau organizuojame virtualias vyno degustacijas. Norite sužinoti daugiau apie vyną ir neišeidami iš namų pabendrauti su savo bendradarbiais, klubo nariais, draugais ar giminėmis – susisiekite su mumis:

egle@vynoklubas.lt, +37065540970.

30 vynuogių veislių


Skelbsime po vieną vynuogių veislę, kuriai bus skirta visa diena. 

Prancūziška svogūnų sriuba


Šiomis dienomis, kai gyvenimo ritmas šiek tiek sulėtėjęs, galime skirti daugiau laiko ne tik sau, bet ir neskubant, su meile gamintam kokybiškam maistui.

Receptas - balandėliai


Ypatingomis karantino sąlygomis „Taurakalnis“ ėmėsi pristatyti klientams pabaigti namuose paruoštą maistą. Jo vadovę Moniką Čereškaitę pakalbinome apie tai, ką žmonės užsisako dažniausiai. Pasirodo, kad žmonės išties ima ilgėtis maisto, primenančio jaukius vakarus šeimoje su tėvais bei seneliais. Pastarąsias dvi savaites klientai daugiausia užsisakinėjo balandėlius, cepelinus, kugelį, „Kijevo“ kotletus.

Paskutinės vakarienės vyno skonis


Artėjant Šv. Velykoms verta prisiminti vyno simboliniam vaidmeniui krikščionybėje ypatingai svarbią Paskutinę Jėzaus ir jo mokinių vakarienę. Iš Naujojo Testamento žinome, kad jos metu buvo valgoma duona ir geriamas vynas. Tačiau istorikai gali papasakoti daugiau detalių ir apie patiekalus, ir apie patį vyną.

Karantino naujienos iš Burgundijos


Volnė (Volnay) ir Pomaro (Pommard) „Pinot Noir“ mėgėjai Lietuvoje jau pora metų pažįsta vyndarį Nicolas Rossignolį. Dalijamės jo pasakojimu, kaip vyksta darbas viename Prancūzijos vyno ūkyje karantino metu. 

Partnerių maistas į namus


Šiuo unikaliu metu privalu palaikyti savo mėgstamus restoranus! Jiems dabar išties sunkus laikas.

Dalinamės mūsų mėgstamiausių valgymo vietų sąrašu ir informacija apie jų teikiamas maisto į namus paslaugas.

Vyno protmušiai - tai linksma!


04.04- šį šeštadienį - antrasis teminis protmūšis vyno mėgėjams ir profesionalams, organizuojamas bendradarbiaujant su Vyno klubo komanda!

Shakshuka (šakšuka) – izraelietiška kiaušinienė pomidorų patale


Šakšuka, arba izraelietiška kiaušinienė pomidorų patale, – sparčiai Lietuvoje populiarėjantis patiekalas.

Manoma, kad šakšuka pradėta gaminti dar Osmanų imperijoje, o žydų kilmės žmonėms pradėjus migruoti iš Šiaurės Afrikos, šis patiekalas labiausiai prigijo Izraelyje.

Tai puikus baltymų šaltinis, todėl puikiai tiks ne tik pusryčiams, bet ir vakarienei!

Šis patiekalas turi daug variacijų, šiandien dalinamės „Vyno klubo“ darbuotojos Gabrielės mėgstamiausia šakšuka, pagardinta fetos sūriu!

Our shops are open during quarantine!


Please contact us by phone +370 685 736 14 (Vilnius), +370 652 542 95 (Klaipeda) or email for further information.

 

Vyno klubas siūlo drive-in paslaugą

Mūsų priemonės koronaviruso COVID-19 plitimo stabdymui


"Vyno klubo" parduotuvėse dezinfekuojame dažnai liečiamus paviršius ir prašome Jūsų dezinfekuotis rankas įeinant. Kviečiame pirkti internetu - pristatymas nemokamas kitą darbo dieną. Įvedame drive-in paslaugą: užsisakykite prekes telefonu arba internetu, susimokėkite, iš karto atvažiuokite prie parduotuvės - mes išnešime vyną ir įdėsime Jums į automobilio bagažinę. 

 

Receptas: lietuviški suktinukai, arba zrazai


Rimvydas Laužikas cituoja anoniminį XIX amžiaus autorių, skiriantį „daugybę zrazų rūšių: paprastus zrazus (primenančius barokinį mėsišką troškinį), išmuštus zrazus (sluoksniuotą, lazaniją primenantį, troškinį, kuriame lazanijų vietą užima išmuštos mėsos plokštelės), kapotus zrazus (gamintus iš smulkintos mėsos, primenančius maltinukus), zrazus tešloje (primenančius prancūziškus paštetus) ir į dolmadus panašius zrazus kopūstlapiuose“.

Mes pateikiame virtuvės šefės Rūtos Paulauskienės suktinukų, kuriuos ji paruošė prie subrendusio Bordo vyno, receptą.

„Vyno klubui“ – 17 metų!


Jau septyniolika metų  esame vyno ekspertų, pirkėjų, entuziastų ir vyndarių klubas. 

1990-ieji puikūs buvo ne tik Lietuvai


1990-ieji puikūs buvo ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio vyno istorijai. Šis derlius visuotinai vertinamas kaip itin geras, o kai kas net vadinama jį legendiniu!

Kiek laikyti vyną


Pernai Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga siūlėme paragauti gerai išsilaikiusios 1918 metais pagamintos madeiros. Todėl galėjo susidaryti įspūdis, kad vynas yra amžinas ir laikui bėgant tik gerėja. Deja, taip nėra: 90 proc. pasaulyje padaromo vyno reiktų išgerti per metus dvejus nuo pagaminimo. O vyno, kuris laikomas butelyje gerėja, sąrašas nėra labai ilgas.

Bordo savaitės partneriai


Bordo savaitė plečiasi! Vasario mėnesį Bordo vynus pilstys ir mūsų partneriai. 

Klasikinis bordo padažas


Visai ne paslaptis, kad prancūzų virtuvės stiprybė yra klasikiniai padažai. Mėgstantiems gaminti mėsą ir prie jos ragauti raudonąjį vyną privalu pažinti klasikinį Bordo padažą (bordelaise). Šiuo padažu įprastai gardinami jautienos didkepsniai, kepta avienos nugarinė ar net žvėrienos pjausniai tuomet, kai kartu ragaujamas klasikinis bordo vynas. Tinka net prie kiaulienos išpjovos ar orkaitėje keptų bulvių! Paruošti itin paprasta, bet skonis nepamirštamas.

Elzasietiškai troškinti kopūstai su mėsa, arba choucroute garnie


Mėsa ir troškinti kopūstai – visiems puikiausiai žinomas derinys, tačiau retai kada šiam patiekalui skiriama tiek dėmesio, kiek jo skiria Elzaso regiono šefai, gamindami choucroute garnie. Receptas paprastas, tačiau svarbus – minkštesni mėsos gabaliukai neperdžius, o kietesnieji suminkštės. Pabandykite!

„Vyno klubo“ istorijos: pirmieji konsultanto Edvino žingsniai karjeros link


Su nekantrumu laukiu dienos, kai prisistatinėti nereikės ir įžanginėje dalyje galėsiu įterpti kokią nors citatą ar tuo gyvenimo tarpsniu rūpimą mintį; net ne iš savimeilės, o iš gryno kuklumo.

Ar dega ir Australijos vynuogynai?


Prieš keletą mėnesių prasidėję gaisrai Australijos žemyne vis dar tęsiasi. Vyndariai jau vertina nuostolius po gaisrų siautusių vynuogynuose. Daugiau nei 60 vynuogynų ir vyninių patyrė nuostolių, kai kurie iš jų neteko visų vynuogių likus vos keliems mėnesiams iki derliaus nuėmimo pradžios.

Georg Breuer Reichsgraff von Kesselstatt Knoll Riesling

Trys rislingai silkių rojuje


Vachau (Wachau), Mozelis (Mosel) ir Reingau (Rheingau) – trys puikiausios vietos auginti 'Riesling'. Trijų upių slėniai – trys skirtingi vyno stiliai. Jie šiemet susitiko ant tradicinio lietuviško kūčių stalo. Arūnas Starkus apie tai, kas tiko geriau, kas prasčiau. 

Vynas kūčių vakarienei


Ir prieš šimtą, ir prieš šešiadešimt metų per kūčias lietuviai negerdavo vyno. Greičiau midaus, krupniko, trauktinės ar naminio likerio taurelę, ir, aišku, daug spanguolių kisieliaus. Tačiau vynas – toks pats sakralus šios vakarienės dalyvis, kaip ir duona, kurios kalėdaičio pavidalu visi laušime prieš pat Kristaus gimimą.

Rubrika: Mūsų ekspertai. Itališka Daivos Mumgaudienės savaitgalio odisėja


Mano odisėja po Italiją tęsiasi jau 15 metų. Apiburiuota daugelis salų, aplankyta daugelis regionų. Kiekvienais metais Italijoje apsilankau bent 3–4 kartus, nes tiesiog įsimylėjau tą šalį.

Iš Lietuvos į Italiją tiesiogiai „Ryanair“ ir „Wizzair“ avialinijos iš Vilniaus ir Kauno skraidina 8 kryptimis.

Ką slepia „Beaujolais Nouveau“ skonis


Jaunas božolė – pirmasis šių metų derliaus Prancūzijos vynas. Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį (19 d.) vyno mėgėjai visame pasaulyje atsikimš jo butelį švęsdami derliaus pabaigą Šiaurės pusrutulyje ir naujo derliaus vyno atvykimą. Tačiau šio vyno gamyba pasižymi ne visiems žinoma ypatybe, dėl kurios jauno božolė skonis vieniems labai patinka, o kiti jo purtosi.

Coq au vin – klasikinis prancūziškas patiekalas ragauti su Beaujolais vynu


Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį net tik prancūzai, bet ir visas pasaulis kelia Beaujolais Nouveau vyno taures ir taip pasitinka naujuosius vyno metus. Tradiciškai susirinkę su draugais prancūzai šį vakarą gamina Coq au vin – vištieną vyne. Paragaukite – pagaminti visai nesudėtinga!

Natūraliojo vyno ambasada "Gastronomijos forume"


Spalio 15-16 dienomis Vilniuje vyksiančiame „Gastronomijos forume“ laukiamas ištisas pasaulinio lygio kulinarinių žvaigdžių desantas. Savo stendą renginyje turės ir „Vyno klubas“ – pristatysime natūraliojo vyno asortimentą. 

Į šį renginį taip pat specialiai atvyksta ir vyno magistras Fernando Mora MW. Kviečiame registruotis į vyno magistro vedamą seminarą apie Garnacha vynuoges! Forume taip pat pranešimus skaitys Arūnas Starkus bei Martynas Pravilonis. Kviečiame apsilankyti!

„Vyno klubo“ stende turėsite galimybę paragauti:

Bodegas Frontonio
Meinklang
Tours de Gendres
Wimmer Czerny
Gravner
Bannwarth
Riffault

 

Gastronomijos forumo bilietai

Registracija į Gastronomijos forumo metu vykstančias degustacijas

Dešra, troškinta vynuogių išspaudose (Saucisson au gène)


Vynuogių panaudojimas nesibaigia vyno gamyba: išspaudas Božolė regione panaudoja storoms dešroms arba kumpiui troškinti. Sezoninis, rudeninis, derliaus pabaigos patiekalas, prie kurio geriausiai derės vynas iš minėto regiono.

 

Baravykų karpačas


Šių metų rugsėjis gausus baravykų. Vienas iš rečiau ruošiamų, tačiau ypač gerai patį šviežiai surinkto grybo skonį išryškinančių patiekalų yra baravykų karpačas. Vyno ekspertas Petras Jarašūnas dalijasi savo baravykų karpačo receptu.

Reikės:

300 g ypač šviežių baravykų (geriausi nedideli, kuo storesniais kotais),
100 g šviežių gražgarsčių,
40 ml alyvuogių aliejaus,
10 ml sojų padažo,
7 ml tiršto balzaminio Modenos acto,
Žiupsnelio druskos kristalų,
Šviežiai maltų juodųjų pipirų.

Baravykus nuvalyti šepetėliu ir sausu skudurėliu. Neplauti vandenyje, nes grybai – kaip kempinės, tuoj pat prisigers vandens ir praras traškumą. Į serviravimo lėkštę sudėkite salotas. Itin aštriu peiliu atsargiai supjaustykite grybus plonomis skiltelėmis ir išdėliokite ant salotų.

Sumaišykite stiklinėje alyvuogių aliejų, sojų padažą ir balzaminį actą.

Likus maždaug 5 min. Iki ragavimo apšlakstykite padažu grybus. Negausiai apibarstykite druskos kristalais bei šviežiai maltais juodaisiais pipirais.

Prie šio patiekalo tiks vidutinio intensyvumo baltasis vynas bei šampanas: Weingut Wimmer-Czerny Fumberg Gruner Veltliner Wagram 2017 arba Champagne Pol Roger Brut Reserve NV.

Jei iš likusių baravykų nuspręstumėte ruošti rizotą, prie jo rekomenduoju ąžuolo statinėse brandintą baltąjį vyną  Domaine Rolet Chardonnay Arbois AOC 2015 arba Planeta Chardonnay Sicilia DOC 2018. Taip pat labai siūlau pabandyti ir derinį su sausuoju cheresu Bodegas Valdespino Inocente Fino Jerez DO.

Išankstinė prekyba geidžiamiausiu vynu


Rugsėjo mėnesį užderės išankstinės prekybos (en primeur) pasiūlymų – nuo klasikinį Volnė (Volnay) ir Pomaro (Pommard) kaimelių vyną gaminančio Burgundijos vyndario Nicolas Rossignolo iki geidžiamiausių vynų iš Italijos, Amerikos, Čilės ir Pietų Afrikos. 

Ką pasiūlytum klientui, jei dirbtum mūsų parduotuvėje?


Šito paklausėme Narimanto Miežio,  penkiskart geriausio Lietuvos someljė,  vyno baro „Somm“ vadovo.

Siūlyčiau tai, ko daugelis žmonių patys retai užsisako, – atsakė Narimantas.

 

  1.        Šampanas. Visoks šampanas: nuo–iki. Tiek vakaro pradžiai, tiek su užkandžiais, tiek su pagrindiniais patiekalais. Jis dera visur ir visada.

 

  1.        Austrija yra mano itin mėgstama šalis. Minerališki, daug gaivios rūgšties turintys baltieji vynai bene labiausiai tinka prie žalios mėsos, žuvų ar jūrų gėrybių. Mėgstu rekomenduoti (ir svečiams patinka) ne regiono, o vieno atskiro kaimelio vynus:

-          „Jurtschitsch Loiserberg Gruner Veltliner DAC Reserve“ iš Kamptalio;

-          „Salomon Undhof Wachtberg Gruner Veltliner DAC" iš Kremstalio;

-          „Wimmer Czerny Weelfel Gruner Veltliner Alte Reben“ iš Vagramo.

 

Manau, jog raudonieji austriški vynai yra dar neatrastas lobis. Visų pirma, dėl kainos ir kokybės santykio. Antra, tai itin gastronomiški vynai – puikūs maisto palydovai. Jų taninų, rūgšties, vaisiškumo ir lengvo minerališkumo balansas yra sunkiai pakartojamas:

-          „Weingut Pockl Zweigelt“ iš Burgenlando;

-          „Markowitsch Blaufrankish“ iš Karnuntumo.

 

  1.        „Kir-Yianni Ramnista Naoussa“ – tai ‘Xinomavro‘ vynuogių vynas. Siūlau šį vyną kaip labiau sunokusį ir vaisiškesnį už ‘Nebbiolo‘ vynuogių vyną. Svečiai patys niekuomet tokio vyno neužsisakytų, tačiau visuomet lieka maloniai nustebę.

 

  1.        „Chateau Dereszla 5 Puttonyos Tokaji Aszu“ – itin universalus desertinis vynas. Šiuo metu siūlome jį taurėmis, ir mane tikrai stebina jo populiarumas. Itin žaviuosi šio vyno gaivos ir sodrumo deriniu.

 

Daržovių troškinys, arba Ratatouille


Rugpjūtį sunoksta pomidorai, cukinijos bei baklažanai – puiki proga pasigaminti gardų daržovių troškinį. Ratatouille troškinio receptas nėra itin senas. Manoma, kad Provanse jis pradėtas gaminti maždaug XVIII a., o pirmąsyk troškinio pavadinimas anglų kalba paminėtas tik 1877 m. Šis daržovių troškinys labai universalus: galite mėgautis tiesiog juo pačiu arba valgyti jį kaip garnyrą prie mėsos kepsnio. Atvėsęs troškinys puikiai tinka su šviežiu ožkos sūriu kaip salotos.

nc“.

„Sauvignon Blanc“ stiliai


Lietuvoje mėgstame aromatingą „Sauvignon Blanc“ iš Naujosios Zelandijos. Tačiau šios vynuogės auginamos visame pasaulyje, ir kai kur jų vynas įgauna savybių, kurias ekspertai vertina labiau nei Naujosios Zelandijos išraiškingumą. Pasižvalgykime po „Sauvignon Blanc“ stilių įvairovę.

30 geriausių Lietuvos restoranų vyno eksperto akimis


Jau 4-tus metus iš eilės birželio gale 100 gurmanų komanda sudaro geriausių šalies restoranų reitingą. 70 proc. balų skiriama už restorano maistą ir po 10 proc. – už aplinką, aptarnavimą ir vynraštį. „Vyno klubas“ džiaugiasi dirbdamas net su 24 iš 30 geriausių šalies restoranų. Ko dairytis ir ką ragauti lankantis geriausiuose šalies restoranuose?

Kur dirba geriausi konditeriai?


Pasibaigus pirmajam Druskininkų tortų turnyrui, vykusiam birželio 22 d., varžybų teisėjas Arūnas Starkus pataria, iš ko užsisakyti tortus ir kokį vyną prie jų derinti.

Varžybose dalyvavo 22 profesionalūs konditeriai, kurie sukūrė po tortą druskos tema, teisėjai išrinko tris geriausius (oficialūs rezultatai renginio svetainėje). Tačiau puikių tortų buvo gerokai daugiau. Todėl skelbiame kiek subjektyvesnį išplėstinį nugalėtojų sąrašą, padėsiantį suvokti, kurgi šiandien dirba geriausi konditeriai ir iš ko reiktų užsisakyti tortą gimtadieniui. Nepraleiskite progos perskaityti tortų sudėtį: kai kurie skoniai tikrai stebino ir pranašauja „Medučio“, „Napoleono“ ir šakočio eros pabaigos pradžią.

 

Vasariškas „Vilkinė Gastro Fields“ kiaušinis


Nuosavas „Vilkinės“ restorano daržas bei šalimais esantis miškas siūlo sezoninio valgiaraščio spalvas. Vasaros įkarštis – prieskoninių žolelių bei pirmųjų uogų metas. Todėl rekomenduoju nueiti į sodą (ar turgų) ir parsinešti keletą saujų šviežių žolelių. Pajuskite vasaros skonį gamindami itin paprastą, vasarišką kiaušinių patiekalą.

Paskutinė galimybė įsigyti 100 balų įvertintą „Sassicaia 2016“


2016 metų „Sassicaia“ pasiekė dar didesnių aukštumų: „Wine Advocate“ kritikė ir Roberto Parkerio įpėdinė Italijos vynui Monica Larner šį vyną įvertino kaip tobulą – 100 balų iš 100. „2016 metų „Sassicaia“ prilygsta legendiniam 1985 metų derliaus vynui ir aukščiausiai užkelia kartelę Italijos vynui.“. Neatsilieka ir kiti kritikai, 2016-ųjų vyną įvertinę geriau nei 2015-ųjų. Jų nuomone, vynas turįs potencialo ateityje prilygti 1985-ųjų metų derliaus vynui.

Hans Czerny

Ilgiausia diena ir naktis vynmedžių gyvenime


Artėjant Joninių nakčiai mes prisimename vyndarius, kuries ilgiausią dieną ar naktį stebi ne pro kambario langą, o išgyvena kartu su gamta. Planetų judėjimui, jų santykiui su Saule ypač jautrūs biodinaminės – radikaliausios ekologinės vynuogininkystės puoselėtojai. Anot jų, vynmedžio pradas yra ugnis, todėl artėjant Joninėms sakoma, kad vynmedis pasitinka saulę. Vyndarys Hansas Czerny iš „Wimmer-Czerny“  Austrijoje pasakoja, kad iki vasarvidžio vyksta sparčiausias vynmedžio ūglių augimas.

„Mini nosis“


Nuo birželio mūsų parduotuvėse Vilniuje ir Klaipėdoje prasideda visus metus truksiantis vyno spėjimo projektas „Mini nosis“, kurį organizuojame kartu su Lietuvos someljė mokykla. Kas savaitę ant statinės atsiras du nauji vynai. Kviečiame juos paragauti Jums patogiu laiku ir pabandyti atspėti vyno gamybos šalį, regioną, vynuogių veislę, kainą, alkoholio kiekį. Pirmadieniais apdovanosime praėjusios savaitės nugalėtoją ir pastatysime naujo vyno. Du rožinio vyno buteliai jau paruošti.  Šios savaitės prizas – Madeline Puckette ir Justino Hammacko knyga „Vynas lengvai“.

Kokteiliai su putojančiu vynu


Kas gali būti smagiau, nei šiltą vasaros vakarą sėdėti terasoje gamtoje ar prie jūros ir žvelgiant į raustantį dangų džiaugtis vėsinančiu vakariniu vėjeliu?!O jeigu oras tvankus, vėjo nėra, atgaivą suteiks vėsus gėrimas su ledu. Arba šaltas putojantis ar rožinis vynas. Apžvelkime klasikinius kokteilius ir populiarėjančias jų alternatyvas su putojančiu arba rožiniu vynu.

Pet-nat – natūrali (r)evoliucija?


Pét-nat, arba pétillant-naturel, yra lengvai putojantis, dažnai šiek tiek drumstas metaliniu kamščiu užkimštas putojantis vynas. Kaip nutiko, kad seniausias pasaulyje putojančio vyno gamybos būdas patapo kone madingiausiu šiuolaikinio vyno mėgėjo palydovu?

Jūrų ešerio arba barzdotės filė su alyvuogėmis


Žuvį lengva derinti su baltuoju vynu. Tačiau tinkamai paruošus ją skanu užsigerti ir rožiniu. Jacques‘o Carioto iš restorano „Bleu Provence“ recepte – alyvuogės, bazilikų lapeliai, bulvės, pomidorai, svogūnai – viskas, kas primena Provansą, bet vasarą auga ir Lietuvoje. Skanaus.

Kviečiame į autorines ekspertų degustacijas


„Vyno klube“ dirba gausus būrys vyno ekspertų, lektorių, konsultantų, tekstų apie vyną autorių. Nuo birželio sceną suteikiame jiems: kiekvienas rengia degustaciją tema, kuri jam asmeniškai artima ir šiandien domina labiausiai. Jūsų laukia susitikimai su Rasa Starkuviene, Petru Jarašūnu, Andriumi Pagojumi, Ignu Borovojumi,  Povilu Šafranausku, Daiva Mumgaudiene. O į pirmąją degustaciją kviečia Arūnas Starkus: „Natūralusis, oranžinis, keraminis – kur baigiasi stilius ir prasideda ydos“.

„Château Le Puy“: ant arklio ar Pegaso?


Kodėl arkliais aria vis daugiau